Jump to content

İnternet Faturam Gereğinden Fazla Geliyor

serkanucar35

Recommended Posts

Arkadaşlar Benim Faturam Eskiden 29 Lira 33 Lira Falan Gelirken Şimdi 55 Lira 50 Lira 45 Lira Geliyor

Acaba Birisi Benim İnternetimi Kullanıyor Olabilirmi Çünkü Bugün Ayın 1 ve Kotam 60MBda Upload İse 14 MB'da Ben Hadi Tamam 60 MB Yapmış Olabilirim (Olanaksız) Ama Hiç Upload İşlemi Falan Yapmadım yani Aydınlatırsanız Sevinirim Eğer İnternetimi Ayrı Birisi Kullanıyorsa Nasıl Önlerim TTNet.Net.TR'den Şifre Değiştirip Modemden Güncellersem Olurmu?

bu telekomun sömürüsü baika bişey değil...

benim normal tarifem 14,99 ama gelen fatura 55lira....

kota aşımım ise 2 GB...

soyugun bu...

Aynen Benimde Öyle Her Ay Mutlaka En Az 1,5 - 2GB Aşıyor Kotayı Böyle Birşey İmkansız Son Birkaç Aydır Böyle Gezdiğim Sitelerde Hep Aynı Siteler

adszzi6.jpg

aralık ayında kotayı 1,780 gb geçmiştim bana gelen fatura 43,00 TL.normalde gelen fatura(kotayı geçmeden) 17,00 TL.kotayı 1,780 gb geçtiğime göre kotayı geçen MB başına 10 kuruş alıyorlar. 1,780*10=17,80 TL fazla gelmesi lazım dı yani 35 TL falan gelmesi lazım dı gelen fatura 43 TL.

ocak ayına bakmayın sınırsıza geçtim :shok:

hayatımda hiç bir işi yaptığıma pişman olmadım ama ttnet adsl aldığıma pişmanım ...

arkadaşlar fatura da uploadlan ücretlendirilmez download la alakalı bir sorun vardır muhtemelen wireles modem kullanıyorsan 3 ihtimal var 1.si wireles şifreli değil 3.şahıslar kullanıyor 2. wireles şifreni ele geçirilmiş (bunun için özel programlarda var ayrıca keylog veya virus yollamış olabilirler) 3. gine bir virüs var ve arka planda sürekli download yapıyor.

kotayı geçen arkadaşlar için söylüyorum kotayyı geçerseniz maximum ücretiniz kotasız internet seviyesinin en üst tutarıdır. 17tl ödüyorsanız kotasız max. 80tl ise kotayı 50 gb da geçseniz kota aşımınızın maximum kotasız kadar olacaktır.

serkanucar35 her siteye girdiğinizde çok küçükde olsa bir upload yapar ayrıca normalde bir dosyayı internet üzerinden tanıttığınızda veya bir güncelleme programı gibi bir şey çalıştırdığınızda upload yaparak bilgisayarındaki bilgilerin alınmasını sağlar yani normalde sitelere girdiğinizde bile belli bir upload miktarı varıdır ki virüstotal gibi bir siteden dosya taratırsanız veya benzer sitelere girerseniz upload siz istemeden yapılmış olur gereklidir..ama zaten upload ücretsiz...

ayrıca bilgisayarına bulaşan bir şey arka planda kendi birşeyler indiriyor olabilir küçük bir ihtimal ama olduğunu görmüştüm önce bilgisayarını bir taratıp sonra şifreni değiştirip sonradamodemi resetlersen sorun kalmaz ama upload olayı normaldir...sonuçda biri kullansa downloaddan kullanır o senin isteğin olmadan girdiğin siteler bilgi almıştır bir sorun yoktur...

kota aşım ücretide 0,010(TL/MB) buna göre hesap yapabilirsiniz...ama kurallara göre kullandığınız net ücretinin %15 ini geçemez yani 61.25ytl sanırım o ücretten fazla alamazlar eğer kotayı aşarsanız bari tamamen aşıın sınırsız gibi kullanında paranızın azda olsa hakkını alın ama yinede dünyadaki en pahalı internet ve en dandik internet bizim ülkede nede olsa burası

Türkiye...

Modemim ZyXel Olarak Değiştirdim

Arkaplandaki Tüm Uygulamaları Takip Ediyorum Zaten Oradan Sorun Yok Birde Kaspersky Update'ler Var Onlarıda Haftada Bir Olarak Ayarladım

Fakat Aylardır Kotam EnAz 1,5GB Aşılmış Oluyor Ve İlk Günden 60 MB Bırak10MB Bile Daha Yapmamam Gerekirdi Şimdi Birisi Benim İnternet Şifremi Elegeçirip İnternetimi Kullanıyor Olabilirmi?

serkanucar35 her siteye girdiğinizde çok küçükde olsa bir upload yapar ayrıca normalde bir dosyayı internet üzerinden tanıttığınızda veya bir güncelleme programı gibi bir şey çalıştırdığınızda upload yaparak bilgisayarındaki bilgilerin alınmasını sağlar yani normalde sitelere girdiğinizde bile belli bir upload miktarı varıdır ki virüstotal gibi bir siteden dosya taratırsanız veya benzer sitelere girerseniz upload siz istemeden yapılmış olur gereklidir..ama zaten upload ücretsiz...

ayrıca bilgisayarına bulaşan bir şey arka planda kendi birşeyler indiriyor olabilir küçük bir ihtimal ama olduğunu görmüştüm önce bilgisayarını bir taratıp sonra şifreni değiştirip sonradamodemi resetlersen sorun kalmaz ama upload olayı normaldir...sonuçda biri kullansa downloaddan kullanır o senin isteğin olmadan girdiğin siteler bilgi almıştır bir sorun yoktur...

