Jump to content

Televizyon Kendiliğinden Açılıyor.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Vestel zeon 55 ekran crt tüplü televizyonumuz var. 3-4 gündür belirli aralıklarla kendiliğinden açılmaya başladı. Araştırdım ama nedeni bulamadım. zaten iki neden bildirilmiş genel olarak ; kumanda da tuşun takılı kalması ve Tv nin kendindeki veya uydu alıcısındaki zamanlayıcılar. Kendinde zaten zamanlayıcı bulamadım. Uydu alıcısında ise olanlar hep kapalı konumda.. Bu durumda neden hala kendiliğinden açılıyor. ? Teşekkür ederim.

90 larda tv de sıcağı sıcağına bir program vardı tv de o günleri hatırlattı.. Korku filmi gibiydi.. Sonra yayından kaldırıldı çok şükür..

Gelelim sizin meseleye. Tüplü tv lerde genelde tuşlar basılı kaldığında kumandan olmasada tv nin üzerindeki tuşlara kontrol edin.

bozart, 17 dakika önce yazdı:

90 larda tv de sıcağı sıcağına bir program vardı tv de o günleri hatırlattı.. Korku filmi gibiydi.. Sonra yayından kaldırıldı çok şükür..

Gelelim sizin meseleye. Tüplü tv lerde genelde tuşlar basılı kaldığında kumandan olmasada tv nin üzerindeki tuşlara kontrol edin.

Genç nesil bilmez, Rtük bu sıcağı sıcağına ve benzer programlar yüzünden kuruldu. Çocukların psikolojisini bozdu o programlar. 

bozart, 43 dakika önce yazdı:

TV nin üzerinde power tuşu var o zaten devamlı açık konumda. Tv nin kendi kumandasından açıp kapatıyoruz. Yani fiziksel power tuşuyla açıp kapatmıyoruzki takılı kalsın. Uydu alıcısı nın kumandasında da böyle yapabilecek bir tuş yok. O zaman geriye yine TV nin kendi kumandası ve uydu alıcısındaki ayarlar kalıyor geriye şüpheli olarak. Ee TV kumandası nda tuş takılı kalmıyor. Kalsa bile TV de alıcıyı görecek şekilde durmuyor. Uydu alıcısı ayalarında bir kaç ayar var ama onlarda kapalı konumda.

Belkide denenecek tek şey uydu alıcısı nı fabrika ayarlarına almak..? 

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Genç nesil bilmez, Rtük bu sıcağı sıcağına ve benzer programlar yüzünden kuruldu. Çocukların psikolojisini bozdu o programlar. 

Benide etkiledi bir bölümü. Sansür veya canlandırma yoktu.. Gerçek olayı ve kişileri canlandırma olarak anlattı anlatılıyordu . O zamanlarda 12 yaşındaydım.. Show tv'de geceye doğru her hafta çıkardı.. Nyse Rtük halletti.. Geçti Rtük şuan sanki yahudilerin elinde sanırım.. Nikahsız programlari ve Aileyi bozan programlara ses çıkarmıyor şuan.. 

abdulhey_, 41 dakika önce yazdı:

TV nin üzerinde power tuşu var o zaten devamlı açık konumda. Tv nin kendi kumandasından açıp kapatıyoruz. Yani fiziksel power tuşuyla açıp kapatmıyoruzki takılı kalsın. Uydu alıcısı nın kumandasında da böyle yapabilecek bir tuş yok. O zaman geriye yine TV nin kendi kumandası ve uydu alıcısındaki ayarlar kalıyor geriye şüpheli olarak. Ee TV kumandası nda tuş takılı kalmıyor. Kalsa bile TV de alıcıyı görecek şekilde durmuyor. Uydu alıcısı ayalarında bir kaç ayar var ama onlarda kapalı konumda.

Belkide denenecek tek şey uydu alıcısı nı fabrika ayarlarına almak..? 

Üstad fabrika ayarı varmı. 

