Jump to content

Google Play Store Sorunu.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

En son sürüm "güncellemelerin tarandığı ucube sürüm!" play store güncelleme oldumu yetersiz alan uyarısı verip yada vermeden güncellemeleri yükleyemiyor. Play store da kendiside yok şikayet etsem..? nereye bildiricem bunu? 

Çözümü play store u fabrika ayarlarına döndürmede buldum. Fakat ilk önce bir önceki sürüme ve sonrada şu güncellemelerin tarandığı en son sürüme güncelleniyor kendiliğinden. en son sürüme güncellenince sürekli hata veriyor sadece o da değil telefonda kasılmalar başlıyor.! nasıl halledicem bunu?

Kullandığınız telefonun hala garantisi devam ediyorsa bence bir o markanın destek birimi var mı ona bakın. Daha önce ben android uygulamalarla alakalı hata alıyordum. Sony marka cep telefonu kullanıyorum. Güncelleme kısmında destek var. Onlara destek kısmından yazdım. Cihaz üzerinden bana bir yama gönderdiler ve sorunum çözüldü...

abdulhey_, 6 saat önce yazdı:

En son sürüm "güncellemelerin tarandığı ucube sürüm!" play store güncelleme oldumu yetersiz alan uyarısı verip yada vermeden güncellemeleri yükleyemiyor. Play store da kendiside yok şikayet etsem..? nereye bildiricem bunu? 

Çözümü play store u fabrika ayarlarına döndürmede buldum. Fakat ilk önce bir önceki sürüme ve sonrada şu güncellemelerin tarandığı en son sürüme güncelleniyor kendiliğinden. en son sürüme güncellenince sürekli hata veriyor sadece o da değil telefonda kasılmalar başlıyor.! nasıl halledicem bunu?

telefonun hafızası 8 gb ise bu hatayı alırsın hafıza yetmiyordur.

Kardeşim 2 basit yöntemle bunu aşabilirsin 1.cisi temiz bir formatın ardından play store ayarlar kısmında fabrika çıkışı sadece wifi bağlıyken güncelle seçeneği aktiftir onu asla güncelleme olarak değiştir en alttaki seçenek olması lazım. 2.yöntem ayda bir yapman durumunda bayağı işini görecek 1.seçenekten sonrada 2.seçeneği yapman yararınadır oda ayarlar uygulamalar bölümüne girmendir orada hangi program ne boyuta çıkmış görürsün hafıza veya kayıt yeri bölümünden önbelleği sil e bas ardından üstte veriyi sile bas telefon gereksiz dosyalardan kurtulur hafıza açılır rahat edersin 

Muhtemelen play store uygulaması bayağı bir otomotik güncelleme aldığı için veriyi sil desende pek işe yaramayabilir öyüzden temiz bir format daha uygun olacaktır.özellikle en çok hangi uygulamaları kullanıyorsan öncelikle onların ön belleğini ve veri sil kısmını temizle

Hepinize teşekkür ederim. Fakat kanımca en iyi çözüm play store un kendisine durumu bildirmek olacaktır. Yani yazılım olarak kim yazıyorsa ona bildirmek. Çünkü sorun yazılımdan kaynaklanıyor bu açık.

Telefonum Lenovo P2 android 7, 32 gb hafıza var. 6gb boş alan. Çift sim li olan modeli.

Play oyunlara yazdım. Editör direkt ret etti. Lütfen iletinizi düzeltin demiş.

kardeşim şimdi şöyle bir şeyde deneyebilirsin aşağıda vereceğim programı yükle bu program sistem uygulamalarını da kaldırabiliyor önce kaldır sonra tekrar yükle ardından yeniden yükle düzelmezse bu programla tekrar kaldır uptodown diye bir site var ordan istediğin uygulamanın eski versiyonları var yüklersin 3. olarakta seninle aynı sürüm olmayan(play store) birinden backup programları vasıtasıyla yedeğini alıp otg flash bellek yolu ile telefona kurmandır.Kolay gelsin

Please register to see this content.

focus2011, 56 dakika önce yazdı:

kardeşim şimdi şöyle bir şeyde deneyebilirsin aşağıda vereceğim programı yükle bu program sistem uygulamalarını da kaldırabiliyor önce kaldır sonra tekrar yükle ardından yeniden yükle düzelmezse bu programla tekrar kaldır uptodown diye bir site var ordan istediğin uygulamanın eski versiyonları var yüklersin 3. olarakta seninle aynı sürüm olmayan(play store) birinden backup programları vasıtasıyla yedeğini alıp otg flash bellek yolu ile telefona kurmandır.Kolay gelsin

Please register to see this content.

Resim var burada. Program yok. Yahu anlatamıyorum galiba. Bu kendini en sonunda bu sorunlu en son sürüme güncelliyor ve o zaman sorun başlıyor. Ne yaparsam yapayım sonunda yine böyle olacak. Onun için bu son sürümün moduna sorunu bildirmek lazım. Onuda nasıl yapıcam bilmiyorum. 

Başka bir siteyede yazdım aynı sorun başkalarındada varmış. Kimisi de bende yok diyor.

By_FaRuK, 1 dakika önce yazdı:

Bende de Lenovo P2 var. Android 9 yüklü. Dediğin gibi bir sorun yaşamıyorum. Sürekli Play Store güncellemelerini yaparım.

Bug yada resmiyet sorunu olmuyormu? Nasıl yüklediniz? 

Ben orjinalliği bozmaktan yana değilim fakat nasıl oluyorda Stoch romda uygulama mağaza uygulaması sorun çıkartıyor oda ayrı bir gaf.!?

forjest, 1 saat önce yazdı:

En temizi önemli yedekleri alarak, telefonu tamamen hard reset moduyla sıfırlamak. Daha evvel benzer bir sorunu bu şekilde aştım temiz iş.

Teşekkür ederim. Fakat sorun yazılımda. Bir çok ayar program gidecek hadi onu yeniden hallederim. Güncelleme geldiğinde yine aynı şeyi yaparsa o kadar uğraş boşa gider. Önceki Play store sürümlerindede sorun olsa haklısın ama sadece son sürüm yüklendikten sonra oluyor. Mesela şu an bile yazarken epey bir kasılma da var.

Bilemiyorum komple temizlenince farkedermi? Belki şikayet kendilerine ulaşırsa yazılımsal bir çözüm bulurlar. Biraz beklemek sorunu ortadan kaldırabilir. Şimdilik biraz bekleyeyim.

• Like 1

İleri düzey kullanıcı olsaydınız, Bootloader kilidini açıp twrp yükleyip custom rom yükleyin derdim. Android 11 sürümü çıkmış en son bu cihaz için. Tabi resmi olarak değil, geliştiriciler tarafından yapılan modifiye işletim sistemi 

yasak_ask, Bir saat önce yazdı:

İleri düzey kullanıcı olsaydınız, Bootloader kilidini açıp twrp yükleyip custom rom yükleyin derdim. Android 11 sürümü çıkmış en son bu cihaz için. Tabi resmi olarak değil, geliştiriciler tarafından yapılan modifiye işletim sistemi 

Evelallah bu güne kadar yazılımsal bir konuda el atıpta sonunu getiremedigim bir konu olmamıştır. 🙂 İlk P2 im i sahibinden den ilk elime aldığımda güncelleme yüklemesinde hata verdi ve recovery modunda kısır döngüye girdi. Gösterdiğim 5-6 telefoncu Lenovo ya bakmıyoruz dediler. Ama ben eