Jump to content

Bilgisayar Oyundayken Kendi Kendine Kapanıyor?

Kesici

Recommended Posts

Arkadaşlar bir haftadır aynı şeyi yaşıyorum.Pc oyundayken hiç hata mata vermeden direkt oyunun içinde kapanıyor.

Kapandıktan hemen sonra kasanın power düğmesine bastığım zamanda normal bi şekilde açılıyor.Ama herhangi bir oyunda direkt kapanıyor.

Bunun sebebi nedir acaba? Bi yardım please...

SİSTEM

Amd Athlon X2 Dual Core 5200+ , 2.71 Ghz ,2 gb ram

Radeon hd 2600 XT 512 mb

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Eğer sadece bir oyundan olsaydi oyundan derdim ama.Sonradan olmuş bişey ise ekran kartından kaynaklanabilir.

SAna Tavsiyem Yeniden işletim sistemini Kur.Virüs taramasindan geçir.(kopmle tüm diski).

Oyunu kur eğer ayni problem oluyorsa ekran karti bu sıcaklara dayanamamiş olabilir :D

Eğer sadece bir oyundan olsaydi oyundan derdim ama.Sonradan olmuş bişey ise ekran kartından kaynaklanabilir.

SAna Tavsiyem Yeniden işletim sistemini Kur.Virüs taramasindan geçir.(kopmle tüm diski).

Oyunu kur eğer ayni problem oluyorsa ekran karti bu sıcaklara dayanamamiş olabilir :D

Onu yaptım,Vista yüklüydü Xp 'ye dündüm.Sonra GDATA ile güzelce tarattım.

AMA YİNE AYNI :D

kasayı aç RAM leri çıkar tekrar tak , kasadaki tozları iyice temizle. büyük ihtimalle ısınma sorunu

Maalesef arkaya bi şey yapıştırmışlar.Bunu çıkatırsan garanti dışı kalır die.

Artık mecbur bi gösterecez.Acaba o dış kapakları çıkarmadan güçlü bi hava üfleyiciyle dışardan yapsak olur mu ki?

Yardım eden herkese teşekkürler... :D

ilk önce sistemin sıcaklığını kontrol et. Bunu everest progrmıyla yapabilirsin.

EVEREST Ultimate Edition v5.02.1750 Final

http://rapidshare.com/files/237551107/Everest_Ultimate_Edition_v5.02.1750_Final_By_Neffeno.rar[/CODE]

Bendede aynı şey vardı GTASA yüklemiştim sonra girmiştim 9 saniye sonra kapanıyordu. Sonra ViceCity'i denemiştim onda bişi yoktu sonra tekrar SA'yı yükledim SA'da durmadan çalıştı.

Kardeş bunu her oyunda yapıyo.Onda yapıyo bunda yapmıyo değil yani.

ilk önce sistemin sıcaklığını kontrol et. Bunu everest progrmıyla yapabilirsin.

EVEREST Ultimate Edition v5.02.1750 Final

http://rapidshare.com/files/237551107/Everest_Ultimate_Edition_v5.02.1750_Final_By_Neffeno.rar[/CODE]

İndiriyorum . Bi deneyelim.

Sorun büyük ihtimalle ATI Cataly Control Center yzılımından kaynaklanmakta. Eğer yüksek kaliteli videolar izlerkende aynı sorun varsa kaçınılmaz. ATI CCC yüklü değilse de uyumlu sürücü kur veya sürücü güncelleme yap. ATI CCC yüklü ise gelişmiş ayarlarda 3D ayarlarından diğer ayarlar bölümüne geç ve ordaki tüm kutuları işaretle. Bunlar Vertical Sync ve Open GL ayarlarıdır. Son olarak ekran kartı fanlı ise çalışma esnasında fanı bi kontrol et. Tüm herşeyi test etmen için sana PassMark PerformanceTest programını kullanmanı tavsiye ederim veya sadece ekran kartı için herhangi bir benchmark programı.

Sorun büyük ihtimalle ATI Cataly Control Center yzılımından kaynaklanmakta. Eğer yüksek kaliteli videolar izlerkende aynı sorun varsa kaçınılmaz. ATI CCC yüklü değilse de uyumlu sürücü kur veya sürücü güncelleme yap. ATI CCC yüklü ise gelişmiş ayarlarda 3D ayarlarından diğer ayarlar bölümüne geç ve ordaki tüm kutuları işaretle. Bunlar Vertical Sync ve Open GL ayarlarıdır. Son olarak ekran kartı fanlı ise çalışma esnasında fanı bi kontrol et. Tüm herşeyi test etmen için sana PassMark PerformanceTest programını kullanmanı tavsiye ederim veya sadece ekran kartı için herhangi bir benchmark programı.

ekran kartından yada sürücülerinden olduğunu sanmıyorum.Bilgisayar hiç temizlenmediyse tozdan PC aşırı ısınır.

CPU = 41 derece

Anakart 47 derece

Cpu 1 Çekirdek 1 = 46 derece

değer oyun açıkken mi ???

Şu anda sistem boşta hiç oyun filan çalışmadığı halde bu sıcaklıklar bööle.

Öle değil oyundan atmak gibi değil arkadaşım.Sanki elektrikler gidip gelmiş gibi birdan kapanıyo pc

Sistemin boştayken bu sıcaklıktaysa oyuna girdiğinda Allah bilir ne kadardır. Sistemin aşırı ısınıyor fanları kontrol et ayrıca everestte fanlar kaç rpm olarak görünüyor.kasada chasis fan varmı? yani kasanın arkasında powerın altlarında bir fan var mı?

işlemci, işlemci fanı, ram(ler), hdd (hard disk)' inin takılı ve oturmuş olduna dikkat et ramlerini çıkartıp tekrar tak işlemci fanından şüpeleniyorum işlemci fanının bir dişi çıkmış olabilir o ısınma yüzünden kapanıyor olabilir ama ram(ler) inde de sorun olabilir :D

Sorun işlemciniz veya Güç kaynağınız ile alakalı bir durum. Eğer çok ses geliyorsa oyun açtıktan sonra [Fanlarınızdan] Sorun güç kaynağıdır.Eğer dğeilse

İşlemcinizi eskitmiş veya yıpratmış olabilirsiniz. Bunun için ilk önce termal macun alıp işlemcinize sürün ve daha sonra fanlarınızı en iyi kullanıma getirerek kovalayın :D ...

Not: Eğer Garantili İse Hiç bir işlem yapmadan Gönderin.

Sistemin boştayken bu sıcaklıktaysa oyuna girdiğinda Allah bilir ne kadardır. Sistemin aşırı ısınıyor fanları kontrol et ayrıca everestte fanlar kaç rpm olarak görünüyor.kasada chasis fan varmı? yani kasanın arkasında powerın altlarında bir fan var mı?

Power ın altında bir tane fan var kardeş. De bu everest sıcaklık değerleri kayboldu.Nası öğrencez şimdi?

Sorun işlemciniz veya Güç kaynağınız ile alakalı bir durum. Eğer çok ses geliyorsa oyun açtıktan sonra [Fanlarınızdan] Sorun güç kaynağıdır.Eğer dğeilse

İşlemcinizi eskitmiş veya yıpratmış olabilirsiniz. Bunun için ilk önce termal macun alıp işlemcinize sürün ve daha sonra fanlarınızı en iyi kullanıma getirerek kovalayın :D ...

Yapamayız kardeş arkada granti etiketi var. :D Mecbur artık servisine gönderecez.:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...