Jump to content

Windows 10 İsteğe Bağlı Güncelleştirmeler Otomatik Açılsın

bilirsinya
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar windows 10 da biliyorsunuz Microsoft isteğe bağlı güncelleştirmelerin otomatik olarak alınmasını engelledi. Biz seçerek alıyoruz sürücüleri. İsteğe bağlı sürücüleri otomatik alması için regeditten hangi kayıt girdisi değiştiriliyor yada Gpedit ten bilen var mıdır?

bilirsinya, Bir saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar windows 10 da biliyorsunuz Microsoft isteğe bağlı güncelleştirmelerin otomatik olarak alınmasını engelledi. Biz seçerek alıyoruz sürücüleri. İsteğe bağlı sürücüleri otomatik alması için regeditten hangi kayıt girdisi değiştiriliyor yada Gpedit ten bilen var mıdır?

Aslında dediğinizin tam tersi oldu. Şu anda son güncellemeyle birlikte, isteğe bağlı güncellemeler seçeneği kalktı. Artık tüm güncellemeler önemli ve zorunlu olarak yüklenecek şekilde ayarlanmış vaziyette.

enohpnezsusa, 58 dakika önce yazdı:

Aslında dediğinizin tam tersi oldu. Şu anda son güncellemeyle birlikte, isteğe bağlı güncellemeler seçeneği kalktı. Artık tüm güncellemeler önemli ve zorunlu olarak yüklenecek şekilde ayarlanmış vaziyette.

20H2 İsosundan dün itibari ile 12 Ocak Güncellemesi dahil, güncelleme entegreli sistem yapıp Bugün Format attım ancak sürücüler isteğe bağlı güncelleştirmedeydi

enohpnezsusa, Bir saat önce yazdı:

20H2 İsosundan dün itibari ile 12 Ocak Güncellemesi dahil, güncelleme entegreli sistem yapıp Bugün Format attım ancak sürücüler isteğe bağlı güncelleştirmedeydi

Bu arada 2004 Sürümünden beri durum bu şekilde bilginize

Please register to see this content.

• Editor

Normalde 2004 sürümünde bende sürücüler otomatik yükleniyor yine aşağıdaki kaydı deneyebilirsin 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\current\device\Update]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\Update]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\Update\ExcludeWUDriversInQualityUpdate]
"value"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]

• Like 1

köylü, 13 saat önce yazdı:

Normalde 2004 sürümünde bende sürücüler otomatik yükleniyor yine aşağıdaki kaydı deneyebilirsin 

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\current\device\Update]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\Update]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\Update\ExcludeWUDriversInQualityUpdate]
"value"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]

Malesef Hocam O kayıt girdileri bu işe yaramıyor. Yeni format atıp denedim girdileri senin gönderdiğin gibi yaptım ancak sürücüler isteğe bağlı güncelleştirmelerde duruyor.

Edited by bilirsinya

• Editor
bilirsinya, 10 saat önce yazdı:

Malesef Hocam O kayıt girdileri bu işe yaramıyor. Yeni format atıp denedim girdileri senin gönderdiğin gibi yaptım ancak sürücüler isteğe bağlı güncelleştirmelerde duruyor.

windowsun kendi yüklediği driverlar çalışıyorsa sistemde diğerlerini yüklemiyor adı üstünde isteğe bağlı bende ekran kartı ve touchpad otomatik yüklüyor diğerlerine gerek duymuyor oradaki driverları yüklensin istiyorsan ethernt driverı haricini install wimden silip denemen lazım o zaman hepsini yükler diye düsünüyorum

Edited by köylü