Jump to content

Eski 286,386,486 Bilgisayar Lazım

prof33

Recommended Posts

benimde var ancak anakartı ses kartı ekran kartı hepsi duruyor idi ancak kasa yok amd 486dx/2 100 mhz 32 edo ram 256 renk ekran kartı muhtemelen atmadım duruyor ve en son hatırladığım çalışır halde (hayalim farklı idi ama bu kadar erken beklemiyordum)

benimde var ancak anakartı ses kartı ekran kartı hepsi duruyor idi ancak kasa yok amd 486dx/2 100 mhz 32 edo ram 256 renk ekran kartı muhtemelen atmadım duruyor ve en son hatırladığım çalışır halde (hayalim farklı idi ama bu kadar erken beklemiyordum)

Kasa olmasada olur o bende var ses kartı filan önemli değil Ne hayalin vardı eskitip Antika niyetinemi satacaktın :)

Arkadaşlar aslında aradığım bilgisayar msdos(6.22gibi) işletim sisteminin çalışacağı (gerçek modda çalışan) bir bilgisayar ve niçin gerekli diyorsanız eminim merak etmişsinizdir eski bir proğramın şimdiki bilgisayarlarla ne yaparsam yapayım doğru çalışmaması ......her türlü emülatör ve virtual pc proğramlarıyla denenmiştir ekran görüntüsünü alabiliyorum ...ama lpt porttan çıkışında proplem yaratıyor

486 lı notbook var :( ekranı kırık yok yani :blush: monitor takılabiliyor linux kurayım dedim olmadı üzerinde win 98 çalışıyordu bi aralar yigenler bozana kadar :p

Son bi kere daha linux deneyecektim bi ara fırsat bulamadım :)

İstersen hallederik :good:

486 lı notbook var :( ekranı kırık yok yani :blush: monitor takılabiliyor linux kurayım dedim olmadı üzerinde win 98 çalışıyordu bi aralar yigenler bozana kadar :p

Son bi kere daha linux deneyecektim bi ara fırsat bulamadım :)

İstersen hallederik :good:

Saol ama hiç notnbookla deneme imkanım olmadı çalıştırırmı çalıştırmazmı bilmeden almak ne kadar doğru sen bir yol göster :)

pentium II var 200 mhz işyerinde ama vereblir myim bilemiyorum sormam lazım :blush:

Pentium 2 olmaz :good:

Az önce pentium 100 ile zorda olsa başardım yani pentium 75 te olabiliyor

386 486 mmx bir iki tane bende var. kaç tane lazım size?

İkisinide alabilirim :(

peki arkadaşım madem cnc için kullanacaksın ben sana vista x64 te bile çalışan bi program yollayayım:)

ayrıca bu programlar notebookla düzgün çalışmaz nedeni program aracılığıyla lpt portundan 25-50 khz civarı yüksek frekans ve akım çıkıyor . notebooklar ise lpt portunu bu güçte besleyemez

peki arkadaşım madem cnc için kullanacaksın ben sana vista x64 te bile çalışan bi program yollayayım:)

ayrıca bu programlar notebookla düzgün çalışmaz nedeni program aracılığıyla lpt portundan 25-50 khz civarı yüksek frekans ve akım çıkıyor . notebooklar ise lpt portunu bu güçte besleyemez

Tşk ederim düşüncen için cnc derken nakış makinalarının elektronigi step motorları kontrolü için demek istemiştim

merhabalar. bende penium 100 bir makina var çalışır durumda. ancak şu anda yazlıkta duruyor (kuşadası) işinizi görürse bi haftasonu gittiğimde getirebilirim. bir de kasa hariç ful bir 486 var ama akibetini bilemiyorum. senelerdir ardiyede atılı halde duruyor... İzmirdeyim, yakındaysanız gelip kontrol edebilirsiniz. saygılar.

merhabalar. bende penium 100 bir makina var çalışır durumda. ancak şu anda yazlıkta duruyor (kuşadası) işinizi görürse bi haftasonu gittiğimde getirebilirim. bir de kasa hariç ful bir 486 var ama akibetini bilemiyorum. senelerdir ardiyede atılı halde duruyor... İzmirdeyim, yakındaysanız gelip kontrol edebilirsiniz. saygılar.

Yok yakında değilim 1000km mesafedeyim pentium 100 olur

:rofl:

görüşelim

• 4 ay sonra...

kardeş bende var komple kasa arçeliğin

özellikleri

intel celeron 468 mhz

128 mb ram

32 ekran kartı

8 gb hdd

foxconn i810 dc 100 aanakartı var işine yararsa cvp yaz telefonum

cd rom var 52 x

220 volt power suply

ethernet kartı

0539 742 01 87 0543 486 25 20

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...