Jump to content

Tarayıcılar Da "koyu Mod" Aktif Etme...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Selamun Aleyküm arkadaşlar. Benim gibi koyu mod özelliğini sıkça kullanıyorsanız ve tarayıcıların ayarlar kısmındaki koyu mod seçeneği yetersiz kalıyorsa yine tarayıcı üzerinden yaptığınız basit bir ayarla sorununuzu çözebilirsiniz. Tarayıcının ayarlar bölümündeki koyu mod seçeneği google v.b sayfalar da etkili olmuyor. Aşağıda vereceğim sadece bir örnektir. Diğer tarayıcılar da da çalışmaktadır.

Öncelikle koyu mod aktif etmek istediğiniz tarayıcıyla bir sayfa açıyorsunuz.

Örnek bu edge olsun. Linkleri yazdığınız kısmı silip edge://flags yazıyorsunuz ve enterlıyorsunuz.

Karşınıza gelen ekrandaki arama satırına dark mode yazıyorsunuz.

Çıkan sonuçlar içerisin de force dark mode for Web Contents enabled yazan seçeneği enabled yapıyorsunuz...

Tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra google dahil karanlık modda açılıyor.

NOT: edge://flags konuya sadece bir örnektir. Ben Edge, Brave ve Opera olmak üzere 3 tarayıcı kullanıyorum. Hangi tarayıcı açtıysanız ona göre değişiklik yapıp koyu mod aktif edebiliyorsunuz. Örnek;  brave için brave://flags, opera için opera://flags şeklinde düzenleyerek aynı işlemleri yapabilirsiniz...

• Like 3
  • Thanks 2

• 5 ay sonra...
oMo, 8 saat önce yazdı:

Chromium motoru olduğu için birçok kod ortak çalışabilir.

yandex, avant, vivaldi, comodo vs. 100'ü geçmiştir Windows tabanlı.

Android de olay daha bir çöplük lite olanların 100 de 99 Chrome tabanlıdır.

Not; Androidde sakın Chrome silmeyiniz, birçok apk Chrome motoru üzerinden çalışır.

peki alışveriş siteleri neden tarayıcıda donar veya ram sıfırlar, sebebi dos ve hack saldırılarından kendilerini koruma ve markette indirilme sayısıdır.

güncel sürümlerde geliştirici kaynak kod değişikliği yapmasıysa çalışacaktır.

Apk'lar chrome motoru üzerinden çalışmaz, apk uygulamalar bağımsız da yüklenebilen özelliğe sahiptir. Ben telefonu aldığım  ilk günlerde Chrome'yi kaldırdım, bugüne kadar hiç te sorun olmadı. Onun yerine Opera ve Armofly tarayıcısını kullanırım...

Edited by CEM0KA
yazım denetimi
  • Like 1

Ben ışıkları söndürüyorum ortalık Dark mode oluyor :D Şaka bir yana iyi bir rehber olmuş işe yarar bende deniycem bir ara.

Chrome apk falan ortak yazılmış. Bende diğer arkadaşlara katılıyorum chrome'u bende temelden kaldırdım yerine opera kurdum kullanıyorum. Apk kurulumlarla ilgili olarak bir dayatma vs. yaşamadım hiç. Belki telefon modellerine göre ,  değişiklik gösteren bir şey olabilir bu. Chrome'u kaldırdıktan sonra en ufak bir sorun yaşamadım hiç. Huawei application marketi kullanıyorum ya da indirdiğim bazı modlu olan apk'larıda rahat şekilde install ediyorum telefona. Aklıma gelince bende yazayım dedim.

saygılarımla. :)