Jump to content

Modem Ve Genişletme

canpolat11
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar belki değişik bir soru olacak ama şöyle bir sorum var:
bir kablosuz modemi başka kablosuz modemle evin internetini genişletebilirmiyiz ya ana modemde ads hattı var onu diğer modeme kablolu /kablosuz bağlayıp genişletici gibi kullanabilirmiyiz ev içinde ??

Airties modemlerde MESH diye bir özellik var. Onunla kablosuz olarak genişletmek mümkünmüş (Ben yapamadım 😀.). Öbür türlü de iki modem arasında kablo çakilerek, genişletmek için kullanacağın modemi, access point gibi kullanabilirsin. Bu işlemi yapmadan önce modemin arayüzüne girip (genişletme için kullanacağın), ağ yönetiminden (LAN), DHCP özelliğini kapatmalısın.

otuken, 9 dakika önce yazdı:

Airties modemlerde MESH diye bir özellik var. Onunla kablosuz olarak genişletmek mümkünmüş (Ben yapamadım 😀.). Öbür türlü de iki modem arasında kablo çakilerek, genişletmek için kullanacağın modemi, access point gibi kullanabilirsin. Bu işlemi yapmadan önce modemin arayüzüne girip (genişletme için kullanacağın), ağ yönetiminden (LAN), DHCP özelliğini kapatmalısın.

eyvallah hocam peki bunu nasıl yaparız elimde şimdi ttnetin verdiği zyxel modem var diğer modemde huawei marka nasıl yaparım acaba ??

canpolat11, Bir saat önce yazdı:

arkadaşlar belki değişik bir soru olacak ama şöyle bir sorum var:
bir kablosuz modemi başka kablosuz modemle evin internetini genişletebilirmiyiz ya ana modemde ads hattı var onu diğer modeme kablolu /kablosuz bağlayıp genişletici gibi kullanabilirmiyiz ev içinde ??

Router özelliği de olan bir modemle evet ama

benim sace modem özelliği plan

tp-link, 9970 modemi (hatta ttnetin verdiği: V1 olan: diğeri de varV3 olmalı: DH da kablolu uydunet kullananlar için bir topik vardı: o topikte o internet sisteminin 2 dandik modem mi ya da adı neyse birinin markası netmaster diğerini unuttum var, wi-fi dağıtım özzellikleri berbat , yakınımın işyerinde, 16mb internet eterliydi ve hesaplıydı zamanında 30 tl mi neydi aylık uydu net. tv de vardı, , bahsettiğim ttnet modemi acces poine cevirme konusu vardı DH  , o konuyu bulamıyorum (arşive word .doc olarak almış olma ihtimalim yüksek ama aramak zaman alır), elimdeki boşta duran diğer 9970 e de yapayım diye, ama bu işin en kolay yolu router almak- routerların WAn girişi olduğu için kurulum ve çok uğraştırmaz

ben netmaster ın wi-fi sını kapadım 4-5 yıldır- işyeri yani ofiste sorunsuz ttnet tp-link 9970 modem sorunsuz aksatmadan dağıtıyor İnerneti ama kurulum çok meşakkatli, siz<in istediğinizde vardır büyük ihtimal yabancı forumlarda,

Özetle, adsl modemden, adsle nodeme bağlantı kurup, lan girişini WAn girişi haline getiebiliyorsunuz, çok okumak lazım, modem, router, accesss point kavramları biraz yorar insanı,

efe34, 9 saat önce yazdı:

Router özelliği de olan bir modemle evet ama

benim sace modem özelliği plan

tp-link, 9970 modemi (hatta ttnetin verdiği: V1 olan: diğeri de varV3 olmalı: DH da kablolu uydunet kullananlar için bir topik vardı: o topikte o internet sisteminin 2 dandik modem mi ya da adı neyse birinin markası netmaster diğerini unuttum var, wi-fi dağıtım özzellikleri berbat , yakınımın işyerinde, 16mb internet eterliydi ve hesaplıydı zamanında 30 tl mi neydi aylık uydu net. tv de vardı, , bahsettiğim ttnet modemi acces poine cevirme konusu vardı DH  , o konuyu bulamıyorum (arşive word .doc olarak almış olma ihtimalim yüksek ama aramak zaman alır), elimdeki boşta duran diğer 9970 e de yapayım diye, ama bu işin en kolay yolu router almak- routerların WAn girişi olduğu için kurulum ve çok uğraştırmaz

ben netmaster ın wi-fi sını kapadım 4-5 yıldır- işyeri yani ofiste sorunsuz ttnet tp-link 9970 modem sorunsuz aksatmadan dağıtıyor İnerneti ama kurulum çok meşakkatli, siz<in istediğinizde vardır büyük ihtimal yabancı forumlarda,

