Jump to content

bir mod çalışması

alperen_69

Recommended Posts

raidmax scorpio 868 modelini beğenerek almıştım fakat tecrübe ettikçe eksiklerinin olduğunu gördüm bu eksik daha çok havalandırma ile alakalıydı önde 2x8 cm ve arkadada aynen 2x 8 cm lik fan yerleri vardı fakat arkalarındaki delikler çok küçüktü zaten çok hava veremeyen 8 cm lik fanlar varken bide metallerin havayı engellemesi çok kötü oluyordu bunun için ön ve arka cepheleri kestim

ilk resim benim değil dijital mak olmadığından arkadaşın cep tel ile bazı resimler çektik

rear.jpg

bu ise benim kestikten sonraki hali

goruntu199zx2.jpg

kesme işlemi çok başarılı diyemem çünkü elde fazla imkan yoktu matkap ve eğe ile yapabildik bu işleri

arka tarafa 12 cm lik fan koymak istedim ama mm ler ile sığmıyordu onun için 8cm lilk fanlar ile idare edecektim ama arkalarındaki engelleri açacaktım öne ise 12 cm çapında bir delik açtık

goruntu200bf8.jpg

tabi bunları yaptıktan sonra kasayıda metal boya ile boyayacaktım boyamadan önce bir kaç resim daha

goruntu201hd2.jpg

goruntu202xi2.jpg

boyama işlemine kara verdikten sonra sırıtmasın diye kasanın kendi renginde olan raidmax power ı da boyadık

goruntu205hz0.jpg

ve boyarken çektiğimiz bir kaç görüntü

goruntu203iu1.jpg

goruntu204fh4.jpg

resimleride tam teçhizatlı en iyi arkadaşım ibrahim çekiyor ve banada çok yardımı oldu saolsun

bu arada malzeme eksikliğinden arka taraf pek iyi olmadı istediğim gibi kesemedik bunun için arka tarfta biraz düzeltmeye gideyim dedim ve fanların arkasını sıfır a sıfır göstermek için şeffaf plastik bişe aradım ama bulamadım tek parça aklıma cd kapakları geldi 2 adet cd kapağını oraya göre kestim ve boyadım önce boya çok iyi olmuştu ama kaşındım tek parça gibi görünsün diye üzerine kağıt yapıştırmak istedim olmadı söktüm tekrar boyadım ama japon yağıştırıcının izi kaldı biraz sonradan tek parça saydam bir plastik bulursam yeniden yaparım

neyse pc yi topladıktan sonraki halde böyle

resimleri akşam çektik florasan lamba vardı tam görünmesi için

goruntu217vr2.jpg

goruntu215xf9.jpg

goruntu218id6.jpg

goruntu225ap9.jpg

2ya0.jpg

bu kasanın arka kısmı dediğim gibi cd koyduğumuz plastik kaptan yaptım

goruntu220vt7.jpg

goruntu227bf9.jpg

Hımm kasa güzel olmuş ben kasa namına bişi kullanmadığım için açık havada kışın üşüyor parçalar ama yinede sağlam soğutma oluyor bi nevi :ç

İmkanın varsa kasanın resmini yayınlayabilir misin çok merak ettim ^_^

aga neden resimleri internete verdin ilk önce bi patentini alsaydın ;) ama güzel iş olmuş doğrusu. Bende aynı işlemi kardeşimin kasasına yaptım. Kesme işlemini dekopajla yaptığım için kesim pürüzsüz ve güzel oldu ama yan tarafa plastik kapak bulamadım en azından şimdilik. Yoksa onuda kesip plastik kapağı ben yapacağım zamanla ^_^

işlemci soğutucusu thermaltake pipe 101 tamamen bakır üzerinde hız ayarlamalı thermaltake 92 mm fan var

ayrıca tezat hocam açıklama yaptım fazla fan fazla ses demek onun için fan kullanırken az sayıda az devirli fakat büyük boyutlu fan kullanmak gerek arkaya sığsaydı 12 cm lik bir fan koyacaktım sığmadı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...