Jump to content

Ayın Röportajı ; Admin Sk8er_boi

Ultimatefe
 Share

Recommended Posts

Tnctr.com üyelerini yönetim ve üyelerini tanıma ve bilinçlendirme amaçlı röportaj yapmayı planlamıştık. Yönetimde böyle birşeyi onaylayınca olaylar çok çabuk gelişti. Bunun doğrultusunda ilk röportajımız sitemizin kurucularından sk8er_boi ile yapılmıştır. İlk olan bu röportajımızı beğeneceğinizi umuyoruz .

Soruları Erdem Güler arkadaşımla beraber hazırladık. Herkesin merak ettiği sorulara değinmeye çalıştık. Şunu niye sormadın bunu niye sormadın demeyin.. Bu forumda bir ilk :clapping:

Öncelikle zaman ayırıp sorularımızı üşünmeden cevapladığı için sayın sk8er_boi'ye çok teşekkür ederim.

_EFE_

Kendinizden biraz bahsedebilir misiniz?

sk8er_boi

Bu sorunun cevaplarını zaten aşağıda vereceğim sanırım :)

_EFE_

Hangi üniversiteden ve hangi bölümden mezunsuz?

sk8er_boi

Selçuk Üniversitesi, Bilgisayar teknolojileri ve Programlama mezunuyum.

_EFE_

Aileniz ile mi yaşıyorsunuz?

sk8er_boi

Hayır. Ailemden ayrı yaşıyorum.

_EFE_

Kaç kardeşsiniz?

sk8er_boi

4 kardeşiz. 1 kız 3 erkek.

_EFE_

Çok arkadaşınız var mıdır yoksa özel insanlar dışında kimseyi hayatınıza dahil etmez misiniz?

sk8er_boi

Ortası diyelim. Çevremdeki insanların çoğuyla arkadaş olurum ama ayrıca seçiciyimdir de.

_EFE_

Arkadaştan da öte, kardeşim diyebileceğiniz insan-lar var mı?

sk8er_boi

Herkesin vardır.

_EFE_

Arkadaşlarının senin için genel fikri nedir? Sanırım hepsi sizin ne kadar bilgili birisi olduğunuzu biliyordur?

sk8er_boi

Samimi ve esprili olduğumu düşünürler. Ben şu kadar biliyorum gibi bir kasıntı içine girmem asla.

_EFE_

Forumdaki kararlı tutumunuz ve lider karakteriniz normal hayatınızda da hep var mıdır?

sk8er_boi

Ben kendimi forumda bu şekilde görmüyorum. Liderlik yapmayı sevmem aslında. Sorumluluk almaktan da hoşlanmam. Ama oldu bi kere :)

_EFE_

Bir işi kafaya koyduğunuzda yapmak için sonuna kadar mücadele eder misiniz?

sk8er_boi

Eğer yapamazsam bırakırım. Gece yatağa girince o iş hakkında fikirler zaten aklıma düşer.

_EFE_

Normal yaşantınızda şimdiye kadar lider konumunda olduğunuz ortak bir çalışmanız var mı?Bu bilgisayar programı vs. olabilir.

sk8er_boi

3 günlüğüne sınıf başkanı olmuştum :) Çok kısa ve görkemli olmuştu :)

_EFE_

Araştırmalarıma göre Anime ile ilgileniyorsunuz.Bu ilginizin temeli nereye dayanıyor?

sk8er_boi

Çizgi filmleri severim. Birçok animede, gerçek sinemada bulamadığım derin hikaye ve zeka ürünleri gördüm.

_EFE_

Gözlemlerime göre ne zaman foruma girsem hep online görünüyorsunuz.Bu çalıştığınız işin masa başı olduğunu gösterir mi?

sk8er_boi

Bilgisayarım açık kalıyor. O sebeple çıkış yapmıyorum. Ayrıca masabaşı çalışmam da bir etken.

_EFE_

Her gün bilgisayar başında ortalama kaç saat geçiriyorsunuz?

sk8er_boi

İşim hereği 10-12 saat.

