Jump to content

Flashdiske Autorun Ekranı Yapma

Recommended Posts

Forumda birkaç gündür FlashDiske AutoRun yapımı ile ilgili sorulara rastladığım için anlatımını yapiyim dedim

İlk olarak kendime yaptığım AutoRun dan size örnek veriyim

usb1.png

İsteseniz Usbnizi taktığınızda istediğiniz iconu gösterebilirsiniz zaten bunu autorun.inf dosyasına " ICON=iconismi.ico " girerek yapıcaz

usb2u.png

buda kendi FlashDiskime yaptığım AutoRun ekranı

Flashımdaki programlar, oyunlar, driverlar vs...vs

Aslında Yapımı çok kolay benimde kullandığım c-ronaldo`nun konusundan " AutoPlay Media Studio 7.5 " programını kullanacağız

usb3v.png

" Create a New Project " den yeni bir proje açıyoruz

usb4.png

Projemizin ismini verdikten sonra " Blank Project " i seçerek boş projemizi açıyoruz

usb5.png

Proje > Ayarlar menüsüne giriyoruz

usb6.png

AutoRun ekranımızın hangi büyüklükte olmasını istiyorsak sayfa boyutu bölümünden seçiyoruz

Pencerede Gözükecek İsmi Pencere Başlığı Bölümünde giriyoruz

usb7.png

Eğer yukarıdaki gibi AutoRun ekranımızın etrafındaki pencereyi istemiyorsak Stil den Kenarlı seçeneğini seçiyoruz

AutoRun ekranımız açıldığında Başlat çubuğunda simgesini görmek istemiyorsanız Görev çubuğundan Gizle`yi Seçiyoruz

usb8.png

Şimdi AutoRun ekranımızın Arkaplanını belirleyelim

Nesne > Resim den yada klavyeden ctrl+4 le resim ekliyoruz

usb9.png

Sıra geldi Buton Eklemeye

Nesne > Buton dan veya Klavyeden ctrl+1 le buton ekliyoruz ve üzerine çift tıklıyoruz

usb10.png

Penceredeki metin bölümüne butonun üzerinde gözükecek yazıyı giriyoruz Biz " Programs " Ekliyeceğiz

Bu penceredeki bölümleri ek özellik eklemek için kurcalayın

Şimdi bu butona tıkladığımızda ne yapmasını istediğimizi belirleyelim

usb11.png

Burdan " Explorer Folder " seçeneğini seçersek butona tıkladığımızda klasör açılır

Bu klasörü belirlemek için ilk olarak Projenizi kaydedin sonrasında

Belgelerim > AutoPlay Media Studio 7.0 > Prjects > " Projemize koyduğumuz isimli dosya " > CD_Root klasörüne girilim buraya Usb den açmak istediğimiz Klasörün adıyla bir klasör oluşturuyoruz Ki Biz " Programs " klasörünü oluşturucaz

usb12.png

Bunda sonra Gözata tıklayarak oluşturduğumuz klasörü seçiyoruz ve tamam diyouz

usb13.png

Aynı yolla birde çık butonu ekleyelim ( Tek farkı Hızlı eylem bölümünden " Explorer Folder " yerine " Exit / Close " seçeneğini seçin ) ( Birde Program küçük "ı" harfini desteklemediği için "i"yazdık )

usb14.png

AutoRun açıldığında müzik çalmasını istersek

Proje > Ses den eleyebiliriz

usb15.png

Şimdi projemizi tamamlayalım

Bir hata olup olmadığını Yayınla > Önizle bölümünden kontroledebiliriz

Bir sorun yoksa Yayınla > Oluştur a geçelim

usb16.png

" Sabit Sürücü Klasörü " nü seçip Next diyoruz

usb17.png

Burdan Birşey değiştirmeden Build e tıklıyoruz

Devamında Çıkan pencerede Close butonuna tıklıyoruz

usb18.png

Açılan çıktı klasöründeki bütün içeriği FlashDiskimize kopyalıyoruz

usb19.png

Şimdi Autorun.inf dosyasını not defteri ile açalım ve içindeki kodları Bunlarla değiştirelim

[Autorun]
Open=autorun.exe
Action=Ekranda Gözükecek yazı
Icon=İcon.ico Usbnizin bilgisayarda gözükmesini istediğiniz iconun ismini girin
Label=FlashDiskin İsmi

shell\menu=Sağ Klikte bulunacak Yazı
shell\menu\command=autorun.exe
shell=menu

usb20.png

Kendime göre Girip kaydettim

Not: Kullanacağınız iconu Flashdiskinize atmatı unutmayın

usb21.png

Flash da bu şekil Eklediğimiz dosyaları gizleyebiliriz Bir sorun çıkamaz

AutoRun tamamlandı son görüntüleri veriyim

usb22.png

usb23.png

usb24.png

Yapamadığınız takdirde istediğiniz resim, icon vs bana gönderin yardımcı olmaya çalışırım

Buda şu anda kullandığım

usb25.png

1000 Adet Extra Buton İçin

http://rapidshare.com/files/246367179/ButonPack.exe[/CODE]

Katılımsızdır C-Ronaldo`nun çalışmasına göre ayarlanmıştır

• 2 hafta sonra ...

