Jump to content

Ağ Bağlantı Kablosu Sorunu Veriyor

Ot7oMaN

Recommended Posts

Zyxel marka kablolu bi modemim var internete otomatik bağlantı yapan türden bi modem değil eski modemlerden. bağlantıyı benim yapmam gerek. bilgisayara format attım modifiyeli bi xp kurdum internete bağlanamıyorum. "ağ bağlantı kablosu takılı değil" sorununu veriyo.... bi yardım ederseniz cok makbule gecer

Zyxel marka modeminizin arkasında küçük bi delik olması lağzım iğne yada uygun bişeyle basılı tutun biraz resetleyin

daha sonra modeline göre modemin arabirimine girin misal 198.168.2.8 gibi ,şifresini girin modemin (modeline göre

Please register to see this content.
burdan bir bakın ) modemin arayüzünden ttnet kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

kolay gelsin

ÇOK ACELE ibaresini değiştirin konunuz çöpe ;) sonra

Zyxel marka modeminizin arkasında küçük bi delik olması lağzım iğne yada uygun bişeyle basılı tutun biraz resetleyin

daha sonra modeline göre modemin arabirimine girin misal 198.168.2.8 gibi ,şifresini girin modemin (modeline göre burdan bir bakın ) modemin arayüzünden ttnet kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

kolay gelsin

ÇOK ACELE ibaresini değiştirin konunuz çöpe ;) sonra

Zyxel prestige 630 modeli sitede olmayacak kadar eski bi modem

modemın cd sı varsa aygıt yonetıcısınden tanıt

Tanıtıyorum zaten modem düzgün çalışıyo ama ağ bağlantı kablosu takılı olmadığı için internete bağlanamıyorum splitterle biraz oynayınca bağlandı ama bilgisayarı kapatınca tekrarbağlantı düştü

hüsam sen iyi bak gogle amcana kopyala yapıştır linki bakalım :D

kral zaten problemin modemle alakalı oldugun sanmıyorum sadece neden ağ bağlantı kablosu takılı değil sorununu niye verdiini anlamadım

estafullah kral kim biz kim ,hüsam kardeş muhtemel hata cat5 kablosunda veya modemde yada kartta

Ben işletim sisteminden şüpheleniyorum çünkü normal xp sp3 de çok iyi çalışıyodu modifiyeli diye sorun çıkarıyor olamaz mı? çünkü webcam ı da tanımadı lanet olasıca pc :D

esselamün aleyküm

yahu adam nete giremiyorum diyor siz netten ara diyorsunuz arkadaşlar

nasıl cvp yazıyorsunuz anlamadım vallah arkadaşım sen swıch kurcalarken geldi diyosun

çıkar swch duz bagla olmadı işletlim sistemini değiş sonuçta onlardan şüpheleniyorsun

sonuçda yaz sana zahmet

"ağ bağlantı kablosu takılı değil" Sorun aslında çok açık. Başka portlara takıpta deneyin ilk. Olmazsa kabloyu değiştirip deneyin (splinter ile birlikte).

Sorun işletim sisteminde de değil galiba splitter da çünkü dün başka bi splitterda denedim bağlandı. Splitter değismeli yada telefon kablosu sorunlu en iyisi bi telefon bi splitter almak çözüme yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim inşallah kesin sonucu kendi bağlantımla haber verebilirim... :sorry:

Sorun işletim sisteminde de değil galiba splitter da çünkü dün başka bi splitterda denedim bağlandı. Splitter değismeli yada telefon kablosu sorunlu en iyisi bi telefon bi splitter almak çözüme yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim inşallah kesin sonucu kendi bağlantımla haber verebilirim... :D

:D düzelmedi splitteri değiştim telefon hattını yeniledim yine olmadı hâla "ağ bağlantı kablosu takılı değil" hatasını veriyor. aygıt yöneticisinden baktım ethernet kartını tanımamıstı tanıtmaya calıstım ama tanımadı pc. Bi kaç kez format attım ama olmadı yine bi yardım edin arkadaslar

Sorun ev telefon hattında olabilir mi? cünkü bilgisayar ve modem başka bi evde internete bağlandı. ama benim tarifem limitsiz 8mb diğer evdeki sınırlı 1024. arkadaşlar lütfen yardım edin 1 hafta oldu hala internete bağlanamıyorum.

• 4 hafta sonra ...

Ben şuan cafemde aynı problemle karşılaşmış durumdayım işletim sistemini değiştirdim olmadı,modemi değiştirdim olmadı,switch i değiştirdim olmadı geriye en son eternet kartı kaldı denedikten sonra haber veririm

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...