Jump to content

Svchost Kotamı Yiyor Neden?

terkanj

Recommended Posts

pek işe yaramıyacak ama bende sana bır kac program tavsıye edeyım kullandım ama ıse yaramadı onuda soyleyeyım:

1-Proce Xp Koruma:Svchost.exe leri bu program ile kontrol et yolu system32 dışında olanları sil..

2-Dial a Fix:pc de tarama yaptır son olarak ta

3-Norton Fix worm Felch ini google de bul ve download edıp kullanmanı tavsıye ederım...

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply
dostum senin durum farklı ondan hiçbirşey fayda etmiyor lontokyonun sesine kulak ver bakalım sorun çözülücekmi

arkadaşım ben sorunun cozulecegıne daır garantı vermedım anlatım verdım bır tane onu yapıyorum ve oyle durdurabılıyorum ben bu sorunun aynısıyla karsılastım hala da devam edıyor

bır yıl once bu konunun aynısını bende actım ama denılenlerın hepsını yapmama ragmen cozum bulmadım hala da devam edıyor...

ıstersenız konu lınkıde bu :

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=51163[/CODE]

son olarak eger bır konuda bılgı sahıbı deılsenız o konu hakkında yardımcı olmaya calısmanız daha da kotusunu yapmanız demektır yanlıs yonlendırıyorsunuz ....

arkadaşım ben sorunun cozulecegıne daır garantı vermedım anlatım verdım bır tane onu yapıyorum ve oyle durdurabılıyorum ben bu sorunun aynısıyla karsılastım hala da devam edıyor

bır yıl once bu konunun aynısını bende actım ama denılenlerın hepsını yapmama ragmen cozum bulmadım hala da devam edıyor...

ıstersenız konu lınkıde bu :

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=51163[/CODE]

son olarak eger bır konuda bılgı sahıbı deılsenız o konu hakkında yardımcı olmaya calısmanız daha da kotusunu yapmanız demektır yanlıs yonlendırıyorsunuz ....

bak kardeşim ben çok asabiyimdir o kadarki bana küfreden adamı gebertiyordum nerdeyse bana laf edilmesine dayanamam bilmediğim bi konuda yorum yapmıyorum ben pc servisinde çalışıyordum ordan herşeyi biliyorum sistem sorunları hakkında bunun bi çözümü var oda sıfırlamak kasperle falan olcak iş değil adamın kotası her seferinde bu sorun yüzünden aşsınmı kesin çözüm bulmak yerine senin gibi kasperle falan engelleyip süreli geçiştiremez ben buna kızıyorum ben rahatsız olurdum bu durumdan sen nasıl pcsnde bir virüsle yaşyrsn anlamıyorum herşeyin bir çözümü vardır elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz burda kimse kimsenin tavsiyesine karışmasın adam istediğini uygular fikir bizden.

bak kardeşim ben çok asabiyimdir o kadarki bana küfreden adamı gebertiyordum nerdeyse bana laf edilmesine dayanamam bilmediğim bi konuda yorum yapmıyorum ben pc servisinde çalışıyordum ordan herşeyi biliyorum sistem sorunları hakkında bunun bi çözümü var oda sıfırlamak kasperle falan olcak iş değil adamın kotası her seferinde bu sorun yüzünden aşsınmı kesin çözüm bulmak yerine senin gibi kasperle falan engelleyip süreli geçiştiremez ben buna kızıyorum ben rahatsız olurdum bu durumdan sen nasıl pcsnde bir virüsle yaşyrsn anlamıyorum herşeyin bir çözümü vardır elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz burda kimse kimsenin tavsiyesine karışmasın adam istediğini uygular fikir bizden.

arkadasım sana catan yok sadece bıldıgını ıddda edıyorsun ben sana bılmıyorsun demıyorum anlatmak ıstedıgım su:

sız pc ye format attınıgınız da tamamıyla harddıskı yenıleyeceksınız bılıyoruz kı svchost.exe windows un calısması ıcın gereklı bır sıstem dosyası bız tekrar bu harddıske wındowsu yukleyecez yukledıgımızde wındows kendı sıstem dosyalarınıda yuklemıyecekmı cvp yukleyecek buna svchost.exe ta dahıl yanı sılemeyız cozumler aramakta herkes dusuncesını soylemekte serbest dogru oldugu surece ben senın dedıgın ve ya demedıgın her yolu denedım olmadı gıtmıyor bu ben cok mu memnunum sanıyorsun bu vırusle yasamaya kasper ancak durduruyo sılmıyo baglantısınıu kapıyor su an bıldıgım tek cozum var ıse yaramazssa sız kendı basınızın caresıne bakmak zorunda kalırsınız bu konuya yazdıgım son cvp tır bu ...