Küçük Bir Upload Yapabilir Normal Ama 14 MB DahaBilgisayarı Yeni Açmışken Normalmi :shok:

Güncelleme flan yapmışsındır belki haberin olmadan ki 60 mb cok az nette gördüğün 20 tane büyük boyutlu resimle bile bu olabilir bunlarda deilse garip virüsler var uploada gelince belki bi trojen yemişsindir ekran görüntünü adama gönderiyodur ve özelikle uploadın artması için üstünde upload yazan bi bannera basmana gerek yok buraya yazı yazarken bile upload yapıyosun ama bunların hiç biri yoksa türktelekom yolsuzluğudur yapıcak bişey ok neti başkasının kullanıp kullanmadığını merak ediyosan sen nette işlem yapmıyoken modemin ışıklarna bak yanıp sönüyolarsa biri seni sömürüyolardır sen nette hiçbir işlem yapmıyoken yanıp sönüyolarsa şifreni falan deiştir...

Modemim ZyXel Olarak Değiştirdim

Arkaplandaki Tüm Uygulamaları Takip Ediyorum Zaten Oradan Sorun Yok Birde Kaspersky Update'ler Var Onlarıda Haftada Bir Olarak Ayarladım

Fakat Aylardır Kotam EnAz 1,5GB Aşılmış Oluyor Ve İlk Günden 60 MB Bırak10MB Bile Daha Yapmamam Gerekirdi Şimdi Birisi Benim İnternet Şifremi Elegeçirip İnternetimi Kullanıyor Olabilirmi?

Küçük Bir Upload Yapabilir Normal Ama 14 MB DahaBilgisayarı Yeni Açmışken Normalmi :shok:

girdiğin sitelerle alakalıdır bir şekilde senden habersiz bilgi almış olabilirler online virüs veya benzeri şeylerde olur veya arka planda çalışan bir program vardır virüs gibi taratıp şifreni değiştiriip modemide resetlersen sorunun kalmaz...

Güncelleme flan yapmışsındır belki haberin olmadan ki 60 mb cok az nette gördüğün 20 tane büyük boyutlu resimle bile bu olabilir bunlarda deilse garip virüsler var uploada gelince belki bi trojen yemişsindir ekran görüntünü adama gönderiyodur ve özelikle uploadın artması için üstünde upload yazan bi bannera basmana gerek yok buraya yazı yazarken bile upload yapıyosun ama bunların hiç biri yoksa türktelekom yolsuzluğudur yapıcak bişey ok neti başkasının kullanıp kullanmadığını merak ediyosan sen nette işlem yapmıyoken modemin ışıklarna bak yanıp sönüyolarsa biri seni sömürüyolardır sen nette hiçbir işlem yapmıyoken yanıp sönüyolarsa şifreni falan deiştir...

Güncelleme Yapmadım Bilgisayarı Yeni Açtım + Güncellemeler Kapalı Her Hafta 2 AntiVirüsle Bilgisayarımı Mutlaka Taratırım Virüs Olacağını Sanmıyorum Yazı Yazarken Upload Yapıldığını Biliyorum ama Bilgisayarı Yeni Açtığımda Bukadar Olursa Anormal Birşey Çünkü Çok Küçük Bir Kısım Yer Yazı Yazmak Olsun Tüm Uygulamaları Kapattım Modemin Işıkları Arada Sırada Yanıp Sömüyor Galiba Birisi İnternetimi Kullanıyor

Olabilir fakat netten online dizi,mp3 felan izliyor ya dadinliyor musun? İstersen bir ay nete az gir bakalım yine aynı sorun olacak mı

Hayır İzlemem Dinlemem Kota Yediğini Biliyorum Az Giriyorum Zaten

Ben OGame Oyuncusuyum Telefona İnternet Paketi Alıp 2 3 Hafta Bilgisayara Oturmadığım Halde Fatura 44mü Ne Geldi Otursam Nekadar Gelecekti Acaba Anormal Birşeyler Var Bu İşde

girdiğin sitelerle alakalıdır bir şekilde senden habersiz bilgi almış olabilirler online virüs veya benzeri şeylerde olur veya arka planda çalışan bir program vardır virüs gibi taratıp şifreni değiştiriip modemide resetlersen sorunun kalmaz...

OGame TncTR EliteT*** CepT** GencBi*** Dışında Sitelere Fazla Girmem Güvenilir Sitelredir Onedenle Öyle Birşey Olacağını Sanmıyorum Arkaplandaki Uygulamalar Benim Kontrolüm Aldında Onları Kontrol Ediyorum Ama Görünmezse Bilemem ADSL Şifremi Ve Modem Şifremi Değiştirmeyi Deniyeyim Bakayım

Serkan 2 aydır aynı şey benimde başıma geliyor 62 tl bide 59 tl ödedim.hiç bir şey indirmiyorum korka korka indiriyorum zati ama yine böle bu ayda böle gelirse eğer ya bizimkiler kapatır yada ikna edebilirsem sınırsıza geçerim

Serkan 2 aydır aynı şey benimde başıma geliyor 62 tl bide 59 tl ödedim.hiç bir şey indirmiyorum korka korka indiriyorum zati ama yine böle bu ayda böle gelirse eğer ya bizimkiler kapatır yada ikna edebilirsem sınırsıza geçerim

Aynen Artık Birşey İndirmediğim Halde Fatura Bana Patlıyor Babam İnterneti Kapattıracak Böyle Giderse

eğer kotanızı düzgün kullandığınızdan eminseniz bütüngüğn film mp3 youtube yapmıyosanız araka planda spy trojen benzeri bi pro netinizi işgal ediyoo olabilir netmeter la kullanmadığınız zaman nei bakın kullanmam kıprdanma varmı çok..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...