Jump to content

Azerbaycanlı Spiker Ağlayarak Duyurdu! Türkçe Alt Yazılı-son Daki̇ka

efe34
 Share

Recommended Posts

Azerbaycanlı Spiker Ağlayarak Duyurdu! TÜRKÇE ALT YAZILI - SON DAKİKA

Edit:Hiç bir şekilde savaşı tasvip etmiyorum ve aksine karşıtıyım.

Hepsi Amerika oyunu: Diğer ülkeler kişiler rolllerini oynuyor...

Edited by efe34
  • Like 4
  • Thanks 2

2000' li yıllardan önce bir konudan dolayı şikayet amaçlı karakola gittiğimiz de konuşma arasında komiser "buraya dayak atıp, bir de üstüne şikayete geleceksin" tarzında bir konuşması olmuştu. Bireysel anlam da kabul etmesem de devletler anlamın da bu söylemin doğru olduğunu düşünüyorum. Türki devletler sürekli denge politikası yürütmeye çalışıyor. Girecek alacak ve sonra diplomasi olacak diye düşünüyorum. Bana göre Ermenistan melesi bu yıllara kadar taşınmamalıydı. Biz ne kadar insani davransakta bundan anlayacak bir dünya yok. Son yüz yılda sadece ABD ve İngiltere' nin doğrudan öldürdüğü yada ölümünde kesin katkısı olan 300 milyon üzeri insan var. Kıçına don alacak parası olmayan Ermenistan doğrudan sivillere saldırıyor. Azerbaycan' ın her koşul da kalben ve fiziki olarak yanındayım. Gerekirse Azerbaycan Ordusu için de seve seve askerlik yaparım. Hamile kadınları, canlı canlı karınlarını parçalayan, daha doğmamış çocuğu öldürmekten keyif alan, tecavüz eden, 12 yaşındaki bir Azerbaycanlı çocuğun derisini yüzmekten aldığı keyfi, çığlıklarından nasıl mutlu olduğunu günlüklerine yazan bir askerden daha çok bir katil gibi davranan yüksek rütbeli askerlerin olduğu bir orduya saygı duyulmaz. Ermenistan her zaman direkt olarak sivillere saldırıyor. Azerbaycan' ın topraklarının % 20' si hala işgal altında. Artık bu konuya bir daha açılmamak üzere kapatılmalı. Evet savaş kötü birşeydir ancak bizim savaşmaktan kaçınmamızdan birileri başka şeyler çıkarıyorsa doğrusunun anlatılması gerekir. Ne rusya, ne abd ne de diğerlerinin ne adalatine güveniyorum, ne de iyi niyetlerine inanıyorum. Devlet olarakta gireceksin, alacaksın ve şikayet edeceksin. Her yılı bir ermeni meselesiyle başlamak ve bitirmek artık sıktı...

• Like 5