Jump to content

Usb Belleğe Bulaşan VİrÜs

mehmet69
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar dün bir arkadaşım Flash diskine bulaşan virüsten bahsetti anlattığından ''autorun'' olabileceği aklıma geldi. Kendi flash diskimde bulunan kill_amvo_virus_usb_ensicripti ile taratayım diye arkadaşın flash diskini taktım bilgisayara Flash disk klasör şeklinde görünüyordu çift tıkladım açılmadı daha sonra sağ klik ve araştır dedim açıldı ama bu sefer benim flash diskede bulaştı. En son COMBOFİX programını çalıştırdım autorun diye bir metin belgesi vardı ve içinde şunlar yazılıydı;

[autorun]

open=RECYCLER\S-1-6-21-2434476501-1644491937-600003330-1213\autorunme.exe

icon=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll,4

action=Open folder to view files

shell\open=Open

shell\open\command=RECYCLER\S-1-6-21-2434476501-1644491937-600003330-1213\autorunme.exe

shell\open\default=1

bu virüs daha öncekiler gibi değil biraz daha geliştirilmiş gibiydi sanki. Flash Diskin içine new folder diye üzerine geldiğinizde eğer sisteminiz kalsörleri baloncukla açıklama yapıyorsa dosya sürümü:3.2.2.0 yazan 443KB lık bir klasör atıyor, klasör özelliklerinde de .EXE olarak görünüyor ve Flsh diskinizin içinde ne kadar dosya varsa hepsinin içerisine aynı adla yukarda söylediğim özelliklerde bir klasör atıyor.

2hycd5k.jpg

2je2v47.jpg

iz54t0.jpg2n9fgh5.jpg

Son olarak COMBOFİX ile tekrar tarattım ve bilmediğim tüm klasör ve dosyaları sildim şimdi Flsh Disk sürücü olarak ve doluluk göstergesiyle birlikte görünüyor sağ klik aç diyerek açıyorum ama çift tıklamayla açmaya korkuyorum.

ARKADAŞIM AYNI DER BENDEDE VARDI BU VİRÜS MESELA FLAS DİSKİN İÇİNDE YENİ Bİ KLASÖR VARSA O DOSYADAN BİDAHA OLUTURUYO NOD 32 NİN 3.0 I YAKALIYO YANLIZ SİLMİYO AYNI ZAMANDA CTRL+ALT+DEL TUŞUNU VE REGEDİT Tİ KAPATIYO TEK ÇARESİ FORMAT UNUTMADAN SOLEYİM FORMAT ATARKEN SÜRÜCÜLERİN HEPSİNİ BİÇİMLEDİRMESSEN GİTMEZ

bende bu problemi sadece ben yaşıyorum zannediyordum. arkadasım bunun çözümü öle kolay deil çünki virüs önce kendini windowsa yazıyor yani aynı anda iki flash diski takmana gerek yok virüs kendini senin windowsuna çoktan yazmıştır. ve bu işlemden sonrası daha kötü. çünki virüs her taktığın flash diske bulasıyor ve virüslenmiş flash diski her taktığın temiz windowsa yazıyor. sonrasında virüs zamanla çeşit değiştirerek boyutunu olağanüstü gösteren dosyalar yaratıyor.(orn benim telefonun 512 lik hafıza kartına 532 terabayt boyunda 500 küsür tane dosya atmıştı.) bunun çözüm yolu ise

1windows cd sini takıcan

2virüslü flash diskleri ve yerel disk c yi ham hale getircen

3windowsu yenden kurcan

4flash diskleri biçimlendircen

bu kadar.

bu programı kullanarak sorununu kesin çözüme ulaştırabilirsin. ve bir daha azla karşılşmazsın.

http://rapidshare.com/files/214033885/USB_Disk_Security_5.0.0.66_By_Neffeno.rar[/CODE]

programı kullanımında hiçbirşey yok. programı indir. flashı tak otamatik olarak tarayacak ve sorunu düzeltecektir.

Bak arkadaşum dışarıdan aldığın virusleri kendi USB ne bulaştırmaman için başlat/çalıştır'dan çalıştır.PC rest. atınca pek birşey kalmıyor beya en iyi format BIOS dan format atmak.Ayrıca USB virus programı USB Disk Securty bence bunu kullan ben kullandım.Gayet memnunum.Seninde memnun kalacağına inanıyorum...

Arkadaşlar teşekkürler hepinize ilginiz için. Ben bu virüs lü flash'ı taktıktan sonra

2iiyhs7.jpg

bu programla tarattım ve bu çıkanları sildim daha sonrada flash diskin içindeki virüsün oluşturduğu yeni, klasör şeklindeki bütün .EXE leri unlocker ile sildim daha sonradan da format attım şu an bilgisayar takınnca bir şey yok normale döndü. Düzelmemiş olsaydı dediğiniz gibi Flash diski her takıp çift tıkladığımızda yeniden virüs harekete geçerdi.

• 2 ay sonra...

Merhaba,

Bahsettiğiniz şey bir klasör gibi görünüyor. Ve siz ona çift tıkladıkça o aynı isimde bir klasör daha açıyormuş gibi size gösteriyor. Aslında onlar klasör değil .exe li bir dosya..

Sorununuz böyle bir şey ise bunu Avira antivir siliyordu. Hem de bu antivirusün ücretsiz versiyonu da var. Avira.com dan download bölümüne oradan da avira antivir personal free diye bir dosya vardı. Onu indiriyorsunuz o temizliyor.

İyi çalışmalar.

• 4 years yıl...
  • 3 hafta sonra ...
  • Editor

(nalet) .exe virusu çözümleri

1- Eğer PC'ye bulaşmış ise PC'ne başka Antivirus vs kurmayla falan uğraşma.

2- Kaspersky Rescue CD / Kaspersky Rescue Disk ile CD'den tarat. %99 sorun çözülür.

3- Alta konusu geçen Programlarla aynı boyuta sahip dosyaları (dosya adı ile değil; tam boyutu ile) tarat ve sil.

http://www.tnctr.com/topic/42378-tekrar-eden-dosyalary-silme-ve-disk-analizi/

http://www.tnctr.com/topic/49027-double-killer/

http://www.tnctr.com/topic/42351-cift-dosyalari-bulmak-icin-program-ariyorum/