Jump to content

Xp Modifiye Etme Anlatımları Ve Sıralama

morning
 Share

Recommended Posts

seLamün aLeyKüm teşekkür ederim güzeL bir Konu açtığın için KarDeşim yada üstadım ben Kendim yapıcam Xp De DriverLeri Otamatik oLarak tanıtmak istiyorum Onu nasıL yapıcam NLite Den BiLiyorumda hangi Exe Dosyasınmı onu bana anLatırmısın saoL

Aleyküm selam daha önce forumda anlatılmıştı

Buradan bakabilirsin

Kolay gelsin kardeşim

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 4 hafta sonra ...

Not : V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J serialini kullanmayın

sebebini söylermisin kardeş gerçekten çok merak ettim. ben hep bu serialle kurulum yapıyorum tncxp de bu serialle kuruluyor bi sakıncası varsa kullanmayalım.

sebebini söylermisin kardeş gerçekten çok merak ettim. ben hep bu serialle kurulum yapıyorum tncxp de bu serialle kuruluyor bi sakıncası varsa kullanmayalım.

Sanırım kara listeye düşmüş. Bu keyle güncelleme sırasında artık lisans doğrulamasından geçemiyorsunuz . Güncelleme yapmayacaksan sorun yok!

Eski WGA ya da Crackli WGA kullanırsanız sorun yok aslında.Ama ben orjinal WGA kullandığım için (ve Hfslip pakedinde de orj. WGA olduğu için) bunu kullanmayın demiştim.

Crackli kullanmamamın sebebi ise crackin eski sürümün sürüm numarasının değiştirilerek yeniden sunulması başka bir şey değil.

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar konuyu terk mi ettiniz yaa.ben birşeyler sorcaktım ama kuş uçmuyor kervan geçmiyor.xp nin içine tema entegre etme ile ilgili bilgi verirmisiniz ayrıca arkaplanlarla birlikte ve tema addonları linkleri acil lazım.lütfen yardım edin temaları nlite ile yüklüyorum hata veriyor o eski tema kalıyor sadece

Edited by burak_112233

arkadaşlar konuyu terk mi ettiniz yaa.ben birşeyler sorcaktım ama kuş uçmuyor kervan geçmiyor.xp nin içine tema entegre etme ile ilgili bilgi verirmisiniz ayrıca arkaplanlarla birlikte ve tema addonları linkleri acil lazım.lütfen yardım edin temaları nlite ile yüklüyorum hata veriyor o eski tema kalıyor sadece

Ben açıkçası temaları önce bilgisayarıma ekliyorum ordan seçiyorum beğenmediklerimi siliyorum. Sonra Nlite ile aşağıda görüldüğü gibi sistemdekileri ekleyi seçip yan taraftan default olarak ayarlanması gereken temayı seçiyorum.

sshot23cd9.jpg

Eğer bu şekilde hata alıyorsan Nlite ile diğer ayarlamaları yaptıktan sonra i386 klasörü yanına şu şekilde bir dizin oluştur.

$OEM$\$$\Resources

Sonra kendi sistemindeki C:\WINDOWS\Resources dizini içinde bulunan Themes klasörünü buraya kopyala. Tabi sıkıştırılmadıkları için biraz yer kaybın olacak ama buda bir çözüm. Sonra i386 içindeki WINNT.SIF dosyasını bulup Notepad ile aç. Aşağıdaki gibi bir satır bulacaksın, yoksa kendin oluştur ve buraya default olarak ayarlayacağın temanın adını yaz. Benimki örnek SevenVG teması...

[Shell]
CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\SevenVG.theme"[/CODE]

Edited by tugrul61

• 2 ay sonra...

ya ben tam anlamadim ama sunu sormak istiyorum ben sp3 e WM 11 IE8 Ve Dirext in Son Guncelleme Paketini yuklemek istiyorum bir cok arkadasimiz bununla ilgili aciklama yapmis ama hazir olarak yapmislar koymuslar ve tam detayli ve guzel anlatim goremedim bide bir cok kisi gibi bende bu anlatimlardan uzagim.bu konuda yardim ederseniz sevinirim ve arkadaslar icon yukleme yani istedigin ikonu belirleme imkani varmi yani ''bilgisayarim''ikonunu ben belirtcem diger ikonlari ben belirtcem mesela baslat kısmındaki temayi ben belirtcem yada sag tıkla ozelliklerde cikan ekranda yanda olan tema goruyorum onlari nasil belirlicem

