Jump to content

Tnc Kurtarma Cdsi - 2. Sürüm [lİnkler Yenİlenecek]

Share

Recommended Posts

@Blueworld78

Morning kardesimizin postunu okusaydin bilirdin ... IMGBurn programi ile CD'ye yazdiracaksin. Ilk postta linki ve nasil yapildigi yaziyor.

Saygilarimla,

CCoder.

• Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Program açıldıktan sonra 2 tuşuna bas.

pictA0.gif

Bastıktan sonra tarayacak diskleri. Sana Windows parolalarının bulunduğu dosyaları gösterecektir.

a4.gif

Enter ile seç.

Daha sonra kullanıcılar listelenecektir.Seç kullanıcıyı.

screen_4.gif

Şimdi aşağıda Never Expire Password ve Clear user's password seçeneklerini işaretle ve Y tuşuyla değişiklikleri kaydet.

Screen_5.gif

Teşekkürler Morning.

Senden bir ricada bulunsam, bu hazırladığın yapıyı USB bellekte çalışır Ghost image şeklinde yapabilirsen CD/DVD problemi olanlar içinde çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Ben yapmayı baya bir denedim ama olmadı :)

morning ben bu yaptığınız cd yi indiriyorum ama sadece çöken sistemden mesale c sürüm çöktü ve içimde verilerim var onları nasıl alabilirim biliyorum o kadar yapmışşın ve anlatmışsındır da ben anlamadım galiba hangi programı kullanmalıyım pek anlamıyorum bu işlerden

Teşekkürler Morning.

Senden bir ricada bulunsam, bu hazırladığın yapıyı USB bellekte çalışır Ghost image şeklinde yapabilirsen CD/DVD problemi olanlar içinde çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Ben yapmayı baya bir denedim ama olmadı :)

U3 destekli belleğiniz varsa aşağıdan yapabilirsiniz.Normal yollarla direk olmuyor.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=67563

morning ben bu yaptığınız cd yi indiriyorum ama sadece çöken sistemden mesale c sürüm çöktü ve içimde verilerim var onları nasıl alabilirim biliyorum o kadar yapmışşın ve anlatmışsındır da ben anlamadım galiba hangi programı kullanmalıyım pek anlamıyorum bu işlerden

Çalışan sistemlerden birini kullanabilirsiniz.En uygun seçenek Ağsız MiniXP'dir (Güncel olduğu için)

Bu XP'yi çalıştırdıktan sonra zaten içinde yardım menüsü vardır ve burada nasıl dosya işlemleri yapacağınızı anlattım.

Burada da bahsetmek gerekirse, Total Commander'ı açın,solda C sürücüsünü açın,sağda kopyalamak istediğiniz yeri. Sürükleme yöntemiyle dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz.

Ağ destekli Windows XP ye giriyorum. Menüde Opera var. orayı tıklıyorum. Ama bir türlü İnternete giremedim. Normalde benim bilgisayarda MXP 2009 V2 yüklü. Çalışıyor. Proplem de yok. Ancak. İnternette Exe uzantılı dosyaları indireceğim zaman şöyle bir yazı çıkıyor "Exe file has been blocked by your firewall " ve dosyayı indiremiyorum. Windows güvenlik duvarı ve Eset virüs proğramını devre dışı bırakıyorum ama yine sonuç aynı. Bu durumun da bir virüsün exe uzantılı dosyaların indirilmesine izin vermediğini düşünüyorum. Ben de Kurtarma Cd'sinden Ağ destekli Xp 'yi tıklayarak giriyorum. Operayı tıklıyorum. internete bağlanmıyor. Ben muhasebeci olduğumdan muhasebe proğramını güncellemek için o exe uzantılı dosyaları indirmem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Operaya tıklamadan önce onun yanındaki NetConfigurasyon'a (ismini tam hatırlamıyorum ) tıklayacaksınız, Sizin ethernet kartınızı algılamaya ve yüklemeye çalışacak, ondan sonra tamam diyecek sonra Operayı açacaksınız..

Tabi sizin ethernet kartınızı tanımama ihtimali de var ama benim şuana kadarki denediğim 4-5 farklı PC de sorun vermedi, otomatik olarak tanıdı sonrasında Nete bağlandım..

Dediğim gibi Operayı açmadan önce ethernet kartınızı tanıtmanız gerek...

morning bende kendime böyle bişey yapmakistiyorum bunu yaparken multiboot cd/dvd yapma programlarınımı kullanmam gerekiyo.kurtarma cdsi yapmöa diye bi başlık açsan morning kardeş programların linklerini versen çok makbule geçer

Edited by cavalry_1

uğraştım ama internete bağlanamadım

MiniXP ve MiniVista sistemleri 2007 yapımıdır. O zamana kadar olan çoğu ethernet kartlarını tanır,sonrasını tanımaz.Ya da bazı tanımadıkları da olabilir.

Benim USB modemimi de tanımıyordu.

Aşağıdaki kendi yöntemim sayesinde çalıştırdım.

Bu arada : Modemin sürücü dosyalarını ve inf dosyasını elde etmek için

Kurtarma CD'si\HBCD\Wintools\Smart Driver Backup dosyasını aç, Windows'unu seç.

