Jump to content

Yandex veya Opera Tarayıcı Yükleme Hatası

goldfather1
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar format sonrası (lite 7) Yandex veya Opera tarayıcı yüklemeye çalışdığımda sona doğru browser exe diye bir hata alıyorum.sadece Explorer çalışıyor.garip olan bu ISO yu 2 yıldır kullanıyordum.Diski komple sildiğim halde virüs ihtimali varmıdır diski değiştireyimmi

Hata kodu 0x000005

• Cyph3r changed the title to Yandex veya Opera Tarayıcı Yükleme Hatası
goldfather1, 11 dakika önce yazdı:

hocam komple sildim öyle format attım.yine aynı...önceden ssd yi ikiye bölüp imajı yüklüyordum.yani diski değiştireceğim yada ...

ssdde 7 ile verim alınmıyor 8.1 veya 10 kurulmalı ki onlarda bu tarz bi hata yaşıyacağını sanmıyorum

beş yıldır kullanıyorum 7 yi.hiç problem yokdu.8.1 ile 10 kurdum video denetleyici sürücüsünü bulamadığımdan geri 7 ye dönmüşdüm..

ayrıca emre kardeşim 10 lite x86 yı iki makineye kurdum sorunsuz ellerine sağlık.

şimdi birde diski değiştireceğim bakalım ..kırmassak...

• Like 1

O hataların çoğu net framework 3.5 ve 4.8'in aktif olmamasıyla ve visual c++ paketleriyle bağlantılı. Visual paketlerini eski tutmayın sürekli güncelleyin.

Abbodi1406 bı konuda uzman birisi onun hazırladığı paketi kurun.

Sistemi ilk açtığınızda yapacağınız ilk iş bu olsun. Kurduğunuz programları kontrol edin. Bilgisayardaki kullanıcı adınızda türkçe karakter veya boşlukta olmasın. Sorun çıkartabilir ileride.

Emre028, 7 saat önce yazdı:

Msdn yada modifiyeli sistemlerdede aynı sorun var. Net framework yada visualle alakalı olduğunu sanmıyorum. 

MSDN'de bu sorunu yaşayanlar kesinlikle kurduğu programlarda sıkıntılar var. Ben buna bir çok kez farklı platformlarda yaşadım. Kullandıkları programları gözden geçirsinler.

MSDN iso'yu farklı bir pcde rufusla hazırlayıp format atsınlar ve dediğim paketi indirsinler 1 kere bile sorun çıkmayacak. Sonrasında kurulan programlar bu işi bozuyor.

goldfather1, 7 saat önce yazdı:

visual c yi indirdim format sonrası netframe..lerin hangisini kurayım hocam

Windows 10 ise zaten hepsi yüklü olarak gelecek sadece program ekle kaldır > windows özelliklerini aç kapat > burdan iksiniide aktif edebilirsin /kutucuk kare şeklinde dolu olsa yeter/

Win7 ise kurulum sonrası güncelleştirmeleri yapın ve update'den gelen framework 4.8 otomatik olarak kurar. Program ekle kaldır > windows özelliklerini aç kapat > burdan net framework aktif edebilirsin /kutucuk kare şeklinde dolu olsa yeter/

Bu sorun son zamanlarda gerçekten oldukça can sıkmaya başladı. Ben şu en son Windows 10 güncellemesinden sonra oluştuğu kanaatindeyim. Çünkü her bir kaç ayda bir format atarım bugüne kadar bir sorun olmuyordu ama bu son güncellemeden sonra sürekli bu hata oluşuyor. Hatta bu konuda bende konu açmıştım yardım almak amacıyla, ama orada da yeterli bir yardım gelmemişti.