Jump to content

Rapid'den Oto. Download (modem Resetlemeden) [pls]

wmismail

Recommended Posts

Arkadaşlar modem resetlemeden, süreyi bekleyerek download yapabilmek için bir program lazım bana. Aradım forumda ama istediğim gibi bulamadım. Modem şifresini bilmiyorum. Dolayısıyla süre sınırını beklemek zorundayım. Lİnkleri eklicem o süreyi bekleyerek kendisi download yapacak. Var mı böyle bişey ?

Sürekli bilgisayar başına gelip te bitmiş mi bitmemiş mi diye beklemekten nefret ediyorum. Evden çıkarken bir tane başlatıyorum gelene kadar o inmiş oluyor. Ama diğerleri için birinin başlatması gerekiyor.

cryptload 1.1.6 orjinal türkçe.

netload ve benzeri programların güvenlik kodlarını otomatik kendi giriyor.

dilersen *.rar dosyalarını çıkartıyor.

rapiddende senin dediğin şekilde indirme yapıyor.

jdownloader'i denedim randıman alamadım.

ama cryptload çok iyi.

http://rapidshare.com/files/200405606/CryptLoad_1.1.6.rar[/CODE]

tam olarak demek istediğini anlamadım ama rapidshare downloader diye bi prog. var cok kullanıslı

Bence hizi cok dusuk.

JDownloader in modem resetlemeden süre sınırını aşmadan indirme özelliği var mı ya ?

Edit : Varmış sağol :D

Rica ederim.

cryptload 1.1.6 orjinal türkçe.

netload ve benzeri programların güvenlik kodlarını otomatik kendi giriyor.

dilersen *.rar dosyalarını çıkartıyor.

rapiddende senin dediğin şekilde indirme yapıyor.

jdownloader'i denedim randıman alamadım.

ama cryptload çok iyi.

Cryptload'in Linux destegi yok diye biliyordum.

Onun icin hemen JDownloader demistim. Bendede tam tersi Cryptload'tan randiman alamadim :)

Benim rapid premium üyeliğim var.Eski üye olduğumdan halihazırda hazirana kadar günlük kotam 10gb bende buna rağmen jdownloaderi kullanıyorum.Zira kotamın dolduğu yerde sağolsun jdownloader free downloaddan benim için kendi devam ediyor free kullanımda bile oldukça avantajlı tamda senin dediğin gibi linkleri sıradan zamanını beklesede otomatik download ediyor başında bulunmana gerek yok.Jdownloader sayesinde kesin kafaya koyduğum netload premium üyelikten vazgeçtim.Ben download listemi geceden hazırlıyorum akşam işten gelince jdownloader üzerine düşeni fazlası ile yapmış oluyor.Zira ben eve gelene kadar pc odası kilitli oluyor yoksa benim 6 yaşındaki canavarım pcnin hakkından geliyor :)

hoşuma giden başlıca özellikleri:

şifre listesi oluşturabilme

ben pc başında değilken şifreli download ettiğim partları çıkartması bana hazır bırakması dvd ve oyun downloadlarında pratik oluyor(eve gelince hazır pişmiş yemek bulmak gibi :D )

ben pc başında değilken çıkarttığı partların dosyalarını saklayıp artık gereksiz yer kaplayan partları otomatik silme seçeneği

rapid,netload,vip-file,filefactory ve daha bir çok dosya barındırıcı siteyi desteklemesi

