Jump to content

Mİcrosoft Xp Ye Devam Dedİ

crazyus

Recommended Posts

Microsoft, Windows XP’yi hemen öldürmek istemiyor çünkü kullanıcıların Vista’nın yerine daha iyi bir seçeneği yok. Yazılım devi daha önce sadece sistem üreticileri için sunduğu XP lisansı dağıtımını 31 Ocak 2009’da durduracağını açıklamıştı fakat bugün bu tarihi 30 Mayıs 2009’a çekmeye karar verdiğini açıkladı.

Windows XP’nin ölümü biraz yılan hikayesine döndü. Sistem üreticilerinden gelen yoğun talep sebebiyle Microsoft bu tarihi birkaç kez erteledi. Şimdi görünen o ki Windows XP’nin bitişi ve Windows 7’nin çıkışı arasında sadece 6 ay gibi bir süre olacak.

Windows XP’nin piyasada yer aldığı zaman dilimi, bu ertelemeyle beraber Windows 95’in rekorunu 10 ay değil tam 16 ay farkla tarihe gömecek. Windows 95, 1995’in ağustos ayında çıkmış ve Microsoft bu işletim sistemini 76 ay boyunca satmıştı. XP ise 92 ay ile Microsoft’un en uzun ömürlü işletim sistemi olacak. 92 ay neredeyse 8 yıl demek, dile kolay. Öte yandan Windows 98 68 ve 2000 61 ay piyasada kalmış. Windows 7’nin seneye çıkacak olması sebebiyle Vista’nın ömrü de 60-70 ay arasında kalabilir.

Windows XP’nin başarısı, piyasanın Windows Vista’ya çok yavaş bir biçimde geçmesi ve eski alışkanlıklar sayesinde ortaya çıktı. Vista’nın çıkışı üzerinden hemen hemen iki yıl geçti fakat pazar payı %20’yi daha yeni geçti. Windows XP ise %66 ile açık ara liderliğini sürdürüyor. Windows Vista yeni bilgisayarlarla beraber sunulan standart işletim sistemi ancak kullanıcıların XP’yi seçme hakları da bulunuyor. Ayrıca istatistiklere göre yeni bir bilgisayar alan her üç kullanıcıdan biri Windows XP’yi tercih ediyor.

Tüm bunlara ilaveten 2008 yılı Netbook’ların görkemli patlamasının yaşandığı bir tarih oldu. Hatta her şey yılın ikinci yarısından sonra patlak verdi diyebiliriz. Bildiğiniz gibi Netbook tipi internet bilgisayarlarının donanımları şimdilik Windows XP ile çok verimli çalışıyor. Windows Vista biraz daha zorlayıcı ve pahalı olduğu için ilk başlarda üreticiler tarafından pek tercih edilmedi. Microsoft da bu durumun farkında. Acer ve HP gibi büyük dizüstü bilgisayar üreticileri hala Windows XP yüklemeyi tercih ediyorlar

bece bişi yapamaz.Çünkü en çok kullanılan bu sistem.

Bak görürsün vista beleşe dağıtılırken xp yine paralı olacak.

bu sistem daha ne kadar kullanılır?

2002 ile 2008 arasinda o kadar çok teknoloji farki varki.xp nin gitme zamani geldi.Yenilik Herzaman İyidir.Windows 7 Çıkınca tereddütsüz onu kullanıcam.

windows 7 xpyi alt edicek diye düşünüyorum

Kesinlikle katılmıyorum Vistanın uzatmalı sevgilisi durumunda Windows 7 hiçbir farkı yok aslına bakarsanız tüm bu çıkarılan sürümler xp den sonra çuvalladı anti parantez birşey daha belirtmek istiyorum kökü win 98 kim ne derse desin yağlıyolar ballıyolar 2 tema 1 görsel al sana vista al sana windows 7 temelde hepsi windows 98 bunu herkes te biliyor. :(

Ne demek canım yeniliklere açık olmayalım mı yani?

Adamlar çalışıyorlar, üretiyorlar geri mi tepelim yani?

Üstelik Windows 7'de performans, görsellik ve işlevselliği aynı anda tutturabilirlerse bu iş bitmiştir bence.

Zira XP'de de zamanın teknolojisine göre bu üçlüyü tutturmuşlardı.Şimdi de bunu yapabilirlerse -ki yapacaklar bence- XP'yi rahat geçer Windows 7.

Ne demek canım yeniliklere açık olmayalım mı yani?

Adamlar çalışıyorlar, üretiyorlar geri mi tepelim yani?

Üstelik Windows 7'de performans, görsellik ve işlevselliği aynı anda tutturabilirlerse bu iş bitmiştir bence.

Zira XP'de de zamanın teknolojisine göre bu üçlüyü tutturmuşlardı.Şimdi de bunu yapabilirlerse -ki yapacaklar bence- XP'yi rahat geçer Windows 7.

Görüşlerinize tamamen katılıyorum. XP artık her ne kadar bir İdol olmuşsu da Windows 7 görsellik ve işlevsel olarak XP'den daha iyi.

vista KÖTÜ DEĞİL!!! windows 7 xp den de vistadan da iyi ama vista KÖTÜ DEĞİL!!! çünkü

windows 7 ye vistanın uzantısı diyenlere sorayım windows xp çok mu farklı windows 2000 nin uzantısı o da sürümüde 5.1 !!!

windows vista yepyeni bir kernel üzerine kuruluduğundan xp ye alışanlar bocaladı

yeniliklere açık olun biraz...

kesinlikle windows7!

windows 7 başlığından yapılan testlere bakabilirsiniz.

http://www.tnctr.com/index.php?s=&showtopic=79802&view=findpost&p=440751[/CODE]

ingilizce olması sorun değilse sizin için hemen kurun farkı farkedin derim <_< (bide oyunlar filan :p )

ayrıca ulu önder, yüce koordinatör, avatarı Avatar, Bultar'ın söylediği gibi (affına sığınarak :D )

"küçük bir tavsiye. Fazla alışmamaya bakın Windows 7'a. Kesinlikle bağımlılık yapıcı. Yeni görünüme ve özelliklere alıştıktan sonra eskiye donmek işkence gibi gelebilir. Şöyle söylebilirimki artık XP veya Vista kurulu makinenin başını oturdum zaman kesinlikle hiç zevk almıyorum." :(

buda inanmayanlar için yol gösterici olsun.

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?s=&showtopic=79802&view=findpost&p=429513[/CODE]

zamanın ötesinden gelmeyen edit: windows 7 hakkında sitede paylaşılan konuları okuyun derim.

ne demiş şair "Mikro$oft görelim neyler, neylerse daha fazla kazanmak için eyler" :p

müşteriyi memnun ederse kazanır da.. çok ciddiyim :)

win 7 xp alt edecek mecbur insanlar gececek.

en basiti xp doğru düzgün bir cift cekirdek desteği vermiyor kaldı ki 2 3 4 cekirdekler hatta fazlası piyasada ve cıkmaya devam edecek.

dx 9 devri bitti dx 10 xp de yok 11 in olcanı hiç sanmam derken oyne yada boyle xp kullanımı bitecek ama bırak kesiği gibi olmayacak xp cıkmıs cok olmustu ben hala 98 kullananları biliyorum ms win me de oldugu gibi husrana uğradı ve aynısı vistaya da aynısı oldu

win 7 xp alt edecek mecbur insanlar gececek.

en basiti xp doğru düzgün bir cift cekirdek desteği vermiyor kaldı ki 2 3 4 cekirdekler hatta fazlası piyasada ve cıkmaya devam edecek.

dx 9 devri bitti dx 10 xp de yok 11 in olcanı hiç sanmam derken oyne yada boyle xp kullanımı bitecek ama bırak kesiği gibi olmayacak xp cıkmıs cok olmustu ben hala 98 kullananları biliyorum ms win me de oldugu gibi husrana uğradı ve aynısı vistaya da aynısı oldu

katılıyorum kardeşim ama 98 kullananlarında sistemleri ne kadar güvenli orası meçhul.. vista xpden katkat üstün güvenlik konusu olsun kolaylık olsun sinir bozucu bazı tarafları olsada xpden iyi sadece fazla sistem gereksinim istediği için bu tepkiyi gördü bence vista güzel windows 7 nin gelmesiylede xp biticek diye düşünüyorum..

Arkadaşalr kesin yargılı olmayalım PLS windows7 xp nin alakası olamaz onlarca kullanıcı için kaçınılmaz bir son o kadar reklam yapıyorlar ama ana karttan tutun hdd dahil olmak üzere bir çok sistem degişikligi istiyor. Birde zaten çogumuzun durumu belli bu kadar yüksek maliyetli bir sistem anca 3 sene sonra tamamen esir alır XP yi

Saygılarımla

Kesinlikle katılmıyorum Vistanın uzatmalı sevgilisi durumunda Windows 7 hiçbir farkı yok aslına bakarsanız tüm bu çıkarılan sürümler xp den sonra çuvalladı anti parantez birşey daha belirtmek istiyorum kökü win 98 kim ne derse desin yağlıyolar ballıyolar 2 tema 1 görsel al sana vista al sana windows 7 temelde hepsi windows 98 bunu herkes te biliyor. :(

Yanlış bilgi. Hepsi Windows 2000 temelli. <_<

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...