Jump to content

Svchost Kotamı Yiyor Neden?

terkanj

Recommended Posts

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply
ney 5 para etmez linuxmu eğer oyleyse pardus yüklede pc de özellikleri gör baklaım

dalgamı geçiyorsun xpden sonra kullandığım o oldu zaten dediğim gibi driver problemi var uğraşmaya değmez pcmdeki eklentileri desteklemedikten sonra ne işime yarar???

xp den sonra en iyisi MAC OS X leopard görücüye çıktı ve ben birtane apple masa üstü aldım arkadaşlar benim bayide onu kullanıyorum yavaş yavaş öğreniyorus bence süper görüntü olarakta özellik olarakta ama benim bildiğim apple kendi pclerine özel tasarlamış diğer markalarda çalışırmı bilmem gelişme olursa haber veririm ;)

arkadaşlar ayrıca şunuda ekleyim pardus yükle gör diyen arkadaşa driverlarıda geçtim pardus için kim ne program üretiyor arkaşım işine yarıcak programın pardusta çalışanını bulabiicenmi her an biproblem yaşıcaksın linux sistemler çoğunlukla askerin ve bazı özel kuruluşların kullandığı sistemlerdir nedeni ise xp ye göre daha güvenli yani pardusa kimse akıl edipte virüs yazmıyor :rolleyes::) adamlar uğraşmaya değmez diyor hangi sistem daha yaygınsa o sistem için üretilen programlar ve o sisteme yönelik saldırılar daha fazladır örneğin nokia ;)

Leopard Server Apple'ın efsanevi kullanım kolaylığını, üstelik bir sunucunun avantajlarından faydalanmayı daha kolay hale getirerek genişletiyor ve podcast'leri iTunes®'da veya internette otomatik olarak yayınlamanın ideal yolu olan Podcast Producer'ı kullanıcılarına sunuyor. Leopard Server, kullanıcılarına paylaştıkları internet sitelerini sadece birkaç tıkla ortaklaşa yaratma ve değiştirme imkanı sağlayan Wiki Sunucu ve dünyanın ilk ticari CalDAV standart bazlı takvim sunucusu iCal® Server dahil 250 yeni özelliği içeriyor.

Leopard Server ağ üzerinde zahmetsiz kurulum, sistem yönetimi ve takibi ile ilgili yeni özellikler sunuyor. Server Assistant sadece birkaç tıkla sunucu uygulamalarını, IP adresi ve DNS yapılandırmaları gibi ağ ayarlarını ve kullanıcı hesaplarını yapılandırıyor. Server Preferences kullanıcı, grup ve ana sunucu uygulamalarının yönetimini basitleştiriyor ve Server Status Dashboard uygulaması etkinliği ve kullanımı uzaktan kontrol ediyor. Leopard Server dosya paylaşımı, Posta, iChat®, iCal, Adres Defteri ve VPN gibi kullanıcı uygulamalarını sunucuda depolanan kullanıcı bilgilerini kullanıp otomatik olarak yapılandırarak Leopard kullanıcılarını elle ayarlama ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Wiki Server'la, herkes kolayca bir kaç fare tıklamasıyla wiki olarak adlandırılan ortak internet sayfalarını oluşturup düzenleyebiliyor. Wiki Server Apple tarafından tasarlanan 20 tema içeriyor ve daha önceki girdileri geri yüklemeyi ve farklı sürümleri birleştirmeyi veya karşılaştırmayı kolaylaştırmak için tam bir değişiklik geçmişi sunuyor. Wiki Server, kullanıcıların en güncel bilgilerden haberdar olmalarını sağlayarak bir değişiklik yapıldığında otomatik olarak uyarabiliyor ve kullanıcılar içeriği çabucak bulabilmek için anahtar sözcükler ekleyebiliyor.

iCal Server kullanarak bir çalışma grubu, okul, küçük işletme veya büyük şirket dahilinde takvimleri paylaşmak, toplantı programları yapmak ve etkinlikleri düzenlemek çok kolay. iCal Server yeni CalDAV standardını destekleyen popüler takvim programlarıyla çalışan ve işletmelerin büyüdükçe ek bir maliyet olmaksızın serbestçe yeni kullanıcılar ekleyebilecekleri şekilde kullanıcı erişim lisansı gerektirmeyen ilk açık, standart bazlı takvim sunucusu.

iCal Server kullanarak bir çalışma grubu, okul, küçük işletme veya büyük şirket dahilinde takvimleri paylaşmak, toplantı programları yapmak ve etkinlikleri düzenlemek çok kolay. iCal Server yeni CalDAV standardını destekleyen popüler takvim programlarıyla çalışan ve işletmelerin büyüdükçe ek bir maliyet olmaksızın serbestçe yeni kullanıcılar ekleyebilecekleri şekilde kullanıcı erişim lisansı gerektirmeyen ilk açık, standart bazlı takvim sunucusu.

hocam x leopardı pc lerde kullanabilir miyiz ?

kardeş çok merak ediyorsan sölim ben evde xp kullanıyorum ama bende merakımı gidermek için MAC OS X leopardı pc me yüklicem olursa yazarım ama sitelerden okuduğuma göre yükleyenler varmış ama bazı yükleyenlerde problem olduğuda söyleniyor bende denicem bakalım ne olucak :rolleyes:

ama tabi şu var sistemin eskii ise bu sevdadan vazgeç ;) benim tavsiyem

en az core2duo olması yani vista örneği gibi ***

sanırım bunu Microsoft resmi sitesinden buldugum bütüm bu konu hakındakı yazılıları eklıyelmekte sanırım

Bu makalede Svchost.exe ve işlevleri anlatılmaktadır. Svchost.exe, dinamik bağlantı kitaplıklarından (DLL dosyaları) çalıştırılan hizmetler için genel ana bilgisayar işleminin adıdır.

