Jump to content

Disk Dolu Yada Yazmaya Karşı Korumalı Hatası !

zinnnn

Recommended Posts

eve pc kuralı 2 hafta oldu gerekli tüm işlem ve programları yükledikten sonra d bölümünde birkaç gereksiz klasörün olduğunu gördüm,klasör isimleri rakamlardan oluşmuş ve silmek istediğimde bu uyarıyı alıyorum ne yaptıysam silemedim,çok denedim olmuyor tecrübesiz olduğum için ne yapacağımıda bilmiyorum nasıl silebilirim lütfen yardım teşkk

disk dolu yada yazmaya karşı korumalı olduğundan veya kullanımda olduğundan silinemiyor...

biçimlendirmek çok kolay ama içinde 50 gb film arşivim var ayrıca özür dilerim d değil c de o problem kusura bakmayın,bana çöp kutusnun bileşenleri gibi gelmedi çünkü daha önce yoktu ve ben daha önce böyle birşeyle karşılaşmadım fereksiz ve silinmiyor..

Rakamlardan oluşuyorsa ya msn yada officle gelmiştir kafana takma üzerinde sağ tık yap gizli yap ve unut sistemle alakalı dosyalardır genelde bunlar.. Virüs yoksa salla gitsin..Ha inat ettin illa silmek istiyorsan unlockerle hangi programa bağlı olduğunu gör yada dll ye görev yöneticisini aç ve o pro yada dll dosyasını sonlandır ve sonra sil...

eğer hala silmek istiyosan dosyaya sağ tıkla özellikler e tıkla ordan güvenlik sekmesine git (güvenlik sekmesi görünmüyorsa klasör seçeneklerinden "Görünüm" sekmesine git orda "Basit dosya paylaşımını kulan(önerilen)" ibaresinin yanında ki işareti kaldır ve tamam de) kendi kullanıcı isimin üstüne tıkla ve tam denetim de uygula.kendi kullanıcı ismin yoksa ekle seçeneğini kullanıp ekle.şimdi tekrar dene silmeyi silinmesi lazım

bir dosyayı silemiyorsan bunun bir kaç sebebi vardır bildiğim kadarıyla

1- eğer o klasör ise ve içinde şifreli bir klasor var ise bundan dolayı olabilir

2- o kısımda bad sector oluşmuş olabilir

çözüm ise unlocker gibi programlar yada format ama dikkat et ben öyle bir sorun yüzünden 500 hdd mi formatlamak zorunda kaldım :D

diğer çözüm ise yok gibi görmek yani o dosyayla dost hayatı sürmek :D

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Öncelikle işletim sisteminiz XP mi Vista mı ? Eğer Vista ise o dosyalara hiç dokunmayın. Sonuçları sizin için çok acı olabilir. Eğer XP işletim sistemini kullanıyorsanız CD den çalışan bir işletim sistemi (Mini XP gibi) ile bilgisayarınızı açıp bahsettiğiniz dosyaları sorunsuzca silebilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...