Jump to content

Kullanabilmek İçin Önce Biçimlendirmeniz Gerekli

erdaldagdelen

Recommended Posts

arkadaşlar maxtor 2,5'' 500gb harici diskim var.

geçen gün başka bir pc den veri alırken hata verdi.

x:\ erişilemiyor

dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda.

sonra çıkarttım tekrar taktım.bu defa

diski kullanabilmek için önce biçimlendirmeniz gerekli

yazısı çıkıyor.

sonra kendi pcme taktım yine aynı hata.

içi full dolu ve yedeği olmayan bazı önemli verilerim var.

ne yapmam gerekli?

vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

diski başka bir bilgisayara tak ve açılsın daha sonra başlattan çalıştıra gelerek cmd yaz ve tamam de.

Siyah ekran gelecek aynen şunu yazıyorsun

chkdsk X: /f /r

burada x senin sürücünün harfi oluyor onu değiştireceksin. Eğer bunun sonucunda düzelirse şanslısın yoksa data kurtarma işine gideceksin ki çok zahmetli...

@erdaldagdelen

Birkac kere benimde basima geldi.

Sonucu buraya yazarsan cok sevinirim.

@taner1977 arkadasin yontemi olabilir gibi.

Saygilarimla,

CCoder.

son durum aşşağıdaki gibi cmd penceresi hala kapanmadı.

tener hocam senin taktiğide uyguladım ilginçtir zaten hdd den silmeyi planladığım 2 tane filmi kurtarabildim.

yazacaktım gerek görmedim.

ama hdd yi 8saat 45dk da taradı.

cmd2l.jpg

dostum araç çubugundan "x:/" yazarak girebiliyormusun? yada çalıştırdan ? sanırım öyle girebilirsin ? onu dene öyle oluyorsa yardımcı oliyim.

o şekilde hiç denemedim. hdd yi bağladımda direk biçimlendirmelisin penceresi geliyor. bilgisayarımdan girmek isteyincede ''dosya veya dizinde hata'' şeklinde hata veriyor.

senin dediğini şu an yapmıyorum cmd penceresi daha kapanmadı hani olurya bir umut, bi sorun olsun istemiyorum.

diski başka bir bilgisayara tak ve açılsın daha sonra başlattan çalıştıra gelerek cmd yaz ve tamam de.

Siyah ekran gelecek aynen şunu yazıyorsun

chkdsk X: /f /r

burada x senin sürücünün harfi oluyor onu değiştireceksin. Eğer bunun sonucunda düzelirse şanslısın yoksa data kurtarma işine gideceksin ki çok zahmetli...

iyi haber disk düzeldi :) , kötü haber (çok acı benim için) komple biçimlendirdi anasını satayım :D

iyi haber disk düzeldi :) , kötü haber (çok acı benim için) komple biçimlendirdi anasını satayım :D

biçimlendirsede easy data recoveryde ilk raw recoveryde sonrada format recoveryde taratırsan belgelerinin %90 film vs medya dosyalarınında %50 resimlerdede %80 kurtarma olur yanlız asıl püf noktası hardisk formatlandıysa içine yeni hiç bir şey kaydetme direk başka bilgisayara takıp easy data recovery profes... sürümü ile taratırsan işin görülebilir..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...