• 1 ay sonra...

arkadaşlar birbirinize laf atıp durmayın çözüm bende :yahoo:) hiçbirsitede çözümünü bulanı görmedim ama ben çok uğraştım ve çözdüm nedenine gelince svchost niye aşırı verialıyor format attıktan sonra dahil açıklıyorum bu başlı başına ttnetin oyunu :))))) ama benimle baş edemes sizin svchost dosyasını yani port:80 kullanrak size ping atılyıor her bağlandığınızda svchost çıkıyor ve hızla kota yemeye başlıyor değilmi arkadaşlar ben daha önce çalıştığım için fazla girmiyordum ama yinede 4gb doluyordu şimdi ise ne hikmetse son 3 aydır 45 tl fatura ödüyorum çakan varmı?

limtisiz 1gb hız 45 tl arkadaşlar ve beni ttnetten arayıp volkan bey bakıyorumda 3aydırkotanızı aşıyorsunuz sizi limtisiz tarifemize geçirelim demezmi bayan olmasa ben size bi geçirsem nasıl olur dicektimde gerek yok dedim :) bidaha aşmaz dedim eminmisiiz diyor anlayın artık bende eminim dedim kapattım kısacası birbirinizi yemeyin yok kaspermiş nod32 miş ahaha sır şu svchost dosyasının veri indirmesini nasıl engelleriz olaki ttnet başka yöntem buldu onuda hallederiz şuan tek yöntemleri bu dosya görünüyor bu dosya veri indirmeye kalktığında otomatik bloke edilicek ve size rapor da vericek ve sıkı durun svchost programı bloke edildiğinde raporlarda ttnetin imzasını gördüm muhaaa yani pc me saldıran ttnetin ta kendisi uyumayın millet soyuluyoruz

çözümü istiyen adresimi eklesin burda niye vermiyorsun derseniz anlatmayla olucak iş değil şimdi çoğu ben yapamadım olmuyor der programıda atıcam kuruluma ve ince ayarlara şahsen kendim yardım edicem sonucu görün :D teşekkürü esirgemeyin arkadaşlar herzaman birbirimize destek olmalııyz hakımızı bu şerefsizlere yedirmeyelim...

svc host birkaç tane çalışır.sistemin düznlenmesinde ve güncel tutulmasında rol alırlar.

görev yöneticisinden kapatsanızda,kavla engellemeye çalışsanızda,reg ayarlarını değiştirsenizde svchost.exe görevini yapar.(görevi namı diğer casusluk :D )

yani boşuna uğraşma derim.linux kullan kurtul :yahoo:

Arkadaşlar virüs olan "Svchost.exe"dir "svchost.exe" değildir. Baş harfi büyük olan virüstür. Diğer tüm svchostlar internetle ilişkili tüm programlarında kontrolünü yapar. Misal Firefox kullanıyorsanız svchosttan indirme yapmış gibi görünürsünüz normal olarak. Zaten farkederseniz svchostların tamamı system, local ve network service içinde kullanılır. Sistemin denetim, kontrol ve çalışmasını sağlayan ve aynı zamanda dll düzenleyici özelliği bulunan işlevsel microsoft programıdır. Ayrıca dışardan size ping gönderilmesi ile kotanız gitmez.

peki beim pc de ki svchost.exe hiçbir program çalışmadığı halde download işlemi yapıyor hocam bunu ispat ta edebilirim bu sorunu nasıl çözeceği şu tnc nin yazılımcıları bir el atın şu svchost.exe ye yeni çıkan bir virüs bu sistem dosyasına muhakkak kendini enjekte ediyordur yardımlarınızı esirgemeyin bu konuda kotalı kullanıcıları düşünmek lazımdır(ben takmıyorum hem engellemişim hem de kotalı değilim...)

'BrightBlade' tamamen katılıyorum. Buna ek olarakta..

