Jump to content

Windows 10 21 H1 19043.844 X86 X64 İso Oluşturma

köylü
 Share

Recommended Posts

• köylü changed the title to Windows 10 20 H2 19042.789 X86 X64 İso Oluşturma
  • Editor
asil111, 12 dakika önce yazdı:

@köylü ustam birkaç sorum olacak; 

1-) Dosyayı çalıştırdık diyelim yarıda elekt. kesildi. Tekrar PC yi açtık. CMD yi çalıştırdık diyelim, kaldığı yerden devam edermi ? 

2-) Her yeni sürüm çıktığında (20H2 için ) Bu CMD dosyasını çalıştırırsak yeni sürüme güncellermi ? 

3-) Klasörde oluşan ISOFOLDER dosyasını nasıl ISO dosyası yapabiliriz. (multi_arch.cmd yi çalıştırdığım zaman Ne 1 nede 2 nci seçenek diye birşey çıkmadı. ISOFOLDER dosyasıda kayboldu) 

Yardımın için şimdiden teşekkürler.

1 elektrik kesilirse tekrar çalıştırırsın kaldığı yerden devam eder

2-yeni sürüm cıktığında yeni dosyalar verecem şayet konu güncel kalırsa upp klasründekileri silmezseniz yeni cmd dosyası sadece güncellemeleri indirir

3 isoyu kendi yapıyor multiaarch için klasrde daha önce oluşturduğunuz x86 ve x64 iso dosyaları olması lazım yani direk mutiarch çalışmaz

Edited by köylü
  • Like 2

• Editor
amd_turkey, 1 dakika önce yazdı:

Köylü abi, elektrik kesilirse işlemin yarım kalma ihtimali var. Arka arkaya mount unmount yapıyor. Şöyle diyelim.

indirme işlem süresinin %40 ı, kalan süreç %60 ı olsun.

Orda %70 e yakın bir yerde  hata verse, % 40dan falan süreç tekrar başlar diye tahmin ediyorum.. Benzer durum

başıma geldi.

Kaldığı yerden başlar derken indirmeyi kastetmiştim indirme bitikten sonra mount esnasında kapanırsa tabiki iso oluşturma işlemi yeniden başlar isofolder ve daha önceki dosyalar silinir komutta wim temizleme komutları var tekrar cmd çalışınca inen dosyaları kontrol eder eksikse tamamlar değilse yeniden güncelleme işlemine başlar

• Like 2

64 bit olanı indirip başlattım 1 saati geçti hala işlem yapıyordu kapattım attım. Ne yüklüyor belli değil. 100 mbit fiber internet var ssd var ben tüm sürümleri 6 dakkada indiriyorum. Bu bir türlü bitmedi. Bir 19041 versiyon diyor bir 19042 diyor bir dünya işlem yapıyor. Bir saatte sadece 64 bit Windows oluşturamadı. 

mustafakarasan, 29 dakika önce yazdı:

64 bit olanı indirip başlattım 1 saati geçti hala işlem yapıyordu kapattım attım. Ne yüklüyor belli değil. 100 mbit fiber internet var ssd var ben tüm sürümleri 6 dakkada indiriyorum. Bu bir türlü bitmedi. Bir 19041 versiyon diyor bir 19042 diyor bir dünya işlem yapıyor. Bir saatte sadece 64 bit Windows oluşturamadı. 

Biraz uzun sürüyor sabırla beklemek lazım. Hatta benim işlemciyi çok kullanıyor kasıyor pc. 

• Editor
kurucay2000, 7 saat önce yazdı:

Rica etsem biraz daha açıklama yapabilirmiyiz.

32 bit imajı ve 64 bit imajı indirmeleri ayrı ayrı indirdi ve isolarını yaptı. Sorum ise; 32 bit klasörü içinde mi iso birleştime yapacağız, yoksa 64 bit klasörü içerisinde mi?

Klasör farketmez her iki klasördede yapabilirsin

Sayın köylü. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Sabah merak ettim ve işleme başladım. Az önce işlem bitti. 8 saat sürmüş. Şimdi ben sadece 64 bit üzerinden işlem yaptım. Aşağıdaki görseldeki imaj dosyası oluştu. Bundan başka bir işleme gerek yok; yani bu kullanabileceğim iso değil mi?

Please register to see this content.

