Jump to content

Wpi Kurulum Komutu

Recommended Posts

ben xp dvd'dimde masaustune ekledığım klasöredekı bat dosyasıyla wpı.hta dosyasını kullanmak ıstıyorum ama sureklı hata verıyor bunun önune nasıl geceriz

kullandığım kod

@ECHO OFF
Hazırlanıyor
COLOR 1F

FOR %%I IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%I:\WIN51IP.SP3 (SET CDROM=%%I:& GOTO DONECD)
:DONECD

start /wait %CDROM%\Install\WPI.hta[/CODE]

ama bı turlu çalıstıramadım

yav bende alakasız bir soru soracam ama bağırıp çağırmayın aradım bulamadım bu wpı nın arkaplanına nasıl resim koyuluyor. Bir türlü yapamadım. Sürükle-bırak yaptım olmadı. Donuyor ne kapanıyor ne de açılıyor. Özel arkaplanını da yaptım kaydet deyip çıktım yine olmadı. Nasıl olacak bu iş bi fikri olan var mı? :(

oda olmadı ben kurulumdan hemen sonra baslatmak ıstemıyorum programı masaustune attığım klasör yardımıyla çalıssın ıstıyorum

CMD dosyanız şu şekilde olmalı:

wpi.cmd içeriği

@ECHO OFF

color 2F

echo DVD Surucunuz Belirleniyor...

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\WIN51IP.SP3 set CDROM=%%i:

echo DVD Surucunuz "%CDROM%"

echo WPI Baslatiliyor...

%cdrom%\WPI\WPI.hta

exit
:end[/CODE]

:) "WPI.hta" dosyanız DVD içinde "WPI" klasörü içinde olmalı.

:) "WPI.hta" dosyanız DVD içinde install klasörü içindeyse "%cdrom%\WPI\WPI.hta" kısmı "%cdrom%\install\WPI.hta" olarak değiştirilmelisiniz.

WPI komutlarının başına da "%cdrom%" gelmeli.

CMD dosyanız şu şekilde olmalı:

wpi.cmd içeriği

@ECHO OFF

color 2F

echo DVD Surucunuz Belirleniyor...

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\WIN51IP.SP3 set CDROM=%%i:

echo DVD Surucunuz "%CDROM%"

echo WPI Baslatiliyor...

%cdrom%\WPI\WPI.hta

exit
:end[/CODE]

:D "WPI.hta" dosyanız DVD içinde "WPI" klasörü içinde olmalı.

:D "WPI.hta" dosyanız DVD içinde install klasörü içindeyse "%cdrom%\WPI\WPI.hta" kısmı "%cdrom%\install\WPI.hta" olarak değiştirilmelisiniz.

WPI komutlarının başına da "%cdrom%" gelmeli.

Hose neden :donecd gbi bir yönlendirmeye ihtiyaç duydun ki direk ver gazı

[CODE]for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\WIN51IP.SP3 set CDROM=%%i:
%cdrom%\WPI\WPI.hta[/CODE]

malasef yıne olmadı benım kullandığım cmd dosyasında hata alıyordum ama sızın verdıklerınızı denedım tık bıle olmadı

adszuw3.jpg

Arkadaşlar yine saçma sapan bir soruyla karşınızdayım. Lütfen kusuruma bakmayınız. Yav bu yukarıdaki şeyi nasıl yapacaz. Yada o mavi şey yerine başka bişey koyamaz mıyız? Morning sen bu işlerden anlıyorsun. Bi yardım et be kardeşim. :D

burayı inceledin mi yani

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\burayaanadizindekidosyanınadı.uzantısı set CDROM=%%i:

%%i:\burayaanadizindekidosyanınadı.uzantısı burayı düzenledinmi...Diğer şapkadan çıkan arkadaş sende temanı değiştir sonrada arkaplanını değiştir.Graphics teydi galiba

burayı inceledin mi yani

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\burayaanadizindekidosyanınadı.uzantısı set CDROM=%%i:

%%i:\burayaanadizindekidosyanınadı.uzantısı burayı düzenledinmi...Diğer şapkadan çıkan arkadaş sende temanı değiştir sonrada arkaplanını değiştir.Graphics teydi galiba

anadızınde bır dosya yok sadece klasörler var multıboot sıstem

anadızınde bır dosya yok sadece klasörler var multıboot sıstem

Anadizinde bir dosya olması gerekir, o dosyayı arıyor, buluyor ve o dosyanın bulunduğu sürücüyü cd-rom olarak tanımlıyor.

