Jump to content

"yeşil Başlı Gövel ördek" Mükemmel Bir Türkü...

himmgarip

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...

söyleyenin görme engelli olduğunu bilip, birazda müzik bilgisi olsaydı bunuda geçtim kulak vererek isteyerek dinleseydi böyle bir yorum yapmıcağına emin olabilirsin :D

baba cok sagol bugun denk geldı bana bu ve allah senı ınandırsın belkı saatlerdır aynı sarkıyı dınlıyorum cok sagol soyleyende cok harıka soluyor gonlunden soyluyor resmen en içten duygularla söylüyor :D:D

Müzik zevki olmayanlar yorum yapmasın lütfen.. Videoyu youtubede izleyip altındaki müzisyen yorumlarına bakın..

Bu çocuğu geçenlerde bir TV kanalına çıkardılar.. Onlar da müzikten anlamıyorlardır kesin.. Üstelik çocuk ama, yani görmüyor..

Yüreğinin kapısını azıcık aralama zahmet ve nezaketinde bulunanlar farkı fark edecektir.. Tek kelimeyle mükemmel.. :D

İğrenç ötesi berbat sen bunu izle

Please register to see this content.

Bu kafadaki birine ne anlatabilirsiniz ki? Videoyu beğenmeyebilirsiniz ancak yerine böyle saçmasapan bir video koyup

kıyaslamaya kalkmak müzik zevkinizi açıkça gösteriyor.. Dinlemiyorsunuz bari dinleyene saygılı olun.. !!!

Bu kafadaki birine ne anlatabilirsiniz ki? Videoyu beğenmeyebilirsiniz ancak yerine böyle saçmasapan bir video koyup

kıyaslamaya kalkmak müzik zevkinizi açıkça gösteriyor.. Dinlemiyorsunuz bari dinleyene saygılı olun.. !!!

Bir defa yeşil başlı gövel ördek bir türküdür ve türküler türkü gibi okunur öyle kıymet görmelidir ayrıca türküyü şarkıyı ağız söyler göz söylemez neden takmışsınız görmediğine sadece tefi çalsa ağzıyla sesler çıkartmasa (hip hop şarkı söyler gibi) ve ben de eleştirsem o zaman amenna ama bu haline müzik zevkim çok diyorsan bende sana tam tersini, söylüyorum müzik zevkin olsaydı bu şekil okunmasına karşı çıkardın ve ne büyük bir gaflettir engelli insanlara acımak onları zavallı olarak görmek tamam onlara hayatın her alanında yardımcı olun ama bırakında yeşil başlı gövel ördek uçsun gitsin göle karşı böyle katledilmesin...

Türkülerimize sahip çıkalım çünkü birtek onlar kaldı bize ait olan...

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
buna bakarmsnız kör olmasına ramen sesi süper ve müziksiz

Please register to see this content.

kör olanlar şarkı söyleyemiyormu kör olmasına rağmen demişsinde (burhan hoca vardı galiba eskiden steve wonder ray charles metin şentürk)

bu paylaşımı dairedeki arkadaşlarımla paylaştım.hepsi çok etkilendi gerçekten mükemmel çalıp söylüyor.maşallah ne gırtlak varmış adamda.çok uğraştım ben başaramadım.ayrıca bu paylaşım içinde gerçekten teşekkürleer. :)

Gözlerinin görmemesini küçümseyen yok.. Aksine görmediği halde gönül gözünü açtığı için takdir ediyoruz..

Türkülerin çoğu anonimdir ve dileyen dilediği gibi okur.. Gerçek makamında okunması önşart ise Fatih Kısaparmak

veya Yavuz Bingöl'ün söylediği hiçbir türküyü dinlememek gerekir.. Çünkü gerçek makamında okumuyorlar..

Bir de Youtube'de konu altındaki müzisyen yorumlarını okuyun demiştim. Anlaşılan es geçmişsiniz..

Biz anlamıyoruz, müzisyenler de müzikten anlamıyor demek ki.. :) :)

Gerçek makamında okunması önşart ise Fatih Kısaparmak

veya Yavuz Bingöl'ün söylediği hiçbir türküyü dinlememek gerekir

Fatih Kısaparmak için kesin diyemem ama Yavuz Bingöl için kesinlikle makamında okumuyor diyemezsiniz.

Fatih Kısaparmak için kesin diyemem ama Yavuz Bingöl için kesinlikle makamında okumuyor diyemezsiniz.

Bunu ben değil, öz annesi ve ilk kadın halk ozanı olan Şahsenem Bacı söylüyor.. Yorum dinleyenlerin <_<

• 4 hafta sonra ...

Bedia Akartürk hanımefendinin söyleyişine hastayım bende. Bunu sizlerle paylaşmak istedim. 80lerin başında en büyük star bu hanımefendi idi. Valla çok güzel söylüyor

http://rapidshare.com/files/260775824/bedia_akarturk_yesil_basli_govel_ordek.mp4[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...