Jump to content

Mkv X264 Dosya Turunu Nasil Acabilirim ?

dagli_04

Recommended Posts

Elimde bir cok filim var, MKV dosya turunde, bunlari nasil acip izliyebilirim ?

Kodek paketi indirip kurdum vs. ancak hic bir sekiulde acamadim.

Birde DVDrip yerine neden bu dosya turu seciliyor ? Arti ve eksileri nelerdir ?

Bsplayer GOMPlayer da çok takılıyor,,alıcağın en iyi sonuç KMPlayer dir,ki şuda var ===== Mkv X264 (tüm HD filmler) izlerken CPU kullanımına bakarsan bazen takılmaların olması normal,en azından bende %90 ı buluyor.kısacası donanımınlada ilgili bir sorunda olabilir ..haricinde en sorunsuz pro KMPlayer dır :) (bunları,, codec paketini kurduğunu varsayarak söylüyorum)

Player'lar icin tesekkur ederim. Filimleri actim ve biraz bakma sansim oldu. Yanliz bu MKV dosyasi ile HD dosyasi arasinda daglar kadar fark var. Bunlar HD videolar degil, HD videolar icin Blue Ray gelistirildi, bu MKV ise tam tersine normal DVDRIP'ten bile cok daha dusuk bir degerde. Buna karsin bile goruntu galitesi idare eder, dvdrip kadar olmasada. Buna ek olarak Win 7'de deki WMP12, MKV dosya turunu desteklemiyor. VLC player ile sorunsuz calisti, ram ve cpu kullanimi cok azda olsa artti ancak ufak bir iki ekran karismasi oldu, buda dvd'den mkv dosyasina donustururken goruntulerin sikistirilmasindan dolayi oluyor galiba. Bilgileirniz icin tekrar tesekkur ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...