Jump to content

Ekranda Görüntü Gitti Yardım Lütfen

69sihirbaz69

Recommended Posts

Başlıkta da yazdığım gibi pc de film kopyalarken birden ekran dondu ne yaptıysam olmadı bende reset attım pc ye ama ekrana görüntü gelmiyor ben ekran kartının bozulduğundan şüpeleniyorum ama işlemcidende olabilir power butonuna bastığımda başlarken "DIT" diye çıkan ses artık çıkmıyor acaba işlemciden olabilirmi ki bi yardımcı olun pc nin başlıca özellikleri şunlar;

80 gb hd ıde

128 mb nvidia geforce 5200 ekran kartı agp slot

p4 işlemci 2 mh di heralde

ramler - 512 mb + 1024 mb - 1.5 gb ram ddr

anakart gigabayte ama modelini hatırlamıyorum

acaba sorun nerede olabilir ?

bi yardımcı olursanız sevinirim

( not: konuyu yalnış yere açtıysam özür dilerim)

açılıştaki ses gitti demişsin eğer kasa çalışıyor görüntü gelmiyorsa işlemci şimdilik sağlam derim, ekran kartın eğer var ise onboard olanını dene, bunun dışında anakart bozulmuş olabilir, ilk önce parçaları tektek (ram,cdrom vs..) çıkararak sistemi açmayı dene, yine ramlerin alttaki o bakırımsı kısmı bir silgi ile sil, şimdilik bu kadar yardımcı olabileceğim.

açılıştaki ses gitti demişsin eğer kasa çalışıyor görüntü gelmiyorsa işlemci şimdilik sağlam derim, ekran kartın eğer var ise onboard olanını dene, bunun dışında anakart bozulmuş olabilir, ilk önce parçaları tektek (ram,cdrom vs..) çıkararak sistemi açmayı dene, yine ramlerin alttaki o bakırımsı kısmı bir silgi ile sil, şimdilik bu kadar yardımcı olabileceğim.

sağolasın kardeşim yardımın için ama ben işlemiden şüpeleniyorum çünkü ekran kartını monitöre bağladığımda sinyal yok yazısı gidiyo işlemci de zor buluınuyor yav :S naapsam ne etsem şasırdım

sağolasın kardeşim yardımın için ama ben işlemiden şüpeleniyorum çünkü ekran kartını monitöre bağladığımda sinyal yok yazısı gidiyo işlemci de zor buluınuyor yav :S naapsam ne etsem şasırdım

Ekran kartı bozuk olsada monitorü ekran kartına bağladığında sinyal yok yazısı gider. Dediğin şey doğru olsa idi, bilgisayar kapalı iken monitorden sinyal yok yazısı yazması gerekirdi <_<

anakart yanmış geçmiş olsun buna benzer olayla karşılaştım bende...

hadi yav ciddimisin kardeş nolursun şaka olduğunu söyle yav yoksa pc yi komple değiştireceğim ;)

Ekran kartı bozuk olsada monitorü ekran kartına bağladığında sinyal yok yazısı gider. Dediğin şey doğru olsa idi, bilgisayar kapalı iken monitorden sinyal yok yazısı yazması gerekirdi :)

kardeşim sende çok sağolasın valla içimdeki işlemci şüpesi beni öldürecekti ohh içime bi ferahlık geldi ama ana kart gitmiş oda başka bi durum tani bi ekran artında deneyeceğiz durumu :) olmaz sa yeni pc almanın zamanı geldi demektir :p

sanırım sorunum işlemcide nerden anladım işlemcimi çıkarttım açmayı denedim yine aynı sorunla karşılaştım sorun ne anakartta ne ekran kartı ne de ram de iişlemcide :S şimdi işin yoksa o işlemciden bul neyse yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim :(

gardaş ben Tarık. Yalnız senin bilg. herahlde ekran kartının temizlenmesi gerekiyor bence:d

deminde söylediğim gibi kardeş o ekrankartından deil bi çok deneme yaptım işlemcide sorun ama neyse bende yeni pc almak istiyodum zaten bu da iyi ama 1.5 - 2 bin liraya adam gibi bi pc toplayayı kendime en iyisdi o hd deki bilgilerimide kopyalayım olsun bitsin bunuda sonradan tamir ederim bi icabına bakarım :( yine saol :)

power suply aslında aklıma gelmişti ama onu da değiştirecektim ama pek ihtimal vermedim ondan olabilirmi ki yav ? bak yine aklım karıştı :(

power suply dene ama denemeden önce format atmaya çalış. benim arkadaşında aynı sorunu vardı cd yi takıp gösterip format attım düzeldi. bilgilerim kaybolmasın dersen yalnız © yi formatla onar. olmazsa. komple format at.

power suply dene ama denemeden önce format atmaya çalış. benim arkadaşında aynı sorunu vardı cd yi takıp gösterip format attım düzeldi. bilgilerim kaybolmasın dersen yalnız © yi formatla onar. olmazsa. komple format at.

iyi güzel demişsin de kardeş pc hiç açılmıyo nasıl çekedeğim ayriyeten bişey olmaz pwer supply i değişince bilgiler gitmez ki zaten sorun HD de değim adım gibi de eminim benim açılıştaki bios u falan bırak ekran hiç gelmiyo nasıl gelmiyo pc hala kapalıymış gibi görünüyo yoksa h.d den olsa anlardım yinede önerin için sağol kardeş :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...