Edited by bozart

bozart, 29 dakika önce yazdı:

Benide etkiledi bir bölümü. Sansür veya canlandırma yoktu.. Gerçek olayı ve kişileri canlandırma olarak anlattı anlatılıyordu . O zamanlarda 12 yaşındaydım.. Show tv'de geceye doğru her hafta çıkardı.. Nyse Rtük halletti.. Geçti Rtük şuan sanki yahudilerin elinde sanırım.. Nikahsız programlari ve Aileyi bozan programlara ses çıkarmıyor şuan.. 

Üstad fabrika ayarı varmı. 

Var.

abdulhey_, 12 saat önce yazdı:

Var.

Fabrika ayarına çevirin devam ederse yazın ama tvnin üstündeki o ışığı fiş çekmeden kapatabiliyorsanız kapatın böylece açılma derdinden kurtulursunuz + ufakta olsa elektrik çekmeside engellenmiş olur.

SoNKraL_, 3 saat önce yazdı:

Fabrika ayarına çevirin devam ederse yazın ama tvnin üstündeki o ışığı fiş çekmeden kapatabiliyorsanız kapatın böylece açılma derdinden kurtulursunuz + ufakta olsa elektrik çekmeside engellenmiş olur.

? Yahu zaten öyle yapıyorum işte. Fiziksel power butonunun zaten iki fazı olur, bekleme ve açma/kapatma. Bizimkide genel olarak uykumu denir beklememi o fazda duruyor TV nin kendi kumandasının kanal numaralarından birine basınca açılıyor. Bazıları yine kumandanın üzerinde ki yeşil power tuşundan da açılıyor ama bizimkinde nedense açılmıyor, diye biliyorum.

amd_turkey, 12.07.2020 - 20:48 yazdı:

Çocuğu televizyon başına atıp ilgilenmeyen ebeveynlerin suçu yok zaten. Kuruldu da tvda hala kadına şiddet, töre cinayetleri, eşkiyalığı özendiren programlar kol geziyor. Öpüşmeye ceza kesmek için kuruldu sanırım. Ahlak anlayışımız bu maalesef.

Televizyon iyice sapıttı ya.  Sorun uydu alıcısı nda değil. Televizyon un kendi ayarlarına girdim sanki virüs girmiş gibi tüm ayarları o esnada bile hızlı bir şekilde kendi kendine dolaşıyor kapatıyor açıyor.. hocaya falan mı göstersem ne yapsam 😊  bazen belli bir süre stabil çalışıyor sonra uyku moduna geçiyor. Şimdi öyle oldu mesela.

Televizyon zaten renk atma ilk açılışta ve bas seslerde boğulma başladı. 

Gönlümde 43 inçlik LG var smart, uhd. Az kullanılmış garantisi devam eden uygun fiyata var ikinci el. İkinci el alınırmı acaba? Çünkü özellik olarak aynı sıfır TV lerin fiyatı nerdeyse 2 katı. ..? Dolar yükselince aklımdaki favori TV lerin sıfır fiyatı yüzde 25 arttı..! Maaşlarımız böyle artmıyor maalesef.!

Edited by abdulhey_

Tv üzerinde kanal değiştirme ve ses açıp kısma düğmelerini var mı? Varsa onları kontrol edin. Butonlar bozulmuşta olabilir.

Düzenleme: Bozulmaktan kastım basılı kalıyor olması

Edited by Makifo

Makifo, 7 dakika önce yazdı:

Tv üzerinde kanal değiştirme ve ses açıp kısma düğmelerini var mı? Varsa onları kontrol edin. Butonlar bozulmuşta olabilir.

Düzenleme: Bozulmaktan kastım basılı kalıyor olması

Buton takılı kalsa bu kadar uzun sürmez. Bu kadar dokaşmaz.  Ben TV nin kendi kumanda kısmında bozulma olduğunu düşünüyorum. Entegre devreler de atlama, yalıtım bozulması olabilir.  Daha önce Beko vardı ondada  akımı ayarlayan kaskat mı deniyor onda yalıtım bozukluğu ndan dolayı elektrik atlaması vardı.