Jump to content

Google Play Store Sorunu.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

abdulhey_, 35 dakika önce yazdı:

@SoNKraL_ resmiyet konusu sorun çıkarmazmı? Önemli bir zamanda işleminizi yapamıyoruz demesin?

Ayrıca Google a şimdi yazdım Lenovo P2 custom rom diye android 11 de çıktı. O nasıl acaba? Ekran görüntüleri varmı 9 un? Varsa atarmısiniz?

Resmiyet konusu custom romdan değil rootdan dolayı sorun çıkarıyor rom'u atıp sorunsuzluğundan emin olduktan sonra rootu kaldırsanız tüm bankalar problemsiz çalışıyor :)

SoNKraL_, 1 saat önce yazdı:

Resmiyet konusu custom romdan değil rootdan dolayı sorun çıkarıyor rom'u atıp sorunsuzluğundan emin olduktan sonra rootu kaldırsanız tüm bankalar problemsiz çalışıyor :)

Deyisin? :)  Bakalım niyetlenirsem bu konuya baya çalışmak gerekecek. Çünkü daha önce hiç yapmadığım bir şey iyice anlamadan yapmam. Teşekkür ederim. Peki bu custom romdan sonra stok roma dönme olanağı yokmu? Birde tema simgelerin yerleşimi ve kullanım değişiyormu? Bunlarda sorun çıkıyormu? 

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

Deyisin? :)  Bakalım niyetlenirsem bu konuya baya çalışmak gerekecek. Çünkü daha önce hiç yapmadığım bir şey iyice anlamadan yapmam. Teşekkür ederim. Peki bu custom romdan sonra stok roma dönme olanağı yokmu? Birde tema simgelerin yerleşimi ve kullanım değişiyormu? Bunlarda sorun çıkıyormu? 

custom rom yüklemeden, ilk önce fabrika ayarlarına sıfırlamanızı sonra da stock rom yedeği almanızı tavsiye ederim. zira sorun çıkarsa geri dönmek isteyebilirsiniz. temalar, simge yerleşimi, kullanım, custom rom nasıl modifiye edilmişse o şekilde kullanırsınız.

• Like 1

LENOVO P2 için, burda »   rom ve root işleri var.

Ayrıca; Google Play son güncellemesinde gerçekten bazı telefonlarda 'hafıza yetersiz' uyarısı vermeye başladı, (benimki de dahil ama sorunum kendiliğinden düzeldi) eski sürüme geri dönmek te bi işe yaramaz. Çözüm Googleden gelmeli. 

Burdan » 

Please register to see this content.
 telefonunu fabrika ayarlarına döndürebileceğin resimli anlatımlar mevcut.

Ayrıca; Bankacılık işlemleri root ile alakası yok, benim telefonum da rootlu ve İşbank, YapıKredi Finans, Enpara vb. kullanabiliyorum...

• Like 1

CEM0KA, 18 dakika önce yazdı:

Ayrıca; Bankacılık işlemleri root ile alakası yok, benim telefonum da rootlu ve İşbank, YapıKredi Finans, Enpara vb. kullanabiliyorum...

Rootlu j7 prime kullanmış biri olarak söylüyorum o uygulamalarda zaten uyarı çıkmıyor.Çıkanlarda Akbank,Garanti ve Ziraat bankasıydı diğerlerinde zaten görmedim ben uyarı ;)

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

Hocam fabrikasyona sıfırlayıp sağlam bir yedekleme programıyla stock rom'un yedeğini almalısınız ayrıca her ihtimale karşı telefondaki İMEİ'de yedeklemeniz lazım.Akabinde önce root devamında custom rom'a geçiş yaparsınız memnun kalırsanız devam edersiniz olmadı memnun kalmadınız stock rom'a geri dönersiniz.Temalar-simgelerin yerleşimi zaten değişiyor sonuçta siz lenovo stock rom'undan android 9/10/11 kernelli farklı rom'a geçiyorsunuz ellenmemiş olsun aosp olsun gene değişir.Çünkü kernel değiştiği için simgelerde değişecektir.Misal şuan kullandığım moto g5s plus telefon ilk aldığımda android 7 platformundaydı 8 aldı 9 aldı 7 ile arasında dağlar kadar fark var simgeden tutunda :) O yüzden o değişim illaki olacaktır.
Ha sizi şu konudada uyarayım ben yapamam beceremem telefonu brick(tuğla) haline getiririm elimdeki telefondan olurum korkusuyla başlarsanız zaten yapamazsınız ve sağlam cihazıda bozarsınız.İyice araştırıp kendinizden emin olduğunuzda girişin ve oluşacak her riski göze alın derim.
Kolay gelsin ;)

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

• 2 hafta sonra ...

