Jump to content

Svchost Kotamı Yiyor Neden?

terkanj

Recommended Posts

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply
Reklam Kokan seyler bunlar canım tamam demek kı sen mantıklı okuyup anlayamaıyorsun demek :rolleyes: sadece okumus olmak için okumusun gereksız yazmada forumda kırlenmesın istersen :) nedersin

neyse arkadışım sen sirktenmi kaçtın :good: bakıyorumki burda çözüme önem veren yok yardım istiyen arkadşlardanda cevap yok bir çözüm yolu sundum yardımcı olmak istedim bende bu sorunu yaşadığım için nasıl çözdüğümü paylaştım uygulamak size kalmış ttnete çalışmaya devam edin :p yada hiç yorumlara bakmayın sınırsıza geçin olsun bitsin deneyende yok gibi.

bakın arkadaşlar bu olay virüs olayı falan değil yaşayan benim çözen benim deneyin görün virüs olanıda var biliyorum ama bu yöntemle zaten onlarıda etkisiz kılabilirsiniz ama siz bilirsiniz keyfinize bakın :)

arkadaşlar hala anlamayıp ta svchost.exe nin ne oldugunu nerden geldiğini görevlerini vs.. acıklamaya calısan arkadaşlar var adamın dediği virüs svchost.exe üzerine kendini entegre etmiş bir kötü niyetli yazılım dıyelım yok svchost.exe değildir diyn arkadaşlarım kanıt ıstersenız bır tane caps koyabılırım sızler ıcın..

bunun cozumu sılmek ıle ya da temızlemek ıle alakalı bıle değil denerseniz sonuc olumsuz olacaktır ben de dıger arkadas gıbı bloke ettim ama antivirüs sayesinde bloke etttim tekrar soyluyorum SILMENIZ yada TEMIZLEMENIZ mumkun değildir... bloke edersenız bır nevı rahatlarsınız...

arkadaşlar hala anlamayıp ta svchost.exe nin ne oldugunu nerden geldiğini görevlerini vs.. acıklamaya calısan arkadaşlar var adamın dediği virüs svchost.exe üzerine kendini entegre etmiş bir kötü niyetli yazılım dıyelım yok svchost.exe değildir diyn arkadaşlarım kanıt ıstersenız bır tane caps koyabılırım sızler ıcın..

bunun cozumu sılmek ıle ya da temızlemek ıle alakalı bıle değil denerseniz sonuc olumsuz olacaktır ben de dıger arkadas gıbı bloke ettim ama antivirüs sayesinde bloke etttim tekrar soyluyorum SILMENIZ yada TEMIZLEMENIZ mumkun değildir... bloke edersenız bır nevı rahatlarsınız...

arkadaşım silersin eğer virüs ise sistem olarak gözükmez bak görev yöneticisine svchost exe senin pc nin ismi ile görünüyorsa misal svchost.exe ownerxxx

gibi ozman güvenli modda açarsın silersin yada combofix diye bir düzeltiici var yüklersin

normal akıllı akra plan aktarma olan svchost ta bazı kök bileşenlerini update ediyor ondan sıksık kota gidiyor 30 mb tan aşağı bir şeyler yüklemiyor bizzat denenmiş ve kapatılmıştır

ille caps koymamı lazım buyrun bır goruntu hem gorev yonetıcıs hemde svchost.exe nın ındırdıgıne daır kanıt... kı format goturmuyorsa bu vırusu combofıx hıc goturemez bu konuda cok yorum yapıldı ama hıcbırısı ıse yaramadı nedense...

balksz1f.jpg

arkadaşlar neyi kanıtlıyorsunuz ,, yapmayın ya burada neyin tartışmasını yapıyorsnuz,, arkadaşa yardım olabilecekler yorum yapsın.. arkadaşım svchost üzerinden çalışacak hizmetlerden kontrol edebilirsin büyük ihtimalle anlamı olmayan bir hizmetten çalışıyordur.. başlattan çalıştıra "services.msc" yazıp tamam dedikten sonra hizmetlerden bir kontrol ediniz.. öyle bir hizmet gözünüze çarparsa önce durdurun sonra devre dışı bırakın.. daha sonra yine çalıştıra "msconfig" yazıp tamam deyin.. orada hizmetler sekmesinden yine bir kontol edin,, sonra başlatma sekmesine gelin ve orada bilgisayar açıldığında çalışmasını istemediğiniz şeyleri devre dışı bırakabilirsiniz, o svchost.exesi bilgisayar açıldığında otomatik olarak başlasın diye ayarlanmış olabilir.. şöyle bir şey de olabilir görev yöneticisinden indirme yapan svchost.exe nin yerini bulabilirsiniz, belki sistem dosyası bile değildir,, svchost.exe adında başka bir yerde virüste olabilir.. benim bilgilerim bu kadar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

o birkere virüs değil sana bunu kanıtlarım

bana bunun ne oldugunu kanıtlarmısın?beklıyorum kanıtlayamazssan sımdıye kadar bos konusmussundur demekkı...