Eger ki sizdeki çalışanlar svchost.exe ise o kesinlikle virüs degildir. Silmeye veya durdurmaya çalışmayınız. Windows da olması ve çalısması gerekir. Ama 'scvhost.exe' ve 'svhost.exe' çalısan programlar arasında gözüküyorsa ( ctrl+alt+del) bunlar virüstür.

Bu virüsleri genellikle her antivirüs buluyor artık. Kaspersky ile taratıp silebilirsiniz.

Not: ' tasklist /svc ' komut istemine ( cmd ) bu komutu yazarak svchost ve diger calısan uygulamaların ne oldugunu görebilirsiniz.

'BrightBlade' tamamen katılıyorum. Buna ek olarakta..

Eger ki sizdeki çalışanlar svchost.exe ise o kesinlikle virüs degildir. Silmeye veya durdurmaya çalışmayınız. Windows da olması ve çalısması gerekir. Ama 'scvhost.exe' ve 'svhost.exe' çalısan programlar arasında gözüküyorsa ( ctrl+alt+del) bunlar virüstür.

Bu virüsleri genellikle her antivirüs buluyor artık. Kaspersky ile taratıp silebilirsiniz.

Not: ' tasklist /svc ' komut istemine ( cmd ) bu komutu yazarak svchost ve diger calısan uygulamaların ne oldugunu görebilirsiniz.

svchost.exe ctrl+alt+delete den işlemlere baktığımda kullanıcı adı başlığı altında:system,local service,system,network service,system olmak üzere toplam altı satırda çalışıyor görünüyor.nasıl yani virüs mü var,saygılar...

svchost.exe ctrl+alt+delete den işlemlere baktığımda kullanıcı adı başlığı altında:system,local service,system,network service,system olmak üzere toplam altı satırda çalışıyor görünüyor.nasıl yani virüs mü var,saygılar...

format atıp,KİS le tam tarama yaptım birşey çıkmadı,ne yapmalıyım kafam karıştı.

Evet 5-6-7 hatta daha fazla da calısyor olabilir.(cesitli sistemler altında). Önemli olan ismine iyi bak calısan programlar svchost.exe ise sorun yok Ama 'scvhost.exe' Svchot.exe' (S harfi büyükse) ve 'svhost.exe' varsa onlar virüstür.

Evet 5-6-7 hatta daha fazla da calısyor olabilir.(cesitli sistemler altında). Önemli olan ismine iyi bak calısan programlar svchost.exe ise sorun yok Ama 'scvhost.exe' Svchot.exe' (S harfi büyükse) ve 'svhost.exe' varsa onlar virüstür.

bendekilerin hepsi de svchost.exe miş.yüreğime su serptin arkadaşım, teşekkürler...

aynı tas aynı hamam dinliyen yokki hala virüstür formattır sahttedir gerçektir muhabbetleri :)))

arkadaşlar bırakın bunları sonuca gelin svchost kapatamassın ama bloke edebilrisin yani senin isteğin dışında veri indirimesini engelleyebilirsiniz ben bunu çözdüm diyorum virüüsn dışında bu ttnetin oyunu diyorum bu dosyayı kullanarak yani port:80 kullanrak pc nize saldırıyor ben bunu engelledim şimdi rahatım svchost ne zaman kota yemeye çalışsa blokemi yiyor :) beni duyan varmı aacaba çözüm isteyen çok soran yok haha işe bakya hadi neyse size program linkide verim ama kurduktan sonra ince ayarları yapmak gerekiyor yapmassanız engellemez o yüsden daha sonra yükledim ama hala aynı demeyin gün içerisinde hangi IP adresinden ve hangi sistem dosyası üzewrinden saldırı yemişsiniz raporlardan ayrıntılı olarakta görebilirsiniz tabi bunlar ayrıca güvenlik duvarının engellediği saldırılardır bilginize saygılar :))

Please register to see this content.

linki kopyala yapıştır.

kolay gelsin arkadaşlar....

svchost.exe Nedir ?