Üstüne şunu da eklemk istiyorum (izin verirseniz).İki tane autorun yapmak için bunları iki kere yazmak yeterli oluyor.Ben mp3 üm için program yazacaktım bir türlü autorun yapamıyordum.Böylece (iki openle) yapmış oldum.(Anlattıklarım biraz karışık ama anlyaan anlamıştır umarım :rolleyes: )

Güzel olmuş eline sağlık.. Bende tam böyle bişey yapmayı düşünüyordum, biras daha farklı bir metotla yapıcam ben ama tabi sonuçta aynı işlemi yapıcak..

Eline sağlık tekrardan..

Buyur arkadaşım içindeki Autorun.ini dosyasını düzenleyip kullanabilirsin düzenlemessen kendine göre, hata alabilirsin mesela ; "%ROOTDIR%\Mp3" bu yolu kendi telefonuna göre düzenlemelisin isteğine göre başka seçeneklerde ekleyebilirsin.

Buyur buda link..

http://rapidshare.com/files/245696115/3110Classic.rar.html[/CODE]

Bu da bnm kendi mp3 üm içn yaptığım program ;) Ufak Media center da koydum ;) MP3 tagları falan düzenleyebiliyor..

Bir programcının eline mp3 verirseniz olacağı budur, benzer bi program da ben yapmıştım, kendi iPod'um için :rolleyes: Mp3 kesme vs vardı..

82.png

Bu da bnm kendi mp3 üm içn yaptığım program :rolleyes: Ufak Media center da koydum ;) MP3 tagları falan düzenleyebiliyor..

Eline sağlık arkadaşım hakikaten güzel bi uygulama yapmışsın.Güzel+işe yarar ve işleri kolaylaştırcak bişi çıkmış ortaya mini media center olayı da baya kullanışlı valla ;)

Buyur arkadaşım içindeki Autorun.ini dosyasını düzenleyip kullanabilirsin düzenlemessen kendine göre, hata alabilirsin mesela ; "%ROOTDIR%\Mp3" bu yolu kendi telefonuna göre düzenlemelisin isteğine göre başka seçeneklerde ekleyebilirsin.

Buyur buda link..

http://rapidshare.com/files/245696115/3110Classic.rar.html[/CODE]

Mesajımı dikkate aldığın için,programı paylaştığın için,ve cevap yazdğın için çoooooooooooooook teşekkürler

Kendime göre düzenledim 2 tane autorun ekranım var :sorry: birisi telefon için

biiside mp4 playerim için

kardesım benn runn program dıorum ama hata verıo onızleme yaptıgımda nedn olabılır bı yardımcı olurmusun ben butona tıkladıgımda dırekt olarak program acılmasını ıstıorum ama butona tıklayınca eror dıoo neden olabılır

kardesım benn runn program dıorum ama hata verıo onızleme yaptıgımda nedn olabılır bı yardımcı olurmusun ben butona tıkladıgımda dırekt olarak program acılmasını ıstıorum ama butona tıklayınca eror dıoo neden olabılır

CD_ROOT içinde senin açmak istediğin programı bulamadığı için hata veriyor olabilir sen autorunı oluşturup flashının içine attığında sorun çözülecektir

CD_ROOT içinde senin açmak istediğin programı bulamadığı için hata veriyor olabilir sen autorunı oluşturup flashının içine attığında sorun çözülecektir

programları cd_rrot ıcıne attım yıne aynısı oldu program butonuna bastım mı program calısıyor ama hata verıyor yıne. kaydettım hata dewam edıoo

programları cd_rrot ıcıne attım yıne aynısı oldu program butonuna bastım mı program calısıyor ama hata verıyor yıne. kaydettım hata dewam edıoo

Projeni ve programı bana atarsan sorunu çözmene yardımcı olabilirim

Bana Burdan ÖM atabilirsin

adszubr.jpg

kardeş allah razı olsun güzel bir konu yaptım ama üstteki resimde bulunan hataları aldım onları nasıl gidereecem tşkler

önce 9999 olan geliyo sonra tamam diyince diğeri geliyo ne yapabiliriz tşkler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...