arkadasım anlatamıyorum galıba senın verdıgın sıtelerde svchost.exe olup olmadıgına dıkkat edın yok su programı ındırın pc nızı taratın gosterılen butun programları ındırılıp cok ta dır denenmısıtır sonuc olumsuz...

arkadaşlar neyi kanıtlıyorsunuz ,, yapmayın ya burada neyin tartışmasını yapıyorsnuz,, arkadaşa yardım olabilecekler yorum yapsın.. arkadaşım svchost üzerinden çalışacak hizmetlerden kontrol edebilirsin büyük ihtimalle anlamı olmayan bir hizmetten çalışıyordur.. başlattan çalıştıra "services.msc" yazıp tamam dedikten sonra hizmetlerden bir kontrol ediniz.. öyle bir hizmet gözünüze çarparsa önce durdurun sonra devre dışı bırakın.. daha sonra yine çalıştıra "msconfig" yazıp tamam deyin.. orada hizmetler sekmesinden yine bir kontol edin,, sonra başlatma sekmesine gelin ve orada bilgisayar açıldığında çalışmasını istemediğiniz şeyleri devre dışı bırakabilirsiniz, o svchost.exesi bilgisayar açıldığında otomatik olarak başlasın diye ayarlanmış olabilir.. şöyle bir şey de olabilir görev yöneticisinden indirme yapan svchost.exe nin yerini bulabilirsiniz, belki sistem dosyası bile değildir,, svchost.exe adında başka bir yerde virüste olabilir.. benim bilgilerim bu kadar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

tartısmıyoruz cozum uretmeye calısmıyoruz en azından ben oyle yapıyorum ama sen konuyu bastan berı takıp etmedıgın ıcın haberdar deılsın galıba demıssın sıstem dosyalarından calısmasını engelle sıstem dosyasının calısmasını engellersem sıstemın acılmasını nasıl beklerım artı bunu ellı defadır soyluyorum format ıle gıtmıyor sız formatı attıktan sonra XP yuklemeyecekmısınız tekrardan bu dosyada XP nın sıstem dosyası degılmı... tekrardan yuklenmeyecekmı? zurna nın zurtlamadıgı noktada burası ıste sıstem dosyası bu bunu bılerek yorum yapın ayrıca yardımcı olmaya calıstıgın ıcınde tesekkur ederım kendı adıma

benım merak ettıgım trakyali21 bunun ne oldugunu nasıl kanıtlayacagı pur dıkkat onu beklıyorum...

10 Tane format cd sı var elımde hepsındede olması ımkansız ya ben anlatamıyorum galıba...

1- svchost.exe virus olmayabilir.

2- Format yalnış atılıyordur. Eğer format doğru yapılıyorsa sisteme sonradan ilave ettiğiniz cd dvd hdd fdd veya usb disklerden tekrar bulaşıyor olabilir.

3- virus bios a yerleşmiştir. Biosu tekrar yazdırın. (Flash için en güvenli yol biosu söküp epprom programlayıcılar ile flashlamak olacaktır. Siz kendiniz flash yapmanız virusu silmek için yeterli olmayabilir. (bilgisayar açıldığında virus kendini bios tan belleğe atar siz biosu tekrar flashladıktan sonra bunu farkeder ve kendini tekrar bios a yazabilir, veya sizin biosa yazdırmanıza mani olabilir.)

Aşağıdaki şekilde format atmanızı tavsiye ederim.

Öncelikle sisteminizdeki tüm diskleri parçalı ise f-disk ile tek parça yapın. daha sonra win98 boot disketiyle format c: /u format d: /u ... şeklinde tüm diskleri formatlayın. Daha sonra virus taramasından geçirdiğiniz güvenilir bir windows xp cd si ile diskleri tekrar parçalara bölün veya direk olarak tekrar formatlayıp diske istediğiniz işletim sistemini kurun.

Başka hiç bir altarnatif yoktur. Şunu unutmamak gerekir virusların yaşama ortamları belleklerdir...

ilk iki yoldan hatam yok buna emın olabılırsın bıosada bır ara reset atmıstım ama senın dedıgın gıbı deıl yıne ıse yaramadı artı ben SVCHOST.EXE nin virüs oldugunu soylemıyorum konunun tüm postlarını okumadan ıletı yazmayın cok defadır soledım yıne soyluyorum vırus svchost.exe sistem dosyasına bulasıyor dılımde tuy bıttı yaw bu ne bu konudakı yardımlarınızdan dolayı yardımcı olmaya calısan tum arkadaslara tekrar tessekkur ederım ben bloke etmısım olece rahat duruyor ... sizlere iyi günler ..

lontokyo fazla inat etme istersen, bloke ettiysen şu an sistem nasıl çalışıyor.. virüs olduğu apaçık ortada işte kabul et artık.. svchost u engellemiş olsan şu an sisteme hiç bir şekilde giremezsin..

arkadaşalr elinizde xp boot cd recovery cd varsa ve bunlarla format ekranına gelip r tuşuna basarak onarma ı seçip c yi onardıkatan sonra tekrar görev yöneticisine bakıp hala svchost.exe yi sistem değilde kullnaıcı işlemi oalrak görüyorsanız en temizi formatı çekip hiren boot cd yi cd den çalışır iso snuu yazdrum temiz xp yi acronics tru image ile imajını alıp yedeklemek bundan sonra bozulduhunda yada virs girdiğinde o yedeği kurarak düzeltebilrsiniz ama ben çok program yüklüyorum derseniz birtane temzi haliyle birtanede her hafta yeni bir kopyasını alarak son kullandığınız ayarlar ile devam edebilirsiniz ama kotayı yiyen svchost akıllı arka plan aktarmanın dır onu devre dışı bırakın birdaha kota yemez yada ağ izleyici program ile engelleyin

lontokyo fazla inat etme istersen, bloke ettiysen şu an sistem nasıl çalışıyor.. virüs olduğu apaçık ortada işte kabul et artık.. svchost u engellemiş olsan şu an sisteme hiç bir şekilde giremezsin..

arkadaş daha ben forumun başlarında çözümü sundum bilip bilmeden konuşma bu işin şuan için tek çözümü blokedir ama sen şimdi yine anlamassın sana açıklamak lasım :D bloke demek svchost kapatmak değildir bizim yaptığımız sadece senin isteğin dışında veri indirmesini engellemek yani svchost virüs olsun olmasın bu uzantıdaki dosyalar kotadan yemeye çalıştığında güvenlik duvarı iletişimi kesiyor dowlandı engelliyor kotanda gitmiyor kapiş anladın mı acaba merak ediyorum :)

çözüm arayanlarda verdiğim linkten ücrestsiz çok kaliteli bir güvenlik duvarını indirebilrler ben şahsen onu kullanıyorum çok rahatım svchosta blok koydum arka planda çok rahat çalışıyor deneyin görün bilmeyenler yorum yazmasın rica ediyorum :(

arkadaşlar windows 7 final çıkana kadar linux'a terfi edin linux 'u da tecrübe etmiş olursunuz kolay gelsin B)

kardeş ben şahsen denedim ama beş para etmes hiçbirşeyi desteklemiyor :):) birde ona tek tek driver bak uğraş babm uğraş boşver ya ama xp harici birşey istersen

apple işletim sistemi MAC OS X leopard öneririm gerisi yalan ;)

arkadaşım bu eğer senin resimde işaretli olarak gösterdiğin ise o svchost dosyası microsofta sürekli bilgi atan ve alan bir dosyadır bunu dos modunda hallediyorduk galiba ben bi ara böyle bi programı durdurmayı öğrenmiştim ve bunu mutlaka dos modunda yapıyorsun başka türlü olmuyodu şu an unuttum bulduğum zaman hemen sana döneceğim inşaallah

kardeş ben şahsen denedim ama beş para etmes hiçbirşeyi desteklemiyor B):) birde ona tek tek driver bak uğraş babm uğraş boşver ya ama xp harici birşey istersen

hocam x leopardı pc lerde kullanabilir miyiz ?

kardeş ben şahsen denedim ama beş para etmes hiçbirşeyi desteklemiyor :mellow::) birde ona tek tek driver bak uğraş babm uğraş boşver ya ama xp harici birşey istersen

ney 5 para etmez linuxmu eğer oyleyse pardus yüklede pc de özellikleri gör baklaım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...