Jump to content

Casper Mb55ii1 Windows Kuramıyorum

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

@lord_figo18

1. Cihazda mevcut çalışan sistem varsa eğer,NT6 kullanarak iso dosyasını c:\altına copy/past et nt6 'ı çalıştır kuruluma başla. 
  2. USBDiskini porta tak,Plopmanager'ı cd'ye yazdırıp diskten başlat çalıştır USBDisk sekmesinden direkt boot etmeye başla. 
    Please register to see this content.

5B2hpq.gif

• Like 1

forjest, 15 saat önce yazdı:

@lord_figo18

1. Cihazda mevcut çalışan sistem varsa eğer,NT6 kullanarak iso dosyasını c:\altına copy/past et nt6 'ı çalıştır kuruluma başla. 
  2. USBDiskini porta tak,Plopmanager'ı cd'ye yazdırıp diskten başlat çalıştır USBDisk sekmesinden direkt boot etmeye başla. 

Pc yi açınca görüyor üstad boot esnasında görmüyor bu yöntem çözer mi sizin 2016 eylül sürümünü kuramadım

@lord_figo18

Plopmanager portlara takılı olan usbdiskleri görecektir.eski biosa sahip bazı eski anakartlarda,bulunmayan usbboot özelliğinden ötürü bu uygulamayı kullanarak yumiden yazdirdigim sistemleri hafıza kartına yazdirip,usbslotuna takiyordum h.kartini bu yöntemle sistem kuruyordum.o dönemler usbdiskler yaygın değildi daha çok h.kartlari bu işte bana göre daha iyiydi.en azından cdlere göre🙂

Diğer taraftan HDD diski çıkarıp farkli pcden w10 sistemini at.1.restarttan sonra hdd çıkar,cihaza tak sürücüleri tanımlamayla kalan kurulumu,sistem üzerinden bitir buda bir seçenek tabiiki.

Saygılar.

• Like 1

forjest, 24 dakika önce yazdı:

@lord_figo18

Plopmanager portlara takılı olan usbdiskleri görecektir.eski biosa sahip bazı eski anakartlarda,bulunmayan usbboot özelliğinden ötürü bu uygulamayı kullanarak yumiden yazdirdigim sistemleri hafıza kartına yazdirip,usbslotuna takiyordum h.kartini bu yöntemle sistem kuruyordum.o dönemler usbdiskler yaygın değildi daha çok h.kartlari bu işte bana göre daha iyiydi.en azından cdlere göre🙂

Diğer taraftan HDD diski çıkarıp farkli pcden w10 sistemini at.1.restarttan sonra hdd çıkar,cihaza tak sürücüleri tanımlamayla kalan kurulumu,sistem üzerinden bitir buda bir seçenek tabiiki.

Saygılar.

Bilgisayarcıdaki arkadaş kurdu normal nasıl kurdu çözemedim ssd olmadığından senin sistemi kuracaktım olmadı rufus yerine başka hangi program var üstad alâkası olur mu

aynı sorun bende de vardı ssd ye ni almıştım format atılmıyordu laptopta  sonra ssd yi masaüstü pc me takıp formatladım daha sonra  laptopa taktım bir iki resetten sonra tanıştılar  şimdi bu sistemden yazıyorum

• Like 1

lord_figo18, 15 dakika önce yazdı:

Bilgisayarcıdaki arkadaş kurdu normal nasıl kurdu çözemedim ssd olmadığından senin sistemi kuracaktım olmadı rufus yerine başka hangi program var üstad alâkası olur mu

