Jump to content

Msn

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

çok mühim bi sorum var

msn sistem saati doğru olmayınca msn açılmıyor. saati düzzeltince açılıyor ama benim sorunum anakartın pili yok gibi varda çalışmıyor ve makineye deep freeze yüklü oldğu için sistem saatini düzeltemiyorum. makine her kapandığında sistem saati 2006 ya gidiyor. deep fereezeyi kaldırın demeyin kafe bilgisayarıdır. kaldırmıyoruz.

kısacası saati düzeltmeden msn yi açma ihtimalimiz var mi?

üstadlara duyurulur.

saatin ve tarihin güncel değilse yani yerel saate uygun değilse msn acılmaz şimdi yapacan en basit şey gidip bi bilgisayarcıdan yani teknik destek salayanlardan bitane pil almak ve sorunun ortadan kalkmış olacık hemde sadece 2 tl civarı olması lazım

saygılarımla....

pili değiştim,sorun devam ediyor.Galiba anakartta problem var.Onuda 2 ytl ye değişmiolar :D)) başka çözümü varmı ?

eğer pili değiştirdiysen ve hala sorun devam ediyorsa o zaman şu internet kafelerin kullandı difiriz programından kaynaklanıyor o PC kapatıp actınız zaman tüm ayarları onu ilk calıştırıldı zamana geri ******ürüyor yani sen bi şeyde yüklesen onlar silinir kısacası cak formatı ayarla herşeyi ve tekrar kur difirizi işte o zaman sorun kalacıktır ana kartan olacanı sanmıyorum

eğer pili değiştirdiysen ve hala sorun devam ediyorsa o zaman şu internet kafelerin kullandı difiriz programından kaynaklanıyor o PC kapatıp actınız zaman tüm ayarları onu ilk calıştırıldı zamana geri ******ürüyor yani sen bi şeyde yüklesen onlar silinir kısacası cak formatı ayarla herşeyi ve tekrar kur difirizi işte o zaman sorun kalacıktır ana kartan olacanı sanmıyorum

Birde biostan saati tarihi değiştir öyle dene olmazsa depfreeze pasif yapıp tekrar başlat saati ayarla depfreeze aktif edip tekrar başlatmayı unutma :D

aynen goktunc'un dediği gibi sistem saatini değiştirip sıfırlanıyorsa -ki bu deep freeze yüzünden- o zaman sende biostan tarihi değiştir.Olmazsa ctrl alt shift f6 yla şifreni girerek deep freezeyi pasifleştir saati ayarla ve tekrar flag ekle...

verdiğiniz değerli cevaplardan dolayı çokteşekkür ederim. saati biostanda değişiyorum,deepfreezeyi pasif yapıp herşeyi ayarlıyorum. ertesigün aynı sorun devam ediyor. sanki anakartta pil yokmuş gibi bios sıfırlanıyor yani sistem saatigeri felankalmıyor direk 2006 ya gidiyor.

Ben bu gibi durumlarda sistem saatini başka bir bilgisayardan alıyorum.

Bir tane batch file hazırlayın içine "net time \\bilgisayar_adı /set /yes" komutunu girdiğinizde ismi belirtilen bilgisayarın saatini sorunlu bilgisayara alırsınız. Bu dosyayı da başlangıca eklerseniz sistem her açılışta otomatik olarak saatini düzeltir.

Not : Batch file hazırlamak için; notepad'i açın. İçine yukarıdaki komutu yazın. Dosyayı kaydederken mesela "saat.bat" deyin (Tırnak içerisinde olacak). Daha sonra bu dosyayı başlangıca ekleyin.

otuken kardeş hazırladığım dosyayı başlangıca nasıl ekleyecem onuda anlatırsan çok sevinirim

"BAŞLAT (sağ tık) --> Tüm kullanıcıları aç --> Programlar --> Başlangıç" Burada yine sağ tık ve Yeni --> Kısayol --> Gözat ve batch file'ı göster. :D

Tabii bunu deepfreeze pasifken yapıyorsun.

defrezz yoksa bul kaldır cafede basit bişi bu ben bizm cafenin pclerini yapıyorum herturlü sorunla ugraşıyorum olmadı istersen bios sıfırla düzelir oda olmadı pc 50yıl geri at düzcelir:) sadece görüşüm biz denedik:)

enteresan bir mantık ama deneyecem :)

otuken bu arada verdiğin bilgi için tşk ederim deneyip sonuçları sizinle paylaşağım. esen kalın

üzülerek belirtmeliyim ki iki yöntemde işe yaramadı bat dosyası oluşturdum saat vetarihibozup çift tıkladım ama düzelme felan olmadı:D

enteresan bir mantık ama deneyecem :)

otuken bu arada verdiğin bilgi için tşk ederim deneyip sonuçları sizinle paylaşağım. esen kalın

üzülerek belirtmeliyim ki iki yöntemde işe yaramadı bat dosyası oluşturdum saat vetarihibozup çift tıkladım ama düzelme felan olmadı:D

Birşeyleri yanlış yaptınız o zaman. cmd ile dos'a çıkıp dosyaya yazdığınız komutu yazıp bir enterleyin bakalım. Hehangi bir hata mesajı falan veriyor mu?

Şimdi tekrar denedim ve bende çalıştı.

Birşeyleri yanlış yaptınız o zaman. cmd ile dos'a çıkıp dosyaya yazdığınız komutu yazıp bir enterleyin bakalım. Hehangi bir hata mesajı falan veriyor mu?

Şimdi tekrar denedim ve bende çalıştı.

otuken kardeş evet şimdi düzeldi ben komuta tırnak işaretlerinide ekliyordum ondan mış :) denedimçalışıyor iş yerinde sorun çıkmadı burda deep freeze yok inşallah deep freeze varken problem çıkmaz. biliyorsunuzn deep varken saati elle değişmeye izin vermiyor akşam kafedeki makinede deneyecem esen kalın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...