Jump to content

Aktivasyon Verilebilen şifreleme

Recommended Posts

İyi çalışmalar. Bir konu hakkında fikir ve yardım rica ediyorum; Modifiye edilerek hazırlanmış ve birkaç işletim sistemi ve WPI dan oluşan Multiboot Menü dvd aktivasyon vermek şeklinde şifrelenebilirmi. Yani kişiler dvd yi taktıktan sonra mail adresine bilgisayar isimlerini göndericekler ve kullanıcı adı ve parola mail olarak geri gönderilicek. Malum emeğe saygısı olmayan çok :(

Ancak söz konusu olan boot edilebilir bir disk olması sebebiyle bu mümkün olabilirmi?

Teşekkür Ederim

ben sadece açıklamasını okumuştum.fazla bir bilgim yok ayrıca ezboot menü şifreleri var o denenebilir.

Ayrıca Windwos Altında Visual Basic İle Bilgisayar DA herhangi Bir donanımın seri numarası okunup sonra belli bil algoritma ile şifrelenir ve visual basic ile bunun doğrulaması yapılarak bir koruma sağlanabilir.ama nekadar güvenli olur? Bilinmez

ben sadece açıklamasını okumuştum.fazla bir bilgim yok ayrıca ezboot menü şifreleri var o denenebilir.

Ayrıca Windwos Altında Visual Basic İle Bilgisayar DA herhangi Bir donanımın seri numarası okunup sonra belli bil algoritma ile şifrelenir ve visual basic ile bunun doğrulaması yapılarak bir koruma sağlanabilir.ama nekadar güvenli olur? Bilinmez

oyun yapımcıları bile bi çare bulamadılar (helekide bulamadılar) biz en iyisi hiç kafa patlatmayalım

Microsoft'tan ne farkımız kaldı o zaman?

Aktivasyon için adam karşıdakinin keyfini mi bekleyecek? İnterneti olmayan ne yapacak? Çoklu kurulum yapan?

DVD'nin bir daha kullılmamak üzere ve kimseye de tavsiye edilmeyecek şekilde anında çöpe atılması için bir sebep olur derim.

Emeğe saygı kısmında ise...

Biz Microsoft'un ya da (ekleyenler için) eklediğimiz diğer ücretli programların yapımcılarının emeklerine saygı mı gösteriyoruz da saygıyı hakkedelim?

O açıdan bakarsan tabikihaklısın; emeğe saygı sitemizde çokça kullanılan bir terim olduğundan kullandım :D Sadece böyle bir yöntem varmıdır diye merak etmiştim. Ama anlaşılan pek uğraşmaya değmez. Yanlız dvd yi kopyalanamaz yapma olayına sıcak bakıyorum, sadece işletim sistemli dvd ler için değil genel bir veri güvenliği olarak.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...