Jump to content

2 Bin Film, Tek Dvd'ye Sığıyor

HaYTo

Recommended Posts

manset_ic_148538.jpg

Bilim adamları, nano teknoloji sayesinde 2 bin film depolayabilen 10 bin GB (10 terabayt)'lık kapasiteye sahip ultra DVD geliştirdi. Avustralya'nın Melbourne kentindeki Swinburne Üniversitesi tarafından geliştirilen bu DVD'nin büyüklüğü ve kalınlığı şimdikilerden farksız. Bilim adamları, geliştirdikleri DVD'lerle üç boyutlu televizyonlarda ultra yüksek çözünürlükte görüntünün izlenebileceği müjdesini de verdi. Ultra DVD'lerin gelecek 5 yıl içerisinde piyasada olması bekleniyor.

Kaynak: Habertürk

İyi güzel bir gelişme dvd ye değilde Hdd lere yapsalar daha güzel olur düşüncesindeyim. Daha yeni 1TB hdd aldım ve onun kapasite olarak büyük olması daha çok işime gelirdi. Sonuçta optik medyaların ömrü biraz daha kısa...

Dvdnin boyutunun bizimkilerle aynı boyut olması miktarının aynı olmayacağından adım gibi eminim...

bu yorumdanda birşey anlamadım acayip bür cümle yapısı var gibi geldi bana.

büyüklüğü ve kalınlığı şimdikilerden farksız.

Deniyor açıklamada..

Bende bizim dvd lerle ölçüde - boyda - kalınlıkta aynı olabilir ama şimdi dvd lerle fiyatlarının aynı olmayacağının kesin olduğunu söylüyorum...

Olamaz...

Nasıl olur ya Türkler çalışma yapıyordu bu konuda, Türkiye'nin faaliyetleri vardı...

Al işte yine bizden önce davrandılar :good:

Türkler bunu buldular.Adamlar herhalde üretim yapacaklar.Yada akıllılık yapıp patentini aldılar.Türkiye böyle bi yer işte.Ne demişler "Yemiyenin hakkını yerler."Türkiye kalkıp bunu bulduğunda patentini alsaysı böyle bi şey olmazdı.

blue ray çıktıda ne oldu yazıcısı bir ton para bunun yazıcısı daha çok pata olucaktır o kadar küçük alanlara işleme çok ama çok pahalı olucaktır önümüzdeki 50 yıl yaygın olarak kullanılmaz..

aslında bende düşünmüştüm 1 tb lik bir dvd falan.Yani çıkartılabilir disk.

Bildiginiz gibi hdd lerde disk var.Hdd nin o diskinin çıkartılabilir olarak düşündüm.Benimki sadece aklımda olusan bir Soru işareti?

Ayrica bu Gerçekden çok pahali bir teknoloji olucakdır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...