Açıklama :

svchost.exe Microsoft Windows isletim sistemine aittir. Svchost.exe, dinamik baglanti kitapliklarindan (DLL ler) çalisan hizmetlere iliskin genel bir ana bilgisayar islemi ismidir. Svchost.exe dosyasi %SystemRoot%\System32 klasöründe bulunur. Baslangiçta, Svchost.exe yüklemesi gereken hizmetlerin listesini olusturmak için kayit defterinin hizmetler bölümünü denetler. Svchost.exe'nin birden çok örnegi ayni anda isleyebilir. Her Svchost.exe oturumu bir hizmet grubu içerebilir, böylece Svchost.exe'nin ne sekilde ve nerede baslatildigina bagli olarak farkli hizmetler çalisabilir. Bu durum, daha iyi denetim ve daha kolay hata ayiklama olanagi saglar. Bu dosya önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli çalışması için kaldırılmamalıdır. Svchost is a system process belonging to the Microsoft Windows Operating System which handles processes executed from DLLs.

Tavsiye : svchost.exe sistemden kaldırılmamalıdır, başlıca programların çalışması için gereklidir.

svchost.exe Nedir ?

Açıklama :

svchost.exe Microsoft Windows isletim sistemine aittir. Svchost.exe, dinamik baglanti kitapliklarindan (DLL ler) çalisan hizmetlere iliskin genel bir ana bilgisayar islemi ismidir. Svchost.exe dosyasi %SystemRoot%\System32 klasöründe bulunur. Baslangiçta, Svchost.exe yüklemesi gereken hizmetlerin listesini olusturmak için kayit defterinin hizmetler bölümünü denetler. Svchost.exe'nin birden çok örnegi ayni anda isleyebilir. Her Svchost.exe oturumu bir hizmet grubu içerebilir, böylece Svchost.exe'nin ne sekilde ve nerede baslatildigina bagli olarak farkli hizmetler çalisabilir. Bu durum, daha iyi denetim ve daha kolay hata ayiklama olanagi saglar. Bu dosya önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli çalışması için kaldırılmamalıdır. Svchost is a system process belonging to the Microsoft Windows Operating System which handles processes executed from DLLs.

Tavsiye : svchost.exe sistemden kaldırılmamalıdır, başlıca programların çalışması için gereklidir.

svchost.exe Nedir ?

Açıklama :

arkadaş bu cevap banamı haha güldürme beni eğer banaysa sağdan soldan alıntılarla bilmişlik yapmayın burada ben svchost u durdurun kaldırın diye bahsetmedim bu dediklerin bana karşıysa yazdıklarımı ii oku babay :D

kardeş 1 ben sana bırsey yazmadım 2 sana kendımı ispat edmek gibi bir sorunum yada zorunlulugum yok 3 kendı capında eglen fazlada mıllte sarma bu forumda herkez bir birine yardım etmek için elinden gelini yapmaya calısıyor burada cıkıpta cok bılmıslık havası atma tamam daha sıteye 3 msj atmısın ama dırek polemik havası yaratma işine bak sen ok :D by

kardeş 1 ben sana bırsey yazmadım 2 sana kendımı ispat edmek gibi bir sorunum yada zorunlulugum yok 3 kendı capında eglen fazlada mıllte sarma bu forumda herkez bir birine yardım etmek için elinden gelini yapmaya calısıyor burada cıkıpta cok bılmıslık havası atma tamam daha sıteye 3 msj atmısın ama dırek polemik havası yaratma işine bak sen ok ^_^ by

çok bilmişlik demiyelimde bildiğim birşey diğelim tamammı cnm :D farkındaysan burada yardım istiyenler bizden scvhost neişe yarar nasıl çalışır diye yardım istemiyor güldürme adamı mantıklı biçözüm yazda destekliyelim boş boş bir işe yaramayan yorumlar yazıpta gerçekten çözüm bulan kişileri engelleme saygı duy kapiş çözüm üret ve kendi işne bak hadicnm :hi:

konuyu dağıtmayın arkadaşlar..

arkadaşım kaspersky antivirüs ile bu sorundan kurtulabilirsin.. yeni sistem kurduğunda kurar kurmaz ilk iş olarak antivirüsü yükle ve c dışında her yeri taramadan geçirt.. çünkü bu virüs D den C ye bulaşıyor benim anladığım kadarıyla.. D deki tüm virüsleri tanımlayıp temizledikten sonra son olarak C yi de taramadan geçir.. Eğer dosyanın yerini bulabilirsen silmek için Unlocker yazılımını kullanabilirsin çünkü eminim bu virüs normal yolla silinemeyecektir..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...