Jump to content

Google Ile Nasıl Tanıştınız?

leydibug

Recommended Posts

herkes şunla bunla nasıl tanıştınız diye soruyor.. ama en önemlisi onsuz internetin milyonlar için anlamsız olacağı Google. googledan önce internet kullananlardan kim bilirdiki bunun bu kadar popüler olacağını..

ben anlatayım.. avrupadaki abim geldiginde arayalım "google"de felan diyordu, (gogle diye okuyarak :)) o zaman ne numara anlamamıştım. ne dediğini bile anlamamıştım "gogle" ne yaa.. neyse işte bir kaç ay geçti ben kütüphanede, bilim çocuk dergisi karıştırırken bizim ünlü renkli google logosunun altında, tanıtıcı bi yazı vardı... arama motoru vs bile tam olarak bilmediğim bir olaydı o zamanlar :D

kağıda yazdım sanırım www.google.com diye :D ve sonrası geldi...

google olmadan önce ne garipmiş internet, bilgisayar dergilerindeki sitelere falan bakardım, yada bir sürü siteyi konu konu ayırmış listelemiş olan siteler vardı.. google'da bir keresinde (ilk kullandığım zamanlar) "you're the 1.000.000 user!!!!!" benzeri bir pop up açılmıştı ve ben de çok gururlanmıştım hehehe :):lol: ne güzelmiş ya o zamanlar :)

ilk mesaj yazmak ayrı bir keyif ;

Yıl 2007 ben bilgisayara daha yeni merhaba demiştim ilk başta yanlış biliyorumuşum gogleee diye yazılıyor sanıyordum komşum gelmişti öyle değil google yazacaksın demişti ondan sonra ozamanlar ne tnc bilirdim nede teneke hep kraloyun'a girirdim sonradan bilgisayarda bilgileşmeye başladım ondan sonra tncye girdim ve hala googleden vazgeçilmiyor

Yıl 2000, ilk bilgisayarımı almıştım. Autocad ofis prgramları felan zamanla sarmaz oldu. Dergilerden internetin varlığından haberdar oldum. O zamanlar ADSL felan yoktu. Netteyim.net den 146/145 çevirmeli bağlantı aldım. Her ay önemli miktarda telefon parası ödedim. Sonra Gezinirken Google ile tanıştım. Sonra ilk yaptığım siteyi kayıt etmek için epey uğraşmıştım. Heygidi Günler....

Çok normal bir şekilde.Evdeki telefonun kablosunu bilgisayara takmış ve googleda ödevimle ilgili arama yapmıştım.Kısaca sa, as...

İllede ilginç olacaksa dershane hocamın google ile tanışmasını anlatayım.Bizim matematikçi üniversiteyi okuyormuş.Bir ödevmi ne verilmiş.Bizim matematikçi sormuş.Hocam biz bunu nereden bulacağız???????Hocaları demişki googleda arat bulursun.Bizim hocada googlenın normal bi kütüphane diye felan gibi biyer olarak düşünüyormu.Hocasına sormuş hacam google'a nasıl gideceğiz????Hocası demiş ki bilgisayardan gireceksin.Bizim matematikçinin ağzı açık kalmış...... :):rofl::rofl::rofl:

Ben google'ın her geçen gün yeni bir hizmetiyle tanışıyorum ve her geçen gün ağzım biraz daha açık kalıyor.

Şuanda kullandığım bir numaralı hizmedi igoogle, ikincisi gmail, üçüncüsü google :) ve fazlası...

Keşke nasıl tanıştığımı hatırlayabilseydim arkadaşlar :) bi şekilde tanışmışıktır işte sonuçta tanışmadık mı tanıştık hadi bana eyvallah... :rofl: :rofl:

• 2 hafta sonra ...

googleyi hatırlamamda bu site ile yahoo messenger türkçe yamasını ararken bi siteden indirmiştim simgesinde tnctr.com yazıodu bende bu siteye girmeye karar verdim ve bu siteyi çok sevdim.

Yıl hatırlamıyorum internet kafeye ödev araştırmaya gidiyorum küçügüm daha ödev bahane counter oynayacaz arkadaşlarla ben küçügüm daha bi abiden arabul diye bi site duydum ordan araştırmaya çalışıyorum ama cebelleşiyom siteyle :) neyse beceremedim sonra görevli abilerden birini çagırdım az çok samimiyetimiz vardı(sabah akşam ordayım normal) benim enseye bi tokat :) yanlış yerde arıyon oğlum dedi gugıl'da :) arayacaksın dedi bende o gün bugün googleden şaşmam

98li yıllardı sanırım,, o zamanlar google.com.tr diye öğrenmiştim büyük ihtimalle babam öğretmiştir ilk tanışmamı tam hatırlayamıyorum.. genelde oyun sitesi arayıp buluyodum :)

2005 te babam pc ınternet bağlatmıştı o sıralar ben daha cahıl exploreyı acmayı bıle bılmezdım bağlayan adam gostermıstı exploreye gırmeyı acar acmazda gogle tesadufende tncxp yı buldum ordanda sıteye bağlandım burda yenılık lerı takıp ettım ama babam fatura kabarık gelıyo dıye kappattırdı şımdı cafelerde surunuyoz

google ile tanışmadan önce yahoo, astalavista (garip bir arama motoru idi) ve arabul kullanırdım

sonra babamın bir arkadaşı bizim bilgisayardan bir şey istedi internet üzerinden tabi (56k ama)

google diye bir siteye girdi istediğini aldı bende sordum google ne ya

o da bana aradığım herşeyi bulabileceğimi söyledi

sonra diğerlerini bırakmıştım

ergenlik çağına giren her genç gibi google' a ilk erotik sitelere bakınmak için arama bölümüne o malum sözü yazarak başlamıştı hikayem :D.. ( ilk ve son yazışımdı :) ) sonrasında tbii daha yararlı şeyler için kullanmaya başladım.ve internete giriş sayfam oldu kendileri :D

program ararken arama.com u kullanıyordum hep.bir baktım ki google de ne ararsan çıkıyor.bende googleci oldum.bilgilerimin kaynağının %60 ını googleye borçluyum.ilk zamanlar bende tam nasıl yazıldığını bilmiyordum :) genelde gogle diye giriyordum :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...