Sürücülerin listelenecek, oradan ethernet sürücüsünü kaydet. Kullanımı zor değil ama anlatabilirim olmazsa.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=19565&view=findpost&p=281769[/CODE]

morning bende kendime böyle bişey yapmakistiyorum bunu yaparken multiboot cd/dvd yapma programlarınımı kullanmam gerekiyo.kurtarma cdsi yapmöa diye bi başlık açsan morning kardeş programların linklerini versen çok makbule geçer

"Multiboot CD-DVD yapımı" dersi var zaten. Gerekli araçları da internette bulursun çok zor değil.

Hiren bootcdyi flash diskten çalıştırabiliyoruz bunu da aynı yöntemle çalıştırabilir miyiz?

Sanmıyorum,çalışmaz.

eline sağlık morning çok faydalı bir çalışma yapmışsın gene acronisin kullanımınıda anlatırsan sevinirim ben farkı sürüm le aldığım yedeği pc açılmaması halinde bu kurtarma cdsi ile başlatarak gösterebilrmiyim.

Acronis pek kullandığım bir yazılım değil, o yüzden sürüm farkı vb. olayını bilmiyorum.

Kullanımı da pek zor değil orta düzeyde ingilizce ile çok rahat yedek alınabiliyor.Zaten çoğu bilgisayardan alışık olduğumuz terimler, kullanımı da kolay olunca çok rahat alınıyor.

morning cim çalışmanızın 2.sürümünü indirdim ve cd ye yazdırdım.Sistemi bununla açtım ne varki ekran rengarenk oldu.Yazıları belli belirsiz.Renkler yüzünden yazılar okunmuyor diyebilirim.Buna rağmen cd düzgün çalışıyor bu sorunun nedenini anlayamadım.İnan Sabit diskten başlat yazısını zar zor okudum.(Sol altta bir yerde).Bende niye böyle oldu acaba?Saygılarımla

dostum bir soru soracağım acele cevap verebilirmisin bunu easybot la mı yaptın yoksa aero mu kullandın eger aero ise bana acronis.ima yı gönderebilirmisin (not *.bif)

sana suan hazırladığım multibootun fotosunu göndereyim acronisi de ekleyecegım ama kullandıgm sey easyboot tan biraz farklı multi boot için birde xp powerpacker programını dene

anamenu.jpg

utulity.jpg

windows.jpg

yardım%20utulity.jpg

yardım_anamenu.jpg

acronis varsa gonderırsen sevınırım

Edited by dryusufbal

"morning cim çalışmanızın 2.sürümünü indirdim ve cd ye yazdırdım.Sistemi bununla açtım ne varki ekran rengarenk oldu.Yazıları belli belirsiz.Renkler yüzünden yazılar okunmuyor diyebilirim.Buna rağmen cd düzgün çalışıyor bu sorunun nedenini anlayamadım.İnan Sabit diskten başlat yazısını zar zor okudum.(Sol altta bir yerde).Bende niye böyle oldu acaba?Saygılarımla" bu sorunu ben de yaşadım. çözümü yok mudur?

morning cim çalışmanızın 2.sürümünü indirdim ve cd ye yazdırdım.Sistemi bununla açtım ne varki ekran rengarenk oldu.Yazıları belli belirsiz.Renkler yüzünden yazılar okunmuyor diyebilirim.Buna rağmen cd düzgün çalışıyor bu sorunun nedenini anlayamadım.İnan Sabit diskten başlat yazısını zar zor okudum.(Sol altta bir yerde).Bende niye böyle oldu acaba?Saygılarımla
bu sorunu ben de yaşadım. çözümü yok mudur?

Bende de VMWare'da oldu,menüde bazen renkler bozuk çıkıyor ama yeniden başlatınca düzelebiliyor.Ama düzelmiyorsa maalesef sorun benle alakalı değil.EasyBoot tabanlı sistemler bazı ekran kartlarında böyle bozukluklar çıkabiliyor.

dostum bir soru soracağım acele cevap verebilirmisin bunu easybot la mı yaptın yoksa aero mu kullandın eger aero ise bana acronis.ima yı gönderebilirmisin (not *.bif)

sana suan hazırladığım multibootun fotosunu göndereyim acronisi de ekleyecegım ama kullandıgm sey easyboot tan biraz farklı multi boot için birde xp powerpacker programını dene

acronis varsa gonderırsen sevınırım

Yok, EasyBoot kullandım ama AeroStudio'ya Acronis eklenebiliyor bildiğim kadarıyla. Ama nasıl eklendiği hakkında fikrim yok.

ya aero yu uzun suredır kullanıyorum ama acronisi bir turlu uyarlayamadım ayrıca sana da tavsıye ederım easyboot un gorsellık ve kullanıstan uzak yontemlerını bırak bence benım kı bııt ama 15 partı nasıl upload edecem onu dusunuyorum gunlerımı alacak ona usenıyorum yoksa coktan sıteye yuklemıstım yukarıdakılerde multıbootun ara yuzlrı.

birde coklu windows anlatıyordun ya bak bunu sana gonderıyorum yaptıgın herseyı otomatık yapıyor

Please register to see this content.

istedıgın kadar xp pro home server medıa hepsı 10 dakıkanı alıyor sonra da tutup dosyaları easyboot a aktarıyorsun o kadar