Not Windows XP Home Edition'da görev listesi bulunmamaktadır. Bu makale ticari ortamlardaki ileri düzey kullanıcılara yöneliktir. İleri düzey bilgileri kullanabileceğinizden emin değilseniz, birinden yardım istemeniz veya desteğe başvurmanız daha iyi olabilir. Desteğe başvurma hakkında bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

Svchost.exe dosyası %SystemRoot%\System32 klasöründe bulunur. Başlangıçta, Svchost.exe yüklemesi gereken hizmetlerin listesini oluşturmak için kayıt defterinin hizmetler bölümünü denetler. Svchost.exe'nin birden çok örneği aynı anda çalışabilir. Her Svchost.exe oturumu bir hizmet grubu içerebilir. Bu nedenle, Svchost.exe'nin nasıl ve nerede başlatıldığına bağlı olarak farklı hizmetler çalışabilir. Hizmetlerin bu şekilde gruplandırılması, daha iyi denetim ve daha kolay hata ayıklama olanağı sağlar.

Svchost.exe grupları, aşağıdaki kayıt defteri anahtarında tanımlanır:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Svchost

Bu anahtar altındaki her değer farklı bir Svchost grubunu temsil eder ve etkin işlemleri görüntülediğinizde ayrı bir örnek olarak görünür. Her değer bir REG_MULTI_SZ değeridir ve bu Svchost grubu altında çalışan hizmetleri içerir. Her Svchost grubu, Parametreler anahtarı bir ServiceDLL değeri içeren aşağıdaki kayıt defteri anahtarından ayıklanmış bir veya daha fazla hizmet adı içerebilir:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Hizmet

Svchost'ta çalışan hizmetlerin listesini görüntülemek için:

Windows Görev çubuğunda Başlat'ı tıklatın ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

Aç kutusuna CMD yazın ve ENTER tuşuna basın.

Tasklist /SVC yazın ve ENTER tuşuna basın.

Tasklist etkin işlemlerin listesini görüntüler. /SVC anahtarı her işlemdeki etkin hizmetlerin listesini görüntüler. Bir işlem hakkında daha fazla bilgi almak için, aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:

Tasklist /FI "PID eq işlemkimliği" (tırnak işaretleriyle birlikte)

Aşağıdaki Tasklist çıktısı örneği, çalışan iki Svchost.exe örneğini göstermektedir.

Görüntü Adı PID Hizmetler

========================================================================

Sistem İşlemi 0 Yok

Sistem 8 Yok

Smss.exe 132 Yok

Csrss.exe 160 Yok

Winlogon.exe 180 Yok

Services.exe 208 AppMgmt,Browser,Dhcp,Dmserver,Dnscache,

Eventlog,LanmanServer,LanmanWorkstation,

LmHosts,Messenger,PlugPlay,ProtectedStorage,

Seclogon,TrkWks,W32Time,Wmi

Lsass.exe 220 Netlogon,PolicyAgent,SamSs

Svchost.exe 404 RpcSs

Spoolsv.exe 452 Spooler

Cisvc.exe 544 Cisvc

Svchost.exe 556 EventSystem,Netman,NtmsSvc,RasMan,

SENS,TapiSrv

Regsvc.exe 580 RemoteRegistry

Mstask.exe 596 Schedule

Snmp.exe 660 SNMP

Winmgmt.exe 728 WinMgmt

Explorer.exe 812 Yok

Cmd.exe 1300 Yok

Tasklist.exe 1144 Yok

Bu örnekteki iki gruplandırma için kayıt defteri ayarı aşağıdaki gibidir:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost:

Netsvcs: Reg_Multi_SZ: EventSystem Ias Iprip Irmon Netman Nwsapagent Rasauto Rasman Remoteaccess SENS Sharedaccess Tapisrv Ntmssvc

RApcss :Reg_Multi_SZ: RpcSs

Please register to see this content.

Bu yazı Microsoft Resmi web sitesinden alıntdır .

• 5 ay sonra...

Bak KardeŞ bende int cafe işletiyorum aynı sorun bendede vardı generic ghost hatası pc acılısda ses kartını sılıodu pc den ses cıkmıodu ınt yavasltıo pc kıtlıyodu senınkıde o mısaL cok sey denedım 6 ay bu sorunLa ugrasdım yanLız bu vurus deyıL ben onuda söYLıyım Microsftun oynu SaDece bu...

ayLardır bu sorun yuzunden uykusuz kaLdım belkide 20 30 Kez cafeyı kurdum basdan ghost attım imaJ aLdım cLan yaptım ne yaptıysam nafıLe oLdu pc mühendisLeriyle konustum kesım çözumu onlarda bulamadı kasperky sorunu düzeltiyo ama oda gecıcı yontem bıldıgım kadatrıyla ana pc sadece

ana pc C D Herseyı sıL Yavas oLarak bıcımLendır .. DrivverLrini kur aGdan pcLeri cek Hepsini Ana Pc den Pc windows update .. fuLLL adan zeye günceLLe pc orjinaL yap onun ıcınde gerekLi oLan programı sanırım bıLıyosundur ... :) güncelledikden sonra sorun kalmıcagına emın oL.. !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...