_EFE_

Bu zaman içinde bilgisayar başında tıkınmayı sevenlerden misiniz?Hani kola,cips gibi : )

sk8er_boi

Uludağ limonatası ve antep fıstığını tek geçerim.

_EFE_

Giyim tarzınız?

sk8er_boi

Jeans t-shirt değişmez. Gömlek sevmiyorum. Patronla bu konuda takışmalarımız olmuyor değil.

_EFE_

En büyük hayaliniz?

sk8er_boi

Klasik olacak ama çok zengin olmak.

_EFE_

Ne tür müzik dinlersiniz?

sk8er_boi

Geniş bir müzik skalam var. Hip-Hop'tan heavy metale kadar bir çok türü takip ediyorum.

_EFE_

Hangi takımı tutuyorsunuz?

sk8er_boi

Trabzonspor :)

_EFE_

Sinirli misiniz?

sk8er_boi

Pek sayılmaz.

_EFE_

Kıskanç mısınız?

sk8er_boi

Hiç.

_EFE_

Sigara,içki gibi alışkanlıklarınız var mı?

sk8er_boi

Temizim.

_EFE_

Sevdiğiniz varmı - ona burdan ne söylemek istersiniz?

sk8er_boi

Özel mevzulara girmeyelim :)

_EFE_

Yaptığınız en büyük çılgınlık?

sk8er_boi

129K yerine 129L otobüsüne binmek.

_EFE_

Sevdikleriniz - Özledikleriniz - Korkularınız?

sk8er_boi

Çok yorucu bir soru. Geçelim.

_EFE_

Hayatta en çok kıymet verdiğiniz?

sk8er_boi

Ailem diyip sıyrılırım.

_EFE_

Gelelim Forum Kısmına..

Bilgisayara olan bu derece ilginizin temeli nedir?

sk8er_boi

Atariyle başladı sanırım. Çok severim atari oynamayı.

_EFE_

Windows modifiyesine ne zaman nasıl başladınız ve bu başarınızı neye borçlusunuz?

sk8er_boi

Service Pack 1 daha yeni çıkmıştı sanırım. Abim windows serialinin xp cd'sine koyulduğunu böylece kurulumda sorulmadığını duyduğunu söylemişti. Google'de arama yaptım ve msfn.org'u buldum ve hikaye başladı.

_EFE_

Türkiye'de ilk modifiye edilmiş ve katılımsız olan işletim sistemi tarafınızca hazırlandı. Bunun size verdiği ayrı bir havası ve özgüveni var mı?

sk8er_boi

Gerçek hayatta onu yaptım bunu yaptım gibi kendimi övmeyi sevmiyorum.

_EFE_

Ortalıkta dolaşan laflara göre Shanex'de bu işe başlamış ve sonra ordan ayrılıp TNC Team kurmuşsunuz. Bu söylentilerin ne kadarı doğru?

sk8er_boi

Evet birazı doğru ama ben kurmadım TNC Team'i. Tabele, veryLife ©, Bultar, chAsEEr ve bir çok arkadaşımız beraber başladık bu işe.

_EFE_

Herkes gibi benim de en çok merak ettiğim nickiniz neden sk8er_boi olduğu.Nerden geliyor lakap?Anlamı nedir?

sk8er_boi

Nick seçerken günlerce düşünmeyiz sonuçta. Avril Lavigne'nin sk8er_boi şarkısını dinlerken bu olsun demiştim.

_EFE_

Profilinizde ''Dalaran'' yazıyor.Araştırmalarıma göre World Of Warcraft oyununun büyülü şehri olarak biliniyormuş.Bu tür internet oyunları genelde bağımlı yapar ve saatlerce oynanır.Sizin bu oyuna ona bağlılığınız ne derece? Yani günde kaç saat oynuyorsunuz?

sk8er_boi

Günde 3-4 saat kadar oynuyorum. World of Warcraft bambaşka bir dünya. Oyundaki arkadaşlıklar, gerçek arkadaşlığa kadar ilerliyor.