Edited by 60

ya ben tam anlamadim ama sunu sormak istiyorum ben sp3 e WM 11 IE8 Ve Dirext in Son Guncelleme Paketini yuklemek istiyorum bir cok arkadasimiz bununla ilgili aciklama yapmis ama hazir olarak yapmislar koymuslar ve tam detayli ve guzel anlatim goremedim bide bir cok kisi gibi bende bu anlatimlardan uzagim.bu konuda yardim ederseniz sevinirim ve arkadaslar icon yukleme yani istedigin ikonu belirleme imkani varmi yani ''bilgisayarim''ikonunu ben belirtcem diger ikonlari ben belirtcem mesela baslat kısmındaki temayi ben belirtcem yada sag tıkla ozelliklerde cikan ekranda yanda olan tema goruyorum onlari nasil belirlicem

Kardeş sen olaya çok hızlı girmek istiyorsun ama öyle olmuyor malesef :) Bu konunun başındaki adımları teek tek incelemen lazım. Ancak o şekilde modifiye sistem yapabilirsin. Yani bunu birisi baştan sona anlatmaya kalksa sayfalar yetmez. Diğer konunda burası için çok detay var demişsin. İste o detayları öncelikle incelemek zorundasın. Sen önce saf el değmemiş bir sp3 bul kendine sonra başlangıç olarak nLite üzerinde çalış. Mantığı kavradıkça Nlite olmadan çalışmaya başlarsın. Söylediğin güncellemeler, wm11 ve ie8 eklemek için HFSlip Konusunu araştır. Emre90 arkadaşımız güncel olarak hotfixleri veriyor. Onları indirip HfSlip ile entegre edersin. Dosyaların iconlarını değiştirmek, simgeleri değiştirmek veya pencerelere resimler koymak için konu başındaki şu konuşları incele.

I386 içinde düzenlenebilecek dosyalar listesi

7'iso ve V'iso paketleri nasıl özelleştirilir

Res dosyalarıyla çalışma

Diyaloglara resim ekleme

Yavaş yavaş sen bir başla takıldıkça biz yardımcı olmaya çalışırız.

Edited by tugrul61

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Merhaba dostum. Bu büyük emek ve özveri için teşekkür ediyorum. Bir ricam var. MSDN XP Sp3 19 dilde şeklinde yönlendirdiğin sayfadan XP SP3'ü indirmek istedim ama maalesef linkler kırık. Rica etsem yenileyebilir misin. Tekrar emeklerin için teşekkür ediyorum. Çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum.

Merhaba dostum. Bu büyük emek ve özveri için teşekkür ediyorum. Bir ricam var. MSDN XP Sp3 19 dilde şeklinde yönlendirdiğin sayfadan XP SP3'ü indirmek istedim ama maalesef linkler kırık. Rica etsem yenileyebilir misin. Tekrar emeklerin için teşekkür ediyorum. Çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum.

Burada bulunan XP SP3 işine yarayabilir sanırım. Ayrıntılı bilgiyi konuyu açan arkadaştan alabilirsin ;)

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

merhaba arkadaslar bu işe girişmeye kalkıştım ne kadar zor gelsede karısık gelsede ogrenmek amaclı yapmak ıstıyorum fakat konudakı cogu lınkler sılık yada calısmıyor ılgılenılırse sevınırım sımdıden tesekkur ederım

SAYGILARIMLA

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

c:\boot.ini'yi düzenledim. Sorum orayla ilgili değil. c:\boot.ini sadece işletim sistemi seçeneklerini düzenliyor. Onun dışında 4 tane daha windows yazısı var. Onları nasıl editlerim? Windows...... şeklinde uzayıp giden açıklamalar var, işletim sistemi seçenekleri değil editlemek istediklerim.

Konudaki bir link,kimse bulamadığı için, daha rahat anlaşılsın diye güncellendi (Driver yükleme resmini değiştirme)

Ayrıca birkaç anlatım daha yapıldıktan sonra Windows 7 Modifiye anlatımları da oluşturulabilir.