Jump to content

22 Inch Monitör Alcam Tavsiye Edebilecek Var Mı?

bbaysal

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba yakın bi zamanda 22 inc monitör almayı düşünüyorum piyasada çok fazla model var ve açıkcası kafam karıştı benim düşündüğüm br model var SAMSUNG - 2253BW bu monitör hakkında bilgisi olan var mı yada bana tavsiye edebileceğiniz başka monitör var mı 22 inc?

2253bw.jpg

RENK CAMSI PARLAK SİYAH

NOKTA ARALIĞI (MM)

MAX. ÇÖZÜNÜRLÜK (DPI) 1680*1050

TEPKİ SÜRESİ (MSN) 2

AYDINLIK (CD/M*2) 300

KONTRAST 8000:1

DİĞER ÖZELLİKLER

RENK : CAMSI PARLAK SİYAH

22" GENİŞ EKRAN

ÇÖZÜNÜRLÜK : 1680 X 1050

GÖRÜŞ AÇISI : 170 DERECE (H) / 160 DERECE (V)

AYDINLIK : 300 CD/M2

KONTAST : DC 8000:1(1000:1)

TEPKİ SÜRESİ : 2 MS (GTG)

GÖRÜNTÜ TİPİ : WSXGA+

BAĞLANTILAR : D-SUB, DVI-D

GÜÇ TÜKETİMİ : 45 WATTS

STAND AYARI : EKSENEL VE YUKARI AŞAĞI

HDCP DESTEKLİ

ÖZELLİKLERR :MAGICBRIGHT3, OFF TIMER, IMAGE SIZE, COLOR EFFECT, CUSTOMIZED KEY, MAGICWIZARD & MAGICTUNE WITH ASSETMANAGEMENT

WINDOWS VISTA CERTIFIED FOR WINDOWS VISTA

3 YIL GARANTİLİ

192 $ + KDV

Bence Samsung marka alma derim diyen arkadaşa katılıyorum bizim iş yerindede var ekranlar ara sıra gidiyor phılıps marka monutorlerde tık yok phılıps diyorum ve ölü piksel garantisi olsun alacaksan ben bunu tavsiy edederim.

aslında samsungu nette buldum gidip görmedim o yüzden pek bi fikrim yok. philips diyen arkadaşlar hangi modelini öneriyolar acaba? özellikle 22 inc istiyorum çünkü inşaat mühendisiyim geniş alan lazım oluyo çizim ve hesap yaparken.

Samsung alma diyen 1-2 arkadaş var muhtemelen onlar yada eski modellerinden bahsediyor yada arızalı olanlar denk gelmiş olabilir. 1 sene önce SAMSUNG - 2253BW nin ilk modelini aldım iyiki almışım çok net görüntüsü, 2ms tepkime süresi ve kontras oranıyla oyunlarda cok net görüntüsü var ben özellikle oyun oynuyorum diye bu monitörü seçtim. ölü piksel yoktu zaten satıcımdanda garanti vermişti. Eğer alacaksan Samsung ve Phillips den şaşma ama bu fiyata yazdığın monitörü alabilirsende kaçırma derim

Merhaba senin için kriter nedir ne değildir bilmiyorum ama öncelikle Analog bir model almamanı tavsiye ederek başlayabilirim DVI bir model seç HDMI girişide varsa zaten tadından yenmez bir durum ortaya çıkacaktır HDMI uydu alıcısı veya HDMI girişli konsolları bağlayabilirsin ayrıca ekran kartlarında artık HDMI girişide mevcut bu yüzden ilk önerim fiyatının epey gerilemesinden dolayı;

BENQ X2200W 22" 8ms(MPRT) / 2ms(GTG) DVI HDMI (Yaklaşık fiyat 400-500 Ytl arası)

Bu monitör 22" Analog + Dvi + HDMI giriş mevcut, Griden griye tepkime 2ms hareketli görüntülerde 8ms zaten diğer monitörlerde cogu ölcümler griden griye yapılıp 2ms diye yazılıyor ,

SAMSUNG 2253LW 22" 2ms (ANALOG + DVI) (350-450 Ytl arası)

Bu monitör de ise Analog ve Dvi bulunuyor HDMI giriş yok nokta aralığı gayet iyi 0.27,Kontrast Oranı: Dinamik DC 8000:1 - Statik 1000:1 gayet yeterli ve kullananların yorumlarında blacklight olmadığı buda alınabilirliğini artırır ayrıca fiyat /performans olarak alınabilir 2.monitör

Ölü piksel olayına gelirsek görerek ve test ederek alman en mantıklısı olacaktır ama bu ölü piksel denilen olay sonradanda oluşabilmektedir yani bugün alırsın yoktur ama yarın oluşabilir çoğu monitör üreticisi 1 ay -3aylık ölü piksel garantisi veriyor aslında pek kafaya takılacak birşeyde değil milyonlarca pikselin içinden biri veya 2 si işlevini yapamaması ama sinek küçük miğde bulandırır hesabı .

Saygılar...

22 " NOC 2216S aldım.çok memnunum :friends:

pahalı olmasın,kaliteli olsun diyorsan NOC iyi bir seçim.aşağıdaki linkte bilgiler var.

http://forum.donanimhaber.com/m_26198500/mpage_1/key_//tm.htm[/CODE]

benim için pek bi öncelik yok sadece dv-i çıkış olması iyi olur. şuanki monitörüm analog ekran kartını çevirici ile kullanıyorum. BENQ X2200W 22" 8ms(MPRT) / 2ms(GTG) DVI HDMI güzelmiş ama benim bütcem için biraz fazla geldi. teşekkürler önerileriniz için baya bi faydalı oldu. sanırım samsungu alacam hem fiyat açısından hemde özellik açısından tahmin edici geldi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...