_EFE_

Yanlış hatırlamıyorsam forum 2006 yılında kuruldu.İlk başlarda çok fazla üyesi olmamasına rağmen şimdilerde neredeyse teknoloji siteleri arasında ikon haline gelen TNC forumunun bugün ki durumu hakkında ne düşünüyorsunuz?

sk8er_boi

Çok istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Türkiyede birçok konuda otorite olarak bilinmek güzel bir duygu.

_EFE_

TncTR sitesi ilk açıldığı zaman Shanex ile arasında bir gerginlik vardı..Birçok kez sitemize saldırılar yapıldı.Tabii ki bunu Shanex'in yaptığını iddia etmiyorum.Ama şimdilerde ise bu saldırıları pek göremiyoruz.Sizde artık büyüklüğümüzün farkına vardılar mı?

sk8er_boi

Bu soru yönlendirmeli bir soru. Cevaplamak yersiz.

_EFE_

T.N.C. yani Turkish Network Community bu ismi siz mi seçtiniz?Nerden esinlerek aklınaza böyle bir isim geldi?

sk8er_boi

Dawnie düşünmüştü bu ismi. Ben başka birşey olsun demiştim ama sonradan düşününce bu daha güzel bir isim.

_EFE_

Forumun ilk üyesi kim olduğuna baktığımda veryLife © olduğunu görüyorum.Forumu siz kurmadınız mı?

sk8er_boi

İlk forum scriptini veryLife © kurmuştu. Sonradan ilgilenememeye başladı. Ben uğraşıyorum artık.

_EFE_

Foruma ne kadar zaman ayırıyorsunuz?

sk8er_boi

Yeteri kadar ilgilenmeye çalışıyorum.

_EFE_

Forumda en iyi anlaştıklarınız kimler?

sk8er_boi

Moderatör arkadaşlar.

_EFE_

Forumda anlaşamadıklarınız kimler?

sk8er_boi

Kurala uymayan üyeler.

_EFE_

Forumda sizi mutlu eden olay?

sk8er_boi

Forum kurallarını okuyan üyeler.

_EFE_

Forumda sizi üzen olay?

sk8er_boi

Forum kurallarını okumayıp, konusu çöpe gidince küfürlü konu açan arkadaşlar.

_EFE_

Son olarak TNCTR.com üyelerine ne söylemek istersiniz ?

sk8er_boi

Forum kurallarına dikkat etsinler,kendilerine iyi baksınlar..

Sayın Adminimiz sk8er_boi'ye gecenin bu saatinde sorularımızı cevapladığınız için çok teşekkür ederiz..

Bir daha ki ay sıradaki yönetici ile yapacağımız röportajda görüşürüz.

Edited by _EFE_

• Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Güzel bir röpörtaj olmuş. Adminimiz hakkında bir çok merak ettigim bilgiye ulaştım teşşekkürler Efe ve sk8er_boi :clapping:

Bir şeyi daha merak ediyorum acaba sk8er_boi'nin resmini ve gerçek adı da paylaşılsa herşey tamamdır. Tabi sk8er_boi adminimizde uygun görürse. :)

Güzel bir röpörtaj olmuş. Adminimiz hakkında bir çok merak ettigim bilgiye ulaştım teşşekkürler Efe ve sk8er_boi :)

Bir şeyi daha merak ediyorum acaba sk8er_boi'nin resmini ve gerçek adı da paylaşılsa herşey tamamdır. Tabi sk8er_boi adminimizde uygun görürse. :)

Ne yapacaksınız remini,ismini :) Bu kadarı yeterli bence.

bultar abide kabul ederse yüzyüze röportaj yapabilirim ?

Ben Bartın'da olduğum için yüzyüze olması çok zor..Anca yazın geliyorum İstanbul'a.1 Ay falan kalıyorum..boz_kurt yaparsan güzel olur :clapping: