Jump to content

Windows 19042.685 X64 Tr Home Lite

babayaga
 Share

Recommended Posts

sadece sistemin nereye kurulacağını seçip ondan sonraki herşeyi kendi halletseydi daha iyiydi :D inanın o kurulum aşamalarını yapmaya bile üşeniyorum. forjest reyizin sistemleri gibi harddisk seçimini yapıp ondan sonra hiçbir şey sormadan direkt masaüstüne gelmesi çok iyi olurdu. bu sistemide deneyeceğim.

KHEDIRA, 40 dakika önce yazdı:

sadece sistemin nereye kurulacağını seçip ondan sonraki herşeyi kendi halletseydi daha iyiydi :D inanın o kurulum aşamalarını yapmaya bile üşeniyorum. forjest reyizin sistemleri gibi harddisk seçimini yapıp ondan sonra hiçbir şey sormadan direkt masaüstüne gelmesi çok iyi olurdu. bu sistemide deneyeceğim.

Katılımsız olarak nasıl iso oluşturulur bilmediğim bir konu 🙄

isnetus, 53 dakika önce yazdı:

Hocam silinenlerin tam listesini verebilir misiniz?

AD LDS Services-Data Center Bridging-Host Guardian-Hyper-V
Microsoft Message Queuing-MultiPoint Connector-Internet Printing
Printing Fax and Scan Services-Simple Network Management Protocol (SNMP)-Simple TCP
Telnet Client and Server-Trivial File Transfer Protocol (TFTP)-Windows Sandbox
Windows Search-Windows Subsystem for Linux-Work Folders-XPS Viewer and Printer
Adaptive Cards-Tablet PC-Text to Speech-Windows Defender-Work Folders-Fax and Scanner Drivers
BingWeather-DesktopAppInstaller-GetHelp-Getstarted-Edge.Stable-EdgeChromium
OfficeHub-SolitaireCollection-StickyNotes-MixedReality.Portal
MSPaint-Office.OneNote-People-ScreenSketch-SkypeApp-Microsoft.Wallet
Windows.Photos-WindowsAlarms-WindowsCameraOneConnect-Print3D
Windowscommunicationsapps-WindowsFeedbackHub-WindowsMaps-SoundRecorder-Xbox.TCUI
XboxApp-XboxGameOverlay-XboxGamingOverlay-XboxIdentityProvider-XboxSpeechToTextOverlay
YourPhone-ZuneMusic-ZuneVideo-StorePurchaseApp-VCLibs-Messaging
Face Recognition-Unified-Telemetry Client-Windows Error Reporting-Security Center
Steps Recorder-OneDrive-Quick Assist-Windows Recovery-Manuel Windows Setup

Bunların dışında da sildiğim bir çok şey var ama şunu da sildim diyemem. Fikir verir umarım.

unsalicmez54, 12 saat önce yazdı:

Performansa yönelik ayarlar vs yapıldı mı? Ya da uygulama silmekten başka bir şeyler yapıldı mı? @babayaga

Sürücüleri otomatik indirme, güncelleme, ayrılmış depolama alanı, hibernation, superfetch, prefetcher and boot trace kapalı olarak ayarladım. Bunların haricinde birkaç önemsiz ayar falan var.

babayaga, 5 saat önce yazdı:

Sürücüleri otomatik indirme, güncelleme, ayrılmış depolama alanı, hibernation, superfetch, prefetcher and boot trace kapalı olarak ayarladım. Bunların haricinde birkaç önemsiz ayar falan var.

Arama çalışmadı bende. windows update çalışmadı. açıklamalarda da göremedim. hizmetlerden açsam da çalışmadı.

unsalicmez54, 1 saat önce yazdı:

Arama çalışmadı bende. windows update çalışmadı. açıklamalarda da göremedim. hizmetlerden açsam da çalışmadı.

İlk sildiğim windows parçası aramadır. Boş yere arka planda bellek tüketmesini sevmiyorum. Askıya alındı demesine rağmen kafasına göre açılabiliyor. Bu sebeple arama silindi. Güncelleme kapalıdır evet, ilk güncelleme geldiğinde ne liteliği kalıyor ne de yenilikler doğru dürüst yükleniyor. Sildiğim defender en güzel örneğidir. Bu lite size hitap etmemekte üzgünüm.

Edited by babayaga

mecmec1991, 2 saat önce yazdı:

çalışmada hangi programları kullandınız esd siz boyut baya düşmüş teşekkürler

Windowsun dism aracı, winreducer ex 100 programını ve elle silme yöntemini kullandım.

kerem2018, 37 dakika önce yazdı:

Evet. 20h2 güncellemesini kaldırabiliyormuyuz ?

Hayır. Başka bir Window iso dosyası size daha uygun görünüyor. Kolay gelsin.