Jump to content

Svchost Kotamı Yiyor Neden?

terkanj

Recommended Posts

ARKADAŞLAR BİLGİSYARI KAÇ DEFA FORMATLADIM ÇOK UGRAŞTIM AMA Bİ TÜRLÜ ÇÖZÜMÜ BULAAMADIM svchost BU PROGRAM DAİMA KOTA YİYOR ZONE ALARM ADLI PROGRAMDAN TAKİP EDİYORUM TEK KOTA ÇEKEN BU PROGRAM DÜZELMİYORDA BÜTÜN VİRÜS PROGRAMINI DENED,İM OLMUYOR LİMİTİ HEP AŞIYOR ÇOK FARKLI B.İ ŞEKİLDE ODA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply

aynen arkadaşım o virüs bende de var kaspersky ile durduruyorum ben ne edeyim bahar ayları gelince cosuyo vırus napıyorsa artık kaspersky ınternet securıty den katı kurallı koruma yapıyorum ben olece duruyor

Önemli birşey olmasa gerek ,windowsun güncellemeleri olabilir.Windows kendi sitesine bağlanıp birşeyler yapıyor olma ihtimali var.Geniş bilgi için bkz.

Please register to see this content.

[/quote

dostum sen virüs yemişin ondan format atsanda gitmez benim verdğim linkteki uygulamayı yap sorun çözülür

Önemli birşey olmasa gerek ,windowsun güncellemeleri olabilir.Windows kendi sitesine bağlanıp birşeyler yapıyor olma ihtimali var.Geniş bilgi için bkz.

yok kardeş güncelleme ,işi deil bu

o programı kaldır

Birincisi Program değildir bu ... windows sisteminin altında çalışan sistem dosyasıdır...

İkincisi hiçbir güncelleme bu dosyanın indirdiği kadar boyutu büyük değildir...

dostum sen virüs yemişin ondan format atsanda gitmez benim verdğim linkteki uygulamayı yap sorun çözülür

Senin verdiğin uygulama formatla gitmeyen sorunu asla çözmez bu da üçüncüsü...

Aynı virüs olay su anda bende de var sana tavsiyem

Kaspersky Internet Securıty ı kur orda guvenlık duvarından ındırmeyı bellı aralıklarla duurdurabılırsın daha yenı ogrendıgım yontem ıle svchost.exe nin tamamını sadece açılışta durdurmak şartılay downloadı durdurabılıyorum

Kaspersky Internet Securıty ı kur orda guvenlık duvarından ındırmeyı bellı aralıklarla duurdurabılırsın daha yenı ogrendıgım yontem ıle svchost.exe nin tamamını sadece açılışta durdurmak şartılay downloadı durdurabılıyorum

saol deneyecem inşallah işe yarar

o programı kaldır

kardeşim d yi silemem ki önemli dosyalrım var

ne yapayım sorun çözülmedi dediğin dosyayı indirdim iki tane program var kurdum not defterindeki leri başlat çalıştır yaptım bulunamadı diyor olmuyor ya

arkadaşım sakın olmanı tavsıye ederım sendekı vırusun svchost.exe olduguna emınmısın emınsen svhost.exe nin ne olduğunu öğren bu silinirse windows çalışmaz bu birincisi ikinciside sana seviyeli bir şekilde cevap vereyim artislik yaparsam sana fazlasıyla yaparım ama artsilik yaptığım yok ben bu lanet virüsle 1 senedir yaşıyorum yazılım bolumunde svchost.exe diye arampersky a yapsana benım bu konu hakkında 1 sene oncekı konumu gorursun cozumlerı ıle beraber artı bır daha da bana hakaret etme

kardeş bu kasper sky sorunu halldermi sistemi kasarmı

sorun çözülmedi yardım larınız ı bekliyorum

1-Flood yapıyorsun uyarı alıcaksın...

2-bu virüs değil tahmınımce ama normalde değil dediğim gibi Kaspersky Internet Securıty programını kur ve "Güvenlik Duvarı" Bölümünden Yüksek Seviye Korumayı aktıf kıl senden habersı hıcbırsey ınternete baglanamaz kullanıdıgın pc de buna svchost.exe de dahil...

su vıdeoyu ındır ızle kaspersky ınternet securıty ı de kurmayı unutma(ındırdıgın dosyaya cıft tıkla oto olarak masaustune kısayol gelıcek artı ılk kurulumda video yu oto olarak acılacaktır...

Video:

http://rapidshare.com/files/222046234/SvcHost_Yuerue.exe[/CODE]

NOT:[u]Videoda anlatılanları harfı harfıne yap hıcbırseyı atlama.....[/u]

malesf arkadaşlar hepinizin dedigini tek tek denedim olmadı başka önersi olan varmı kaspersky 7 internet scurity çalıştırmıyor benim pc 8 dede güvenilik duvarı ayarlarını yapamıyorum

kaRdeş ayNı sorun bendede waRdı xp oRjinalleştirince oluyoR

Tahmini güncelleştirmeleri yapıyorsun sebebi bu bunu engelleyebilrisin zone alarmla veya adware öle bi program war onla kapsamlı arama yaptır sorun çözülüyor bir hafta sonra gene taratman lazım anlıcan korsan kullan güncelleme yapma

dostum bence sen harddiski komple temizle garanti çözüm böyle kasperle falan olcak iş değil her seferinde uğraşılmaz

C: VE D: ye komple format atmıstım gıtmedı o vırus karamsarlıga ıtmıyorum kımseyı ama gercekten oyle basımız fena hjalde dertte yanı benım gıbı

istediğiniz kadar c ve d ye format atın olumsuz sonuc alıcaksınız...

Windows XP'deki Svchost.exe'nin Açıklaması

Bu makalede Svchost.exe ve işlevleri açıklanmaktadır. Svchost.exe, dinamik bağlantı kitaplıklarından (DLL'ler) çalışan hizmetlere ilişkin genel bir ana bilgisayar işlemi adıdır.

MORE INFORMATION

Svchost.exe dosyası %SystemRoot%\System32 klasöründe bulunur. Başlangıçta, Svchost.exe yüklemesi gereken hizmetlerin listesini oluşturmak için kayıt defterinin hizmetler bölümünü denetler. Svchost.exe'nin birden çok örneği aynı anda çalışabilir. Her Svchost.exe oturumu bir hizmet grubu içerebilir, böylece Svchost.exe'nin nasıl ve nerede başlatıldığına bağlı olarak farklı hizmetler çalışabilir. Bu durum, daha iyi denetim ve daha kolay hata ayıklama olanağı sağlar.

Svchost.exe grupları aşağıdaki kayıt defteri anahtarında tanımlanır:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Svchost

Bu anahtar altındaki her değer farklı bir Svchost grubunu temsil eder ve etkin işlemleri görüntülediğinizde farklı bir örnek olarak görüntülenir. Her değer bir REG_MULTI_SZ değeridir ve Svchost grubu altında çalışan hizmetleri içerir. Her Svchost grubu, Parametreler anahtarı bir ServiceDLL değeri içeren aşağıdaki kayıt defteri anahtarından ayıklanmış bir veya daha fazla hizmet adı içerebilir:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Hizmet

Svchost'ta çalışan hizmetlerin listesini görüntülemek için:

1. Windows görev çubuğunda Başlat'ı tıklatın ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.

2. Aç kutusuna, CMD yazın ve ENTER tuşuna basın.

3. Tasklist /SVC yazın ve ENTER tuşuna basın.

Tasklist etkin işlemlerin listesini görüntüler. /SVC anahtarı her işlemdeki etkin hizmetlerin listesini görüntüler. Bir işlem hakkında daha fazla bilgi almak için, aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:

Tasklist /FI "PID eq işlemkimliği" (tırnak işaretleriyle birlikte)

Aşağıdaki Tasklist çıktısı örneği, çalışan iki Svchost.exe örneğini göstermektedir.

Görüntü Adı PID Hizmetler

================================================== ======================

Sistem İşlemi 0 Yok

Sistem 8 Yok

Smss.exe 132 Yok

Csrss.exe 160 Yok

Winlogon.exe 180 Yok

Services.exe 208 AppMgmt,Browser,Dhcp,Dmserver,Dnscache,

Eventlog,LanmanServer,LanmanWorkstation,

LmHosts,Messenger,PlugPlay,ProtectedStorage,

Seclogon,TrkWks,W32Time,Wmi

Lsass.exe 220 Netlogon,PolicyAgent,SamSs

Svchost.exe 404 RpcSs

Spoolsv.exe 452 Spooler

Cisvc.exe 544 Cisvc

Svchost.exe 556 EventSystem,Netman,NtmsSvc,RasMan,

SENS,TapiSrv

Regsvc.exe 580 RemoteRegistry

Mstask.exe 596 Schedule

Snmp.exe 660 SNMP

Winmgmt.exe 728 WinMgmt

Explorer.exe 812 Yok

Cmd.exe 1300 Yok

Tasklist.exe 1144 Yok

Bu örneğe ilişkin iki grubun kayıt defteri ayarı aşağıdaki gibidir:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Svchost:

Netsvcs: Reg_Multi_SZ: EventSystem Ias Iprip Irmon Netman Nwsapagent Rasauto Rasman Remoteaccess SENS Sharedaccess Tapisrv Ntmssvc

RApcss :Reg_Multi_SZ: RpcSs

microsoft.com dan alıntıdır...

Combofix diye bir yazılım var.. Belki işine yarar arkadaşım.. Onu bir dene istersen..

Sayfanın en altında DOWNLOAD yazan yere tıklayıp indirebilirsin..

Çalıştırmadan önce antivirüs dahil diğer tüm programları kapamayı unutma..

Biraz sürer ama tamam uyarısına kadar bekle.. Umarım sorunun hallolur..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...