Kendiliğinden Google da durumu yazmama rağmen düzelmeyince ilk olarak yedekleme ve sıfırlama dan fabrika ayarlarına döndüm. Epey kurulumu tamamladım. Şu anda maşallah gayet sorunsuz. Yalnız tek bir hata oldu. Yedekleme ve sıfırlamadan SD kart a yedekle yöntemi ile SMS leri yedekledim. Dosya olarak baktım göremedim fakat SD Kart tan geri yükle yi tıklayınca SMS ler görünüyordu.

Sıfırlamadan önce SD kart ı risklere karşı çıkarttım telefondan. Fakat sıfırlamadan sonra yeniden SD kart ı takıp geri yükle ye tıklayınca SMS ler yoktu. İlk önce yedek almalısınız uyarısı çıktı. Ee sıfırlamadan önce aldıklarım ne oldu? Yani tek sorun bu oldu. Neden böyle oldu görüşlerinizi rica ederim.

abdulhey_, Bir saat önce yazdı:

Kendiliğinden Google da durumu yazmama rağmen düzelmeyince ilk olarak yedekleme ve sıfırlama dan fabrika ayarlarına döndüm. Epey kurulumu tamamladım. Şu anda maşallah gayet sorunsuz. Yalnız tek bir hata oldu. Yedekleme ve sıfırlamadan SD kart a yedekle yöntemi ile SMS leri yedekledim. Dosya olarak baktım göremedim fakat SD Kart tan geri yükle yi tıklayınca SMS ler görünüyordu.

Sıfırlamadan önce SD kart ı risklere karşı çıkarttım telefondan. Fakat sıfırlamadan sonra yeniden SD kart ı takıp geri yükle ye tıklayınca SMS ler yoktu. İlk önce yedek almalısınız uyarısı çıktı. Ee sıfırlamadan önce aldıklarım ne oldu? Yani tek sorun bu oldu. Neden böyle oldu görüşlerinizi rica ederim.

Reis eskiden telefonlarda sd kart yedeği diye seçenek yoktu içinde bırakınca sıfırla deiynce onlarda ghidiyordu fakat android 5-6 sürümlerinden sonra sd kartı sil seçeneği eklendi oraya onu tiklemezsen sd kart silinmiyor :) O yüzden korkup çıkartmanıza gerek yoktu.Ayrıca veri yedeğini sd kart yerine bulut depolama yedeklediğinizde daha güvenli olur geri getirmesi kolay olur.Fakat sd kartta ufak bir arıza veya donanımsal bir değişiklik hissedilince verileri görmüyor telefon yani aklınızda bulunsuz sms-resim-belge-dosya her fırsatta buluta yükleyin.Donanım her zaman 2.ci seçeneğiniz olsun.

SoNKraL_, 4 dakika önce yazdı:

Reis eskiden telefonlarda sd kart yedeği diye seçenek yoktu içinde bırakınca sıfırla deiynce onlarda ghidiyordu fakat android 5-6 sürümlerinden sonra sd kartı sil seçeneği eklendi oraya onu tiklemezsen sd kart silinmiyor :) O yüzden korkup çıkartmanıza gerek yoktu.Ayrıca veri yedeğini sd kart yerine bulut depolama yedeklediğinizde daha güvenli olur geri getirmesi kolay olur.Fakat sd kartta ufak bir arıza veya donanımsal bir değişiklik hissedilince verileri görmüyor telefon yani aklınızda bulunsuz sms-resim-belge-dosya her fırsatta buluta yükleyin.Donanım her zaman 2.ci seçeneğiniz olsun.

Anladım teşekkür ederim. Yani benim SMS ler gitti gelmez öylemi? En kestirme yol Sd kart yolu geldi onun için onu seçtim.

abdulhey_, 38 dakika önce yazdı:

Anladım teşekkür ederim. Yani benim SMS ler gitti gelmez öylemi? En kestirme yol Sd kart yolu geldi onun için onu seçtim.

Valla şöyle program sd karttaki yedeği görmüyorsa geçmiş olsun gelmez yani

SoNKraL_, 7 dakika önce yazdı:

Valla şöyle program sd karttaki yedeği görmüyorsa geçmiş olsun gelmez yani

En fazla bir şeylerin başlangıç tarihleri gibi bilgiler önemli idi. çokda önemli bir şey olduğunu sanmıyorum. yedeği yeniden yüklese idim temizlemekle uğraşacaktım. kökten temizlenmiş oldu o zaman :) 

Ya bu yeniden telefon yüklemekte hiç bilgisayardan aşağı kalır yanı yok ha. Şimdilik her şey güzel  Güncelemeler su gibi yüklendi geçti. Ama inşallah yeniden sorun çıkarmaz. Bu sefer Custom rom var planda yoksa. :)