Edited by Ironeagle

• köylü changed the title to Windows 10 20 H2 19042.804 X86 X64 İso Oluşturma
  • Editor

Windows 10 20 H2 19042.804 sürümü linkleri eklenmiştir

daha önceki kullandığınız klasörü kullanabilirsiniz bu şekilde yeniden indirilen dosyalar indirilmez sadece güncellemeler indirilir linkin içeriğini nceki kullandığınız klasre çıkartın değişimi onaylayın ayrıca wim olarak oluşturmak istiyorsanız ConvertConfig.ini dosyasında wim2esd deüerini 0 yapın mevcut değer 1 dir bu şekilde esd sıkıştırmasız işlem daha kısa sürecektir

Edited by köylü
  • Like 1

• Editor
asil111, 5 dakika önce yazdı:

@köylüustad bendee önceki konunun indirilmiş dosyaları var ve onlarla hali hazırda ISO hazırlamıştım. Bu yeni linktekileri diğer dosyaların olduğu klasör içeriğiyle değiştirecekmiyiz yoksa sadece UUP klasörünü yeni indireceğimiz dosyaların olduğu klasöre atsak Sadece güncellemeleri alması için yeterlimidir.  ? 

32 Bit olanın Linki sağlam. 64 bit olan link çalışmıyor bilginiz olsun. Düzeltebilirseniz sevinirim.

aynen uup klasrünü yeni indirilenin içine atarsanız da olur link düzeltildi şu an aktif

Edited by köylü
  • Like 1

• Editor
asil111, 12 dakika önce yazdı:

Belki benden kaynaklanıyor ama LINK halen sorunlu .

Bir şey bulunamadı
Dosyalar sahibi tarafından silinmiş, erişim engellenmiş ya da bağlantıda yazım hatası yapılmış olabilir.

şu an çalışması lazım kontrol edermisin

Please register to see this content.

Edited by köylü
  • Like 1

• Editor
asil111, 1 dakika önce yazdı:

kb4598291  Bir önceki güncelleme oluyor değil mi ? Onu kaldırıyoruz.. Bir dahaki sefere artık şimdilik başladım. Diğer arkadaşlar buna dikkat ederler.   Saygıdeğer ustadım eğer bu dosyaları siz hazırlamıyorsanız nerden nasıl temin edeceğimiz yada hazırlanışı basitse yapabiliceğimiz birşeyse eğer bu hususda yardımcı olursanız, Sizide yormamış oluruz. Yani Allah razı olsun balık veriyorsunuz ama balık tutmayı öğretin bize. Kaynak Link ten temin edebiliyorsak sizide bu zahmetten kurtarmış olalım.... Teşekkürler. 

evet o güncelleme roollup güncellemesi yerine farklı bir isimle aynı boyutta yenisi geliyor bu dosyaları ben hazırlamıyorum ilk mesajda kaynak link verdim o linkten kendiniz özelleştiriyorsunuz tüm sürümler veya pro home seceneği var bunları işaretledikten sonra size indirilecek linki veriyor site

• Like 1

amd_turkey, 13 saat önce yazdı:

İşlem bitmiş merak etmeyin.

8 saat çok uzun olmuş ama. 6 yıllık Laptop bile 3 yada 4 saatte hallediyor..

İso dosyasını rufusla usb ye yazdırıp kurabilirsiniz

Benim dizüstü bilgisayar 12 yıllık hem de sorunları var. O yüzden süre dediğinize göre normal. İşlemi bitirebilmesi bile iyi.

Edited by Ironeagle
  • Haha 1

Merhaba arkadaşlar

cmd ekranında hatalar aldım siz dede oldu mu

C:\MountUUP\Windows\WinSxS\X816AF~1.1_T\AuditSettings.adml - Erişim engellendi.
C:\MountUUP\Windows\WinSxS\X816AF~1.1_T - Erişim engellendi.
C:\MountUUP\Windows\WinSxS\X8D87C~1.1_N\AboutSettingsHandlers.dll - Erişim engellendi.
C:\MountUUP\Windows\WinSxS\X8D87C~1.1_N - Erişim engellendi. sayfanın tamamı böyle

birde aşağıdaki hataları aldım

Error: 0xc1420114

The user attempted to mount to a directory that is not empty.  This is not supported.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.19041.746

Image File : C:\19042.804_x86_tr-tr_multi_e0bad84e_convert\ISOFOLDER\sources\install.wim
Image Index : 1
Unmounting image
[==========================100.0%==========================]

Error: 0xc1420117

The directory could not be completely unmounted.  This is usually due to applications that still have files opened within the mount directory.  Close these files and unmount again to complete the unmount process.

• köylü changed the title to Windows 10 21 H1 19042.844 X86 X64 İso Oluşturma
  • köylü changed the title to Windows 10 21 H1 19043.844 X86 X64 İso Oluşturma
  • Editor
mustafakarasan, 45 dakika önce yazdı:

21h1 herkese açık resmi sürümmü yoksa insidermi

21h1 diye resmi olarak yayınlanmış bir msdn iso yok şu anda en son ki resmi sürüm şu an 20h2 19042.804 tür onunda ingilizce isosu yeni düştü buradakiler güncelleme yoluyla ikinci kişiler tarafından hazırlanan scriptis yoluyla elde edilen isolardır retail msdn felan yok henüz

• Like 1
  • Thanks 1

• 1 ay sonra...