Özetle, adsl modemden, adsle nodeme bağlantı kurup, lan girişini WAn girişi haline getiebiliyorsunuz, çok okumak lazım, modem, router, accesss point kavramları biraz yorar insanı,

eyvallah hocam sağolun olmuyorasa normal menzil genişleticic almak gerekri ev dublex iki katlıı her yrde iyi çeksin diye uğraşıyrrum

canpolat11, 9 saat önce yazdı:

eyvallah hocam sağolun olmuyorasa normal menzil genişleticic almak gerekri ev dublex iki katlıı her yrde iyi çeksin diye uğraşıyrrum

kablosuz menzil genişletici sakın almayın

hikaye (denedim-)

elektrik hattından ileten powerline

kesintisiz ve hız azlmadan hewn kablosuz hem kanlolu ileten

bendeki tp-link 4220

f/p olarak en iyisi şu an

tek eksiği wi-fi 2.5ghz

bende 4530 da vardı ama tekar çıkmadı pitasaya ve yer kaplıyordu prizde

bu model nedense çok uzun kaldı piyasada

bende ikis de vardı

çocuk yırtdışına çıkınca biri boşta aldı

arkadaşım bana danıştı böyle bi sorunum var diyer

powerline önerdim ve 4630 alıcısı prizde yer kapladığı için ona verdim

5 ghz olmasına rağmen ben kablolu kullanıyorum odamda çünkü

pek de fark yok

link atıyorum

sık kayboluyor piyasadan tekrar giriyor

5 ghz olanlar 100 tl üzserinde nedense

Please register to see this content.

bunun alıcı tarafı (tek bu modelde var bildiğim bu özellik) tek de satılıyor ve ayrı bir odaya aynı dağıtıcı üzerinden sağıtabiliyorsunuz kurulumu da kılat

vericinin wireeless isim ve şifre ayarlamak sadece ya da arasında yazanı kullanmak

bu ürünlerde dikkat edin ucuza kaçmayın daha ucuz bir model var

mesela- wifi olmadığı küçük yazılmış gözden kaçıyor!!

Edited by efe34

efe34, 4 saat önce yazdı:

kablosuz menzil genişletici sakın almayın

hikaye (denedim-)

elektrik hattından ileten powerline

kesintisiz ve hız azlmadan hewn kablosuz hem kanlolu ileten

bendeki tp-link 4220

f/p olarak en iyisi şu an

tek eksiği wi-fi 2.5ghz

bende 4530 da vardı ama tekar çıkmadı pitasaya ve yer kaplıyordu prizde

bu model nedense çok uzun kaldı piyasada

bende ikis de vardı

çocuk yırtdışına çıkınca biri boşta aldı

arkadaşım bana danıştı böyle bi sorunum var diyer

powerline önerdim ve 4630 alıcısı prizde yer kapladığı için ona verdim

5 ghz olmasına rağmen ben kablolu kullanıyorum odamda çünkü

pek de fark yok

link atıyorum

sık kayboluyor piyasadan tekrar giriyor

5 ghz olanlar 100 tl üzserinde nedense

Please register to see this content.

bunun alıcı tarafı (tek bu modelde var bildiğim bu özellik) tek de satılıyor ve ayrı bir odaya aynı dağıtıcı üzerinden sağıtabiliyorsunuz kurulumu da kılat

vericinin wireeless isim ve şifre ayarlamak sadece ya da arasında yazanı kullanmak

bu ürünlerde dikkat edin ucuza kaçmayın daha ucuz bir model var

mesela- wifi olmadığı küçük yazılmış gözden kaçıyor!!

eyvallah hocam çok teşekkür ederim sağolun bakalım şu an yin internet bağlandı artık bağlantı kalitesine göre alırım veya almam bakacağım