Jump to content

Google Için Kapatma Talebi

onder

Recommended Posts

fft17_mf218467.Jpeg

Türkiye’de erişimi yasaklanan paylaşım sitesi youtube’un ardından, Atatürk’ün kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine ağır hakaretler içerdiği öne sürülen bir site nedeniyle arama motoru Google da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya....

Atatürk’e ağır hakaret

Atatürkçü Düşünce Derneği, Google’da “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılan sitede, Atatürk’e ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’na suç duyurusunda bulundu.

Arama motoru yöneticilerinin cezalandırılması ve Google’ın Türkiye’de erişime kapatılması istenen dilekçede, “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılabilen sites.google.com/site/kemalizminkarinagrisi sitesindeki ana başlıklarda, Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e kişilik hakları dahil, her alanda hakaret edildiği kaydedildi.

Söz konusu yayınların kimler tarafından siteye konulduğunun tespit edilemediği belirtilen dilekçede, “Ancak sayfanın sonuna sitenin google tarafından desteklendiği yazılmıştır. Atatürk’ü Koruma Kanunu başta olmak üzere, TCK ve ilgili maddelere aykırı olarak yayın yapan sitenin sorumlularının tespit edilerek, cezalandırılması ve bu sitenin de acilen yayınlarının durdurulması ve kapatılmasını talep ediyoruz” denildi.

Paylaşım sitesi “youtube”a erişim de, Atatürk’e hakaret içeren görüntüler bulunduğu gerekçesiyle süresiz olarak yasaklanmıştı. Ankara Basın Savcılığı, Atatürk’e hakaret içeren görüntülerin sadece Türkiye veri tabanında kaldırıldığı gerekçesiyle erişime izin vermemişti.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

atamdan nefret ettirdiler.Bu baskıcı yapı bilin bakalım kime zarar veriyor ? bu tip vidyoları yayınlayana mi? bize mi

google arama motoru herseyi indexler kutuphane gibi orda her bilgi var senin istemeiğin bilgi var diye kutuphane kapatan zihmiyet ile iskenderi kutuphanelerini yakan zihniyetler bence ortak amaca hizmiet ediyor

Söylicek birşey yok Türkiyede kimse adam olmaz başkaları pislik yapsın türkiye vatandaşı cezayı çeksin bir an önce içimizdekileri temizlemek gerek diyorum bir güvendiğim dağ vardı onada artık güvenmiyorum herkes cebini doldurmakla meşgul ALLAH hepsinin hesabını soracak.

tek cep doldurmakta değil olay yani hersey kapıtalistce hersey para için yapmıyor. bazısı bunu kendi doğruları için yapıyor yani doğru kavramı herkeste farklıdır(izafi) ama biraz gücü olan kendi dğrusunu baskalarına dayatıyor,dikte ediyor.

bunun çözümü siteleri kapatmak değil bence karşı taraftan atatürke eş deger bi kişilik seçilir aynı videoya o sahsiyet koyulur ve video yayılır yani kısas a kısas ne bu yaa onu kapa bunu ...

bu yaptıkları saçmalıktan başka bişey değil tamam anladık youtube un hyatası olabilir silmedikleri için ama google ada kapatma getirirlerse internetin % 80 i gitmiş oluyo gibi bişey yani ne diyim bilmiyorum olacak şeymi kardeşim başka bir siteye yöneltildiği için google ı kapatmak yoldan geçen bir adamın nefes alırkenağzına toz kaçması ve adamın ciğeini sökmesi gibi bişeye benziyo yada ciğerini kapatması diyeyim saçmalık ötesi bi durum bukadar saçmaladıkları için alkışlıyorum saçmalama rekoru kırdılar diye bilirim :(

Bahse konu olan zehirlerin balla sunulduğu siteye gittim. Bu derneğinde ne denli bayağı hatta seviyesi düşük işlerle uğraştığını Atatürk'ü nasıl sevdiklerini gördüm. Kaale bile alınmaması gerek zavallı bir site. Bunun için yasaklama talep edenlerin ancak onların seviyelerinde yobaz insanlar olabileceğini bir kez daha gördüm. Zaten bir şeye en çok onun yandaşları zarar vermiştir. Atatürk'ü de bu çakma Atatürkçüler yıprattı zaten.

ve bu masal sürüp gideerr .. Bende buna benzer bir site yapayım bugün google da yarın yahoo da yarın MSn Blogumda diger gün Blogspot. ondan sonraki hafta wordpress te vs.... vs.... yayımlayıp komple interneti kapatalım olsun bitsin niye uğraşıyoruz ki ?

Sitede sadece Atatürk'ün eksi tarafları değil Fetullah Gülen isimli kişinin de eksi yönleri anlatılmaktadır. İncelediğim kadarıyla site sahibi kendince düşüncelerini paylaşmıştır. Ne kadar doğru olduğu araştırılması gereken, benim de aklımda eskiden beridir soru işaretleri olan konuları, anılarla (gerçekliği soru işareti olan anılar) anlatma yoluna gitmiştir site sahibi.

Site ve içeriği hakkında konuşulabilecek bi dünya söz vardır. Bu zamana kadar bitmiş mi ki bundan sonra bitsin. Ama ben sözlerimi burada keseyim. Nasıl olsa Atatürkçü Düşünce Derneği de sitenin yayınını kesme yolunda adım atmaya çalışıyor.

Anlamadığım tek şey ne biliyormusunuz.Arkadaşım ttnet istediği siteyi engelleyebiliyor.Yani tek bir hamlede bütün net kullanıcılarının youtube.com'a girmesini engelleyebiliyor.Atatürke laf eden bütün siteleri engelle tek tek.google'ı engellersen bu ülkede kaos yaşanır.Gerçi onunda bir yolunu buluruz biz girmek için.Adamlar nette bile bizi rahat bırakmıyorlar.

Birçok kişi için internet demek google.

Facebook'a,Youtube'a Google'dan giren çok insan var :crazy:

İnternet kullanıcılarının en azından yarısının anasayfasıdır herhalde.

Kısacası Google gitti mi internet de gider gibi bir şey.

"Google'dan başka arama motoru yok mu?" diyeceksiniz elbette var.

İşte sorun da burada zaten.

Google kapatılsa Yahoo'dan vb. arar yine bulurum.

Google kapatmakla iş çözülmüyor.

Sitede sadece Atatürk'ün eksi tarafları değil Fetullah Gülen isimli kişinin de eksi yönleri anlatılmaktadır. İncelediğim kadarıyla site sahibi kendince düşüncelerini paylaşmıştır. Ne kadar doğru olduğu araştırılması gereken, benim de aklımda eskiden beridir soru işaretleri olan konuları, anılarla (gerçekliği soru işareti olan anılar) anlatma yoluna gitmiştir site sahibi.

Bu kadar gülünç saçma ve ahlaksızca açıklamaların araştırılması bile saçma olur bence ..

Site ve içeriği hakkında konuşulabilecek bi dünya söz vardır. Bu zamana kadar bitmiş mi ki bundan sonra bitsin. Ama ben sözlerimi burada keseyim. Nasıl olsa Atatürkçü Düşünce Derneği de sitenin yayınını kesme yolunda adım atmaya çalışıyor.

Atatürk'çü Düşünce Derneğine gerek kalmadan site kapatılmalıdır fakat ne hikmetse site hala açık .Ülkede Ümraniye Soruşturması niyetine Atatürk'çü Düşünce Derneğine baskın yapılıyorsa bu siteninde bu ülkede kapanmamasına şaşırmam doğrusu .

Kısacası yaşanmaz, Atatürk ilkelerinden uzaklaşan basit bir ülke haline geldi Türkiye

yaw bizim devlet mahkeme açip bi yer kapamaktan zevk mi aliyor anlamadim gitti ya..

yaw kardesim her sitenin report abuse diye bi bölümü var oraya kisisel olarak degil de hukuki olarak güzel bi açiklamayla sitenin içeriginin silinmesi düzeltilmesi artik bocalayan neyse onun degistirilmesi için bi olanak varken niye her biseyi zirt pirt engelliyorlar anlamiyorum yaw

sanki engelleyince o site kapaniyor yaw devekusu akliyla kafayi kuma gömmekle nasil çözücekler bu isi anlam veremiyorum..

siteye girdim ve evet asiri derecede Ata'miza itaflar var ancak bunu koca google'u kapatarak çözüme ulastiramazsiniz ki..

sayfanin altinda report abuse var tiklar oraya o siteye her giren neden olarakta Atamiza çirkin hakeret içeren sözler yazilidir diye sikeyette bulunulur e google'da essek degil ya olayi inceler ve tespitin dogru oldugunu gördügü gibi kaldirir zaten..

ama yook biz devlet olarak sikayet etmeyiz.. herseyi kapatiriz olur biter..

Ülkede Ümraniye Soruşturması niyetine Atatürk'çü Düşünce Derneğine baskın yapılıyorsa bu siteninde bu ülkede kapanmamasına şaşırmam doğrusu

arkadasim bi ülkede bi suç islenmisse hangi dernek olursa olsun eger ipuçlari ya da oklar orayi gösteriyorsa hak ve hukugun yürütülebilmesi için hukuk her yere girer her yeri "basar" ve girmelidirde.. burda dernegin sirf Ataturkçü Düsünce Dernegi oldugu için suç yapmayacagi ya da suç yapanlari o dernekten bi kaç kisinin desteklemeyecegi anlamina gelmez.. konuyu saptirma.. dikkatini cektiyse zaten dava açilmis.. sitenin kapanmasi için devlet google'u bile kapatma kararinda çok yanlis olmasina ragmen.. pek tabi ki o site kapatilacaktir ama bu böyle olmamalidir..

Hani bilgi, delil, belge ve oklar varda yoksa bizmi göremiyoruz ?

Evet ya Atatürkçü Düşünce Derneği yapar pardon ama Deniz Feneri ne yapar bilmiyorum ?

Kaç ay oldu Almanya'dan dosya geldi ama Türkçe'ye çevrilmedi niye acaba ?

Neyse Deniz Fenerine konuşma yasağı gelmişti medyada pardon hata yapıpta gündeme getirmeyelim yine kör olalım bakalım

(:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...