Jump to content

Pc Yi Elektiriği Taktım Mı Direk Çalışıyor

vip_bey

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde bir tane pc var elektirikğe taktım mı direk çalışıyor Power supley ini değiştirdim aynı sorun devam ediyor bu sorunla karışılaşan arkadaşlar varsa bir yardımcı olabilirmi

TŞKLER

Power düğmesinde sorun olabilir ama çok düşük bir ihtimal. Bios ayarlarını default yap düzelir. Bios ayarlarında sisteme ilk elektrik geldiğinde ne yapması gerektiğini ayarlayacağın yer var oradaki ayarı değiştirmişsiniz o yüzden kaynaklanıyor.[biostan biosa faklılık gösterdiği için yerini belirtmiyorum.]

Çok yüksek ihtimalle küçük pinler yanlış takılmıştır ya da birbirilerine çıplak tel olarak değiyordur. Anakartınızın kitapçığında küçük pover ve reset pinlerini nasıl takacağınızı görebilirsiniz. Tekrar çıkartıp takın isterseniz.

Çok yüksek ihtimalle küçük pinler yanlış takılmıştır ya da birbirilerine çıplak tel olarak değiyordur. Anakartınızın kitapçığında küçük pover ve reset pinlerini nasıl takacağınızı görebilirsiniz. Tekrar çıkartıp takın isterseniz.

evet arkadaşın dediğini yap. Küçük küçük oluyorlar ve anakartın üzerindedir. Çok gıcık şeyler :)

tşk dostum saten onları cıkardım reset,power ler,power swıc,hdd let onları takılı değildi saten

arkadaşlar demişssiniz ki power kaplolarını bakın diye power u değiştirdim saten sıfır ile birde power un benım bıildiğim sıfır bir ayarı var başkada yok biraz acıklama yaparsanız sevinirim

arkadaşlar konu açamadığım için böyle bir yola başvurdum. bendeki pc

intel Quard core 2 Q6600 işlemci

2 gb 1066 mhz

msı p35 neo combo anakart

nivida 8500 GT 512 mb 128 bit ekran kartı var ama ben bu pcden gerekli performansı ve verşmş alamıyorum. ayrıca anakartım 800 mhz üstü ramlari tanımıyor bilgisayarcımın oyununa geldim sistemden gerekli gücü alabilmek için ne yapmalıyım teşekkürler

sorununuzu okudum.değiştirdiğiniz power sağlamdır.çözüm şu:

1- anakartınızda sadece power switch kablosu talılı olsun.

2- kasaya power kablosunu taktığınızda bilgisayar açılacak bırakın açılsın.

3- siyah pos ekranında windows başlamadan makinayı düğmeden kapatın. sonra tekrar düğmeden açın.

4- şimdi power kablosunu söküp birkaç saniye bekleyip tekrar takın.

sorunun nedeni şudur : pc açıkken ani elektrik gidip gelmelerinden veya düzgün kapanmama durumundan dolayı anakart üstündeki koruyucu voltaj sigortalarında statik elektrik toplanmıştır.

kolay gelsin.

Yaptığım işlemler

1.Power u değiştirdim olmadı.Aynı sorun devam etti

2.Bıos 'u sıfırladım olmadı. Aynı sorun devam etti

3.Anakart kasadan kısa devre yapar diye dışarıda çalıştırdım.Aynı sorun devam etti

4.Anakartın üzerindeki donanımlardan kaynaklanır dedim hepsini cıkarttım .Aynı sorun devam etti

5 Power sıwct-power led reset Kaploları cıkardım .Aynı sorun devam etti

Ne yapalım arkadaşlar bende şaşırdım artık anakartı cöpe atıcaz:D

Herkeze çok tşk ederim

Cevapların hepsini okudum...

Bir çok arkadaşımız yardımcı olmak istemiş , Fakat;

Maalesef cevaplar hep yanlış noktada ve ilgisi-alakası olmayan şekliyle verilip durulmuş...

(Özellikle "Anakartına açma tuşundan gelen 2 pinli bir kablo var. Onu çıkarıp elektrige tak bakalım acılacakmı ? Şasi yapmış olabilir belki o kablo" diyen cevap tamamıyle katil bir cevap...Sakın denemeyiniz, Allah etmesin ölümle sonuçlanabilir.. Arkadaşlar lütfen bilmediğiniz konuya çok riskli ve hayati tehlike içerecek alaksız cevaplar yazmayın...)

Boşuna uğraşmayın...

Anakartlar kullanılacak sektörlere göre değişik teknik özellikler içerir..

Maalesef kimse araştırmadığı için bundan kimsenin haberi yoktur..

Özellikle Intel Marka anakartlar (başka markalarda da var tabi ki) güç kesildiği an ve tekrar güç geldiği anda bilgisayar yeniden başlar. Bu özellik sanayi ve üretimde kullanılan ve bazen de güvenlik sistemlerinde kullanılan (kamera bağlı bilgisayarlarda) bilgisayarlar için şart ve gerekli bir özelliktir..

Bazı anakartlarda bu durum Biosta bulunan güç ayarlarından kumanda edilir, bazılarında ise bu ayara müdahele edemezsiniz ve yine bazılarında bu ayar jumper ile yapılır...

Anakartınız orijinal kitapçığında veya sitesinden bu bilgiye ulaşırsınız...

Kolay Gelsin...

Aynı sorun bendede var daha önce yoktu ups i açtığımda pc çalışmıyordu bu olay yeni yeni başıma gelmeye başladı ups i açtığımda pc bazen direk açılıyor bazende açılmıyor bu nedir anlayamdım biosu çok kurcaladım biostan değil bence. Thermaltake Power supply var pc de.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...