Jump to content

Asus Anakartım Yandı.

matahari218534

Recommended Posts

Asus A7V8X-X anakartım yandı ve bilgisayarcıya ******ürdüm dediki bu eski bir anakart bunu bulamam bulsamda internetten bulurum onada sen ben güvenemem çalışırmı çalışmazmı sen en iyisi yeni bir kasa topla dedi..

ben bilgisyarda sadece nette dolaşıyorum ve oyun falanda oynamıyorum yani benim kasama gibayt yada başka bir anakart taksam olmazmı kasanın herşeyi çalışıyor anakart harici

ekran kartı ati 128 mb harici

512 mb ram

amd athon işlemci

ne yapabilirim şuan kuzenimin bilgisayarını aldım ödünç olarak yeni bir bilgisayarmı almam lazım yoksa bu kasam olmazmı ...

Aynı şekilde benimde Asus A8N-VM anakartım yandı. Sanırım senin yanan anakartında 939 pin. Gittigidiyorda sıfır 939 pin destekli anakartlar 80ytl hemen al fiyatı. Ben fiyatların biraz daha düşmesini bekliyorum eğer düşme gibi bir durum olmaz ise yeni bir bilgisayar toplayacağım kendime. Eğer sen anakart almayı düşünürsen bilgisayarcının dediği gibi bir risk yok. Gittigidiyordan ürünü alıyosun test ediyosun bir sıkıntı çıkmaz ise alışverişi onaylıyorsun fakat bir sorun çıkar ise satıcıya ürünü geri kargolayıp gittigidiyordan ürün beklediğim gibi gelmedi gibi bir link var ona tıklayıp kargo bilgilerini giriyorsun. Riski yok denilecek kadar az yani...

piyasada 478 pin dahil bir çok anakart bulman mümkün sırf anakart içinde gidip yeni sistem toplaman mantıksız olur. tabii olay tamamen parasal, sorun sadece anakartta ise anakartını değiş yok sistem bana yeterli gelmiyor artık diyorsan yeni sistem toplama zamanı gelmiş demektir.

Anakartınız 462pin amd, bulmanız imkansız.

Madem sadece net için kullanıyorum diyorsunuz 2.el aynısından board işlemci takım belki bulabilirsiniz yada ona muadil bir p4 board işlemci alırsanız 50/100tl arası mevcut kasadaki parçalarla kullnabilirsiniz.

Oda olmazsa herşeyi onboard sıfır bir amd anakart tek çekirdek işlemci 1gb rem 150/200tl arasında, eski kasanıza yine toplayabilirsiniz.

ben 1 senedir irternetten alışveriş yapıyorum öyle problemler olmuyor adamlar faturasını

garanti kartını tastamam gönderiyorlar üstelik 2 tl ye ayağıma geliyor arzalı çıktığında

ilgileniyorlar bıos pili almaya gitsen bilgisayarcıya pilden bulamayız sana yeni pc verelim derler

anakart sökülüp göz muayenesi ile incelenmesi lazım....

eğer çiplerde bir yanık yok ise...

likit kondansatör (kapasitör) bozukluğu olabilir...

tüm kondansatörler değişirse kart kurtarılabilir...

bu konuda bir yazım vardı...

Please register to see this content.

Bütün Arkdaşlarıma cevap yazan arkdaşlara çok teşekkür ederim sağolun eksik olmayın dediklerinizi yapıcam ama bende internetten araştırdım anakart gitti gidiyorda yok galiba bulamadım... ama başka bir yerde buldum ben sadece internette geziniyorum bilgi edinmek varken bence oyun oynamak bana peki anlamlı gelmiyor kendi açımdan söylüyorum yorum yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim... peki arkdaşlar ben o kadar anlamam donanımdan yani anakartımı internetten araştırıyorum peki nasıl araştırmalıyım pin. falan bilmiyorum açıksa bir tek adını biliyorum ..pek anlamıyorum...

• 2 hafta sonra ...

kusura bakmayın flood yapmış oluyorum ama ben sorunun ram slotlarının yandığını buldum ve o arada ramda yanmış 1gb ram ile sistemi biostan en düşük olarak çalıştırdım ve çalıştı ama yavaş ram slotlarını değiştirmek gibi bir imkanımız varmı ?? veya bu şekilde 1gb ram ile en düşük hızla çalışabilirmi..?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...