Jump to content

Win10 Home Sl 19043.906 (21h1) Delite...

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Bu 21h1 için 19043.906 sürümü için son paylaşım olacak. Gün içerisinde Pro ve Home sürümlerini paylaştım. Sonuncusu da HomeSL oldu. Elimden geldiğince yapılan işlemler hakkında bilgi paylaşmaya çalıştım. Ancak çok uzun olduğu için HomeSL konusunda Ntlite ve Winreducer ayarlarını paylaşmayacağım. 3 paylaşımda da aynı ayarlar yapıldığı için aşağıya 2 konu linkini ekleyeceğim. Yapılan işlemlerle alakalı herşeyi orada görebilirsiniz. Bu konuda önemli kısımları yazacağım. Gerisini daha önce de yazdığım gibi diğer konulardan okuyabilirsiniz...

UEFI Desteği Vardır.

İso Boyutu : 1,31 GB

Hafifletilmiş sürümdür. 

-Store, Skype, Güvenlik Duvarı, Defender, Cortana.... (hesap makinası, paint3D hariç tüm uygulamalar silinmiştir.) 

Yazıcı ve tarayıcı sürücüleri silinmiştir.

Wallpaper ve Temalar silinmiştir. (Kendiniz ekleyebilirsiniz.)

Mouse Cursorlarından varsayılan beyaz ve siyah harici silinmiştir.

Fontlardan 30 civarı silinmiştir.

Eklenen veya silinen bileşenleri görmek için aşağıdaki linkteki konulara bakabilirsiniz. Hepsinde aynı işlem uygulanmıştır. Bu yüzden diğer konular size yardımcı olacaktır.

DeLite Pro

Spoiler

DeLite Home

Spoiler

HomeSL Görselleri

Spoiler

Pt1ynz.jpg

Pt5PQ3.jpg

Pt5QTM.jpg

İNDİRME LİNKİ

KURULUMLA ALAKALI 1

Spoiler

Sınırlı deneyim seçeneği gereksiz uygulamaların yüklenmesini engeller. Gereksiz uygulama istemiyorsanız "Sınırlı Deneyim" i seçmenizi tavsiye ederim.

Pt1vLn.jpg

KURULUMLA ALAKALI 2

Spoiler

Çoğu konum, paylaşım bileşeni silinmiştir. Kurulum da bu ekranda tüm seçenekleri pasif konuma getirmenizi tavsiye ederim. 

Pt1xxQ.jpg

KURULUMDA BU HATAYI ALIRSANIZ ATLA DEYİN

Spoiler

Pt12Eh.jpg

Diğer detaylar için, yukarıya eklediğim konulardan bilgi alabilirsiniz. Hepsinde aynı ayarlar uygulanmıştır.

PRO SÜRÜM

Spoiler

HOME SÜRÜM

Spoiler

Silinen bileşenler ve diğer detaylar için yukarıdaki konulardan bakabilirsiniz...

Edited by deli_petro06
  • Like 5
  • Thanks 4

Benden de bir ekran görüntüsü.

Saf kurulum. Driver yok. Sadece SS almak için lightshot kurdum. Başka program da kurmadım.

Boşta rem kullanımı 1gb/8gb (memreduct kapalı halde)

Bahsettiğim boyut sorununu da ekledim. Bende sanal bellek hariç kurulu hali 11,5GB

Not: Sorunu buldum. Rezerv alan kapatılınca boyut 4,5GB ta düştü :)

Şu kodu, yönetici olarak çalıştırdığıınız CMD ekranına girin.

DISM.exe /Online /Set-ReservedStorageState /State:Disabled

Please register to see this content.

• Like 3

Kessn, 1 saat önce yazdı:

Hocam elinize sağlık sürümü denemek istiyorum ancak gündelik hayatımda yazıcı ve ekran klavyesini ağırlıklı olarak kullanıyorum bunları açabilme şansım var mı ? 

Teşekkürler

Hocam bileşenler tamamen siliniyor, yazıcıyı bilmem ancak ekran klavyesi olmaz diye düşünüyorum. Size sorun çıkarabilir...

NOT: Yazıcı ve tarayıcı sürücüleri iso içeriğinden silindi...

@amd_turkey Üstad sizde rezerve alan neden açılıyor anlamak mümkün değil. Hem Ntlite ile hem Winreducer' le kapattım. Ben yüklediğimde pasif olduğunu gösteriyor. Artık rezerve alanın kapanması için kurulum sonrasına kod eklerim. Neden sizde farklı bende farklı oluyor anlaşılmaz bir durum. Ram konusunda Memreduct ayarları varsayılana dönmediyse 15 dk içerisinde başladıktan sonra yazdığınız değerlerin altına düşmesi gerekiyor. 

Edited by deli_petro06
  • Like 1

Bilemeyeceğim valla.. Hatta tekrar kurup ss aldım. Neyse en azından sorunun kaynağını bulmuş olduk. Rezerv alan tekrar açılmış. Kapatınca düzeliyor :)

Bu arada ssd li laptopa kurmuştum. Hdd li masaüstünde de aynı oldu. 7gb rezerv sonradan kapattım.

• Like 1

Ayrılmış depolama alanını devre dışı bırakın :

"Powershell"  yönetici yetkilerinde çalıştırdıktan sonra aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz.

Get-WindowsReservedStorageState                                                         durumu kontrol eder

Set-WindowsReservedStorageState -State Disabled                              kapatır

Set-WindowsReservedStorageState -State Enabled                               açar

• 2 hafta sonra ...

Hocam hala hataları belirleme aşamasında olduğum için tavsiyem 2 pc' ye birden kurmayın. Tabikii sizin tercihinizdir. Şu ana kadar tespit ettiğim hataları yazayım siz ona göre karar verirsiniz. İso Dosyalarını Windows Gezginiyle açamazsınız. (Bunu ben kaldırmıştım) Rezerve alanı siz kod girerek kapatmanız gerekiyor. (Sysprep aşamasında bir şekilde tetiklenip açılmış) VHD dosyalarını açamıyorsunuz. Disk Yönetiminde disk bölümleme hata veriyor. Şu ana kadar dönüşlerden ve benim tespit ettiğim hatalar bunlar. Elimden geldiğince düzeltmeye çalışıyorum. Bilginiz olsun...

• Like 1

Hocam işten dolayı hala yükleme yapamadım maalesef. İso açılmama ve VHD açılmamasının bana eksi olarak etkileyeceği bir durum yok. Disk yönetiminde disk bölümleme hatasını sanırsam bilgisayar kurulduktan sonraki aşamada bana belki lazım olur. Oda benim içim elzem değil.

Aşırı sorun yaşayacağım başka bir durum yok her halde. Anladığım kadarıyla kurup kullananlar var şuanda.

• Like 1