Eklediğim linklere otomatik sağlamlık kotrolü yapması

Bazı arkadaşlar hızı düşük demiş demiş ama ben free olarak bile rapidde gayet hızlı dosya çekiyorum

dert olan özellikleri:

pc restart olduktan sonra otomatik başlamaması (yada ben bilmiyorum bilen varsa banada öğretsin dua ederim )

hardiskimin çabuk dolması :D tabi kişiye göre göreceli olur

Benim rapid premium üyeliğim var.Eski üye olduğumdan halihazırda hazirana kadar günlük kotam 10gb bende buna rağmen jdownloaderi kullanıyorum.Zira kotamın dolduğu yerde sağolsun jdownloader free downloaddan benim için kendi devam ediyor free kullanımda bile oldukça avantajlı tamda senin dediğin gibi linkleri sıradan zamanını beklesede otomatik download ediyor başında bulunmana gerek yok.Jdownloader sayesinde kesin kafaya koyduğum netload premium üyelikten vazgeçtim.Ben download listemi geceden hazırlıyorum akşam işten gelince jdownloader üzerine düşeni fazlası ile yapmış oluyor.Zira ben eve gelene kadar pc odası kilitli oluyor yoksa benim 6 yaşındaki canavarım pcnin hakkından geliyor :)

ben pc başında değilken şifreli download ettiğim partları çıkartması bana hazır bırakması dvd ve oyun downloadlarında pratik oluyor(eve gelince hazır pişmiş yemek bulmak gibi :D )

ben pc başında değilken çıkarttığı partların dosyalarını saklayıp artık gereksiz yer kaplayan partları otomatik silme seçeneği

rapid,netload,vip-file,filefactory ve daha bir çok dosya barındırıcı siteyi desteklemesi

Bazı arkadaşlar hızı düşük demiş demiş ama ben free olarak bile rapidde gayet hızlı dosya çekiyorum

dert olan özellikleri:

pc restart olduktan sonra otomatik başlamaması (yada ben bilmiyorum bilen varsa banada öğretsin dua ederim )

Tam benim istedigim noktalara deginmissin. JDownloader alternatiflerine gore kat kat daha hizli benim en dusuk hizim 300 kb/s. nin altinda dusmuyor (Imzama bakinca anlarsiniz zaten :D ).

Saygilarimla,

CCoder.

Tam benim istedigim noktalara deginmissin. JDownloader alternatiflerine gore kat kat daha hizli benim en dusuk hizim 300 kb/s. nin altinda dusmuyor (Imzama bakinca anlarsiniz zaten :D ).

Saygilarimla,

CCoder.

Pardon dostum sen tam tersi beyanda bulunmuşsun ben okurken yanlış anlamışım hemfikiriz :D

JDownload'eri indirdim kurdm Ccoder :D

Biras önce bıraktım. Bir kaç part indirmiş. Çalışıyor yani. Çok iyi oldu benim için.

Okula sabah 8 de gidiyorum, akşam 8 de geliyorum. 12 saatte ilk bıraktığım part iniyordu. Şimdi bırakırım. 12 saatte 10 part bile olsa yeterli :D

Benim rapid premium üyeliğim var.Eski üye olduğumdan halihazırda hazirana kadar günlük kotam 10gb bende buna rağmen jdownloaderi kullanıyorum.Zira kotamın dolduğu yerde sağolsun jdownloader free downloaddan benim için kendi devam ediyor free kullanımda bile oldukça avantajlı tamda senin dediğin gibi linkleri sıradan zamanını beklesede otomatik download ediyor başında bulunmana gerek yok.Jdownloader sayesinde kesin kafaya koyduğum netload premium üyelikten vazgeçtim.Ben download listemi geceden hazırlıyorum akşam işten gelince jdownloader üzerine düşeni fazlası ile yapmış oluyor.Zira ben eve gelene kadar pc odası kilitli oluyor yoksa benim 6 yaşındaki canavarım pcnin hakkından geliyor :D

dert olan özellikleri:

dostum otomatik başlaması için C:\Documents and Settings\bilgisayar adı\Start Menu\Programlar\Başlangıç klasörüne kısa yolunu kopyala xp için bu yol vista hakkında bilgimyok vista hiçkullanmadım kullanmamda

Eksralar>yapılandırma>tekrar baglana geldikten sonra > baslattan çalıstıra cmd yaz çıkan ekrana ipconfig yaz Varsayılan Ağ Geçidi. . . . . . . : 192.168.1.2 yazıyor 192.168.1.2 rotuer ıp ye yaz ve modem şifreni kullanıcı adını falan doldur rotuer seçe gel ve modemının markasını seç yenıden baslat de her ındırmede modeme otomatik reset atar 15 dk beklemezsin

JDownload'eri indirdim kurdm Ccoder :D

Biras önce bıraktım. Bir kaç part indirmiş. Çalışıyor yani. Çok iyi oldu benim için.