XP cdsinin içindeki WIN51IP.SP3 dosyasını cd anadizine koy ve benim verdiğim kodları cmd dosyana yapıştır.

o zaman cd.txt adında bi dosya oluşturuver

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\cd.txt set CDROM=%%i:

ya da geçenlerde bende dosyasız bir sistem yapmıştım o zaman bunu kullanmıştım:

[CODE]for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\ezboot\blackxp.ezb set CDROM=%%i:

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\cd.txt set CDROM=%%i:

[CODE]for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\ezboot\blackxp.ezb set CDROM=%%i:

Biraz da biz görsek şu yaptığın sistemleri... :)

Anadizinde bir dosya olması gerekir, o dosyayı arıyor, buluyor ve o dosyanın bulunduğu sürücüyü cd-rom olarak tanımlıyor.

XP cdsinin içindeki WIN51IP.SP3 dosyasını cd anadizine koy ve benim verdiğim kodları cmd dosyana yapıştır.

ana dızınde bır dosya yok ezboot ıle boot dosya ve klasörlerını gızlemısım oyuzden @blacmanın verdiği txt denıyecem

bunu vısta ıcın denedım calıstı xp de bile çalıştı en son temız olarak sanalda deneyıp haber verırım sıze

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\sources\install.wim set CDROM=%%i:

echo Found CD-Rom as drive %CDROM%

Start %cdrom%\Install\wpi.hta

hose_antonio, Allah aşkına benim verdiğim koddan farkını söyler misin :)

"%%i:\ezboot\blackxp.ezb" yerine "%%i:\sources\install.wim" o kadarını da senn gibi zeki bi adam havada karada kapar zaten.

neccooy, valla ben sistem yayınlamayı hiç düşünmüyorum.Son projemde düşünüyordum ondan da vazgeçtim.Açık kaynak kod yayınlayacağım.Ama biri çalma çırpma yaparsa hakkımı da helal etmem.

hose_antonio, Allah aşkına benim verdiğim koddan farkını söyler misin :)

"%%i:\ezboot\blackxp.ezb" yerine "%%i:\sources\install.wim" o kadarını da senn gibi zeki bi adam havada karada kapar zaten.

neccooy, valla ben sistem yayınlamayı hiç düşünmüyorum.Son projemde düşünüyordum ondan da vazgeçtim.Açık kaynak kod yayınlayacağım.Ama biri çalma çırpma yaparsa hakkımı da helal etmem.

aslına bakarsan hepsının mantığı aynı fakat sonuc yok hıc bırınde vıstada denedım bır sefere mahsus acıldı wpı ondan sonra hıc acılmadı xp de ıse theme ayarlarını bozuyor son ıkı yol kaldı autorun olarak cd anadızınıne

ShellExecute=wpi.hta

ICON=ozo.ICO

yada wpının çalısması ıcın gereken kaynakları oem klasöru ıle hdd atıp ordan kurdururum kurulum bıtınce artıklarıda sılerem thanks blackman

aslına bakarsan hepsının mantığı aynı fakat sonuc yok hıc bırınde vıstada denedım bır sefere mahsus acıldı wpı ondan sonra hıc acılmadı xp de ıse theme ayarlarını bozuyor son ıkı yol kaldı autorun olarak cd anadızınıne

ShellExecute=wpi.hta

ICON=ozo.ICO

yada wpının çalısması ıcın gereken kaynakları oem klasöru ıle hdd atıp ordan kurdururum kurulum bıtınce artıklarıda sılerem thanks blackman

Bazı temalar İE7 istiyor, ona dikkat et.

Yoksa bozuk falan gösteriyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...