• Bahsini ettiğin cihaz modelinde kronik yaşanılan bir çok sorun olduğu internet donanım forumlarında belirtilmiş. Üzerine atılan bios ile ilgili,donanımsal uyumsuzluklardan kaynaklı bir durum olduğu muhtemel. Çözüm olarak bios update'i ile durumu kontrol altına alan kullanıcılarda söz konusu bu konuda.
  • Bilgisayarcı büyük ihtimal harddiski çıkarıp,üst mesajda belirttiğim yöntem gibi,external hdd box'ına diski_takıp farklı pc'de windows'u kurup,diski cihaza tekrar takıp işlemi bitirmiştir.Diğer kalan kısmıda zaten driver ve uygulamalar onlarda kurulu sistem üzerinde sonradan yapılabilmekte.
  • Yazdırma işlemleriyle alakalı olarak,her geliştirilen uygulama bu rufus olur vd.leri olur. Bazen cihazların modellerine,donanımlarına ve üzerinde kullanılan yazılım ve modlanmış sistemlere göre uyumluluk kriterleri gözetilerek işlem yönergelerini izlemek gerekli olabilmekte bunu genel olarak belirtiyorum tabiiki. Ne varki son çıkan bir işletim sistemi veya uygulama eski veya yeni olan donanımlarda dahil olmak üzere kararsızlıklar ve uyumluluklar göstermeyebilmektedir buda hepimizin az çok bildiği temel hususlardan. orn: Özelliklede w10 sistemlerde yaşanılan sorunsallar gibi.
  • Rufus uygulamasının, açık kaynak opensource geliştirilen ve ücretsiz bir dağıtım olduğu ve son aylarda daha fazla güncellemelerle sürümlerini yükselttiğini görmekteyiz aynı eksende de,bazı kolaylıkları getirmiş olmasına rağmen,iso , wim vb. boyut farklılıklarına dayalı olarak çeşitli olarak (özellikle son sürümlerinde) hatalarla ilgili yorum ve iletilere denk gelmekteyim. Rufus'un bana göre en güzel sürümü .  () genel olarak sorunlarla karşılaşıldığına pek denk gelmedim varsada, kullanıcı veya eklenen sistemlerle ilgili olabilir.
  • ISO image'larımı genellikle kullandığım yöntem olan , 500gb'lik hard diskimin, 50 Gb alanını "MiniTool Partition Wizard" adlı disk partition uygulamasıyla ayırma işlemi yaparak,fat32 olarak biçimlendirdim bu ayırmış olduğum alanada,aioboot uygulamasını entegre ederek elimde lazım olan arada kullandığım sistemlerin tamamını dahil ederek işlemlerimi sürdürmekteyim. Şu ana dek gerek legacy,gereksede UEFI olarak kurulumlarda en ufak bir sorun yaşamadım diyebilirim.  Ekran Görüntüsü:
  • Spoiler
    • CwyKtf.png
  • Bunu belirtmemdeki amaç Rufusla tek bir sistemle sınırlı kalmamak alternatif uygulamalarada bir bakıma şans vererek birden fazla sistemlerinde kullanılabilir olmasının kullanıcıya rahatlık sağlaması anlayışı. Sorunla ilişkili olarak rufus harici denenebilecek bir çok iso image yazım uygulamaları zaten gerek forumda gereksede,net üzerinde oldukça yaygın olduğunu  hepimiz bilmekteyiz. Rufus'a alternatif olarak her türlü iso image'ını yazdırabilecek olan Belena Etcher uygulamasını öneririm alternatif olarak denenebilir kesinlikle iyi bir uygulama. Multiboot uygulamalarıda ayrıca kullanılabilir,nedeniyse bu uygulamaların içerisinde çeşitli chipsetlere destek veren ekstra ilave sistemler için tanımlanmış plugin paketlerinin olmasıda bazı hatalarında kurulumda gerekli olan ek dosyaların eksikliklerinide bu sayede gidermiş şekilde kullanıcıya kolaylık sağlamakta olduğuda bilinmekte.
  • +Kaynak linkler:
  • Forum içi USB Disk yazdırma araçları konusu -  (Rufus alternatifi)  -
     "
  •    Saygılarımla. :) 
  • Like 1

lord_figo18, 30 dakika önce yazdı:

Casper e Mail attım bios dosyayı bekliyorum üstad 😀 bakalım ilk teknik işe yarar mı

Cd yerine dvd olmaz mı üstad 

4.7 GB heba etmemek için CD'yi önerdim tabiki olur. Hatta mini cd'ler var mevcutsa onlarda olur. Kur Linux'ü gitsin şakır şakır çalışır uğraşma windowsla.. :D 

• Like 1

forjest, 1 dakika önce yazdı:

4.7 GB heba etmemek için CD'yi önerdim tabiki olur. Hatta mini cd'ler var mevcutsa onlarda olur. Kur Linux'ü gitsin şakır şakır çalışır uğraşma windowsla.. :D 

Bir hayaldi bırak öyle kalsın üstad benim olsa keşke pc ler 😀😀 kurardım 

Üstad isoyu mu copy paste yapacaz içeriği mi?

• Like 1

lord_figo18, 15 dakika önce yazdı:

Bir hayaldi bırak öyle kalsın üstad benim olsa keşke pc ler 😀😀 kurardım 

Üstad isoyu mu copy paste yapacaz içeriği mi?

dvd'ye yazdırmak içinse,iso yazdırılması gerekli

bunun için uygun.