Jump to content

Bilgisayara Virüs Girdi Temizliyemiyorum :(

bbaysal

Recommended Posts

arkadaşlar herkese iyi geceler.

bilgisayarıma bir virüs girmiş kendine bir klasör oluşturmuş ismi "39d2721afbc8c6e7667c" içinde program files ve update adında iki tane daha 0 kbyt klasör var ve içine girmemi engelliyor. ne yaptıysam yaptım ama bi türlü silemedim silmeye çalıştığımda dosya yazmaya karşı korumalı diyor. güvenli kipte de denedim ama olmadı silinmedi. antivirüste işe yaramadı bir de bilgisayarı başlattığımda 3 tane windows kurulu olduğunu gösteriyor. format attım ama oda bir işe yaramadı. bahsettiğim dosya müzik film ve fotoğraf depoladığım bölümde. tüm hardiske format atmadan bu virüsü temizlemenin bir yolu var mı acaba? bana yardım edebilcek kimse var mı?

bu dosyanın virüs olduğuna eminmisin???atık dosya yada kalıntı olabilir program kullandığı yada sadece simge dosyası olduğundan silemiyebilirsin ayrıca başlattan çalıştıra msconfig yaz açılan penceredeki sekmelerden BOOT.INI sekmesine gelip aşağıdaki tüm önyükleme yollarını denetle de eğer bunu yaptığında uyarı çıkarsa silmek gibi sil de kullanılmayan sahte yolları temizlicektir bu şekilde sadece bir adet xp gözükür silinemeyen dosya içinde tune up yükle veya youruninstallerde olur tuneup yüklersen bakımda yaparsın onunla reg ayarlarını ve sistem dosyalarını kısaca tam bir bakım yap sonrada dosya silme yardımcı programıylada dosyayı sil yada youruninstallerlede bunu yapabilirsin bu iki programda sitede mevcut msconfig ilede üç windows olayını çözersemn tam bir bakımdan sonra güncel bir virüs programıyla taratıp güvenliğide salıyabilirsin...bu virüs olmıyabilir bir hata sonucu oluşmuşta olabilir..

ardasım bıldıgım uzere onlar virus degıl güncellemelerden sonra ole oluyor cunku bende de var. sp3 u yukledıkten sonra bu dosyalar cıkmaya basladı.eger vurus oldugunu dusunuyorsan sana tavsıyem combofix i indir ve tarat pc nı srtupsuzdur calıstır demen yeterlıdır ve masaustune not defterınde yazılar cıkmayana kadar mudahale etme kardesım

yaksamlar ıyı geceler

DAha önceden başıma gelmişti araştırdığımda virüs olduğunu öğrenmiştim. Zaten klasörler 0 kb olarak görünüyor normalde boş klasörler bile 2-3 kb falan oluyo bakalım tekrar deneyerim bu akşam umarım çözülür. yoksa o kadar dosyayı başka bir yere taşımak çok zor geliyor :D

Bu tip rakam değerli ve silinemeyen klasörler genellikle XP güncelleme veya başka bir sürücüden yapılan kurulum dosyalarından dolayı oluşur. Silmek için Unlocker programını veya çalışan bir XP Lİve CD sini kullanabilirsin. Arkadaşlar sana bu iki yöntemide söylemişler. Ha illede yok bu virüs diyorsan _http://www.virustotal.com/tr/ sitesine gir ve klasörü tarattır. Tüm antivirüs programları ile taranacaktır.

Virus değildir veya virusun bıraktığı bişide değildir. ama gözüne çok batıyorsa Unlocker adlı programı indir yükle klasörün üstünde sağtuş yap unlocker diye yeni menü eklenecek ona tıkla açılan ufan pencerede sağ atta ordan eylem yazıyor orayı sil yapacan 15 sn beklicen klasör gidecek bu kadar (:

arkadaşlar tekrar merhaba teşekkür ederim önerileriniz için ama artık o klasörün bi önemi yok onunla yaşamaya karar verdim unlockeri kurdum ama bi işe yaramadı neyse benim asıl problemlerimim bilgisayarı açtığımda karşıma çıkan işletim sistemi seçme ekranı. bilgisayarda bir tane windows kurulu. format atmama rağmen bu ekranı bi türlü kaldıramadım. bilgisayarı açtığımda karşıma 3 tane seçenek geliyor. bunlardan;

birincisi windows xp professional (benim kurduğum tnctr xp sp3)

ikinci windows xp home

üçüncü windows xp

sadece birinci seçeneği seçiyorum her seferinde diğerlerine hiç girmedim.

bu soruna bi çare var mı acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim...

arkadaşlar tekrar merhaba teşekkür ederim önerileriniz için ama artık o klasörün bi önemi yok onunla yaşamaya karar verdim unlockeri kurdum ama bi işe yaramadı neyse benim asıl problemlerimim bilgisayarı açtığımda karşıma çıkan işletim sistemi seçme ekranı. bilgisayarda bir tane windows kurulu. format atmama rağmen bu ekranı bi türlü kaldıramadım. bilgisayarı açtığımda karşıma 3 tane seçenek geliyor. bunlardan;

birincisi windows xp professional (benim kurduğum tnctr xp sp3)

ikinci windows xp home

üçüncü windows xp

sadece birinci seçeneği seçiyorum her seferinde diğerlerine hiç girmedim.

bu soruna bi çare var mı acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim...

Eğer format atacaksan c yi sil de sonra windows u kur

Açılışta sormamasını istiyosan

bilgisayarım- özelikler -gelişmiş- başlangıç ve kurtarma -ayarlar- sistem başlangıcı- orda kulanmış olduğun sistemi seç sonrada altaki kutucuğu kaldır...

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...