Okula sabah 8 de gidiyorum, akşam 8 de geliyorum. 12 saatte ilk bıraktığım part iniyordu. Şimdi bırakırım. 12 saatte 10 part bile olsa yeterli :D

12 saatte bende 26 part indiriyor. Ama imzama bakarsan nedenini anlarsin. Senin 10 part kesinlikle iner. Sonucunu buraya yazabilirmisin ?

yaa modeme kendı kendıne nasıl reset attırcaz oyle olsada 15 dk rezaletınden kurtulsak nettekı butun yontemlerı denemeye calıstım ama olmadı

JDownloader de mi ? Yoksa Cryptload da mi ?

dostum otomatik başlaması için C:\Documents and Settings\bilgisayar adı\Start Menu\Programlar\Başlangıç klasörüne kısa yolunu kopyala xp için bu yol vista hakkında bilgimyok vista hiçkullanmadım kullanmamda

Guzel fikir. Denemeye deger ! :D

yaa modeme kendı kendıne nasıl reset attırcaz oyle olsada 15 dk rezaletınden kurtulsak nettekı butun yontemlerı denemeye calıstım ama olmadı

Arkadaşlar, bence de JDownloader çok iyi.

Modeme kendisi reset atıyor ve IP değişince indirmeye devam ediyor bunun için, Ayarlar bölümündeki yeniden bağlama kısmında kendi modeminizi seçmeniz yeterli.

@wmismail

Ben sana yardim ettim ; biraz her seye karsilik beklemek gibi olmasin ama ...

Fizik ile ilgili birkac soru sorabilir miyim bende fizik okumayi dusunuyorum (yurt disinda == Belcika)

OM atabilir miyim ? Veya MSN'ye gelebilir misin ? Profilinden aldim msn'ni.

Simdiden tesekkurler.

Saygilarimla,

CCoder.

@wmismail

Ben sana yardim ettim ; biraz her seye karsilik beklemek gibi olmasin ama ...

Fizik ile ilgili birkac soru sorabilir miyim bende fizik okumayi dusunuyorum (yurt disinda == Belcika)

OM atabilir miyim ? Veya MSN'ye gelebilir misin ? Profilinden aldim msn'ni.

Simdiden tesekkurler.

Saygilarimla,

CCoder.

Tnc profilimde msn adresim var msn adresimi al ordan sorabilirsin :D

Karşılık olmaz burda ya :D Herkes bildiğini paylaşmak zorunda :D

Bu forumun farkı da bu zaten :)

cryptload da ama olmassa j downloaderdede denerım zyxel modemım var su ttnetın verdıgı:mellow:)

@mrtsahin

Arkadasim Belcika'da oldugum icin TTNet hangi modemi veriyor bir bilgim yok ...

Eger modeminin modelini biliyorsan yaz bilmiyorsan :

calistir - cmd - ipconfig

Router ip : 192.168.1.1 / 192.168.2.1

Ordaki yazan adresi IE veya Firefox'da ac yukarida modemin firmware'si yazar onu buraya post et buluyum modemine gore CLR-scripti.

Saygilarimla,

CCoder.

Tnc profilimde msn adresim var msn adresimi al ordan sorabilirsin ;)

Karşılık olmaz burda ya :) Herkes bildiğini paylaşmak zorunda :)

Bu forumun farkı da bu zaten :)

Tesekkur ederim kardesim ! :) Paylasilmayan bilgi bilgi degildir. :D

MSN adresini alip ekledim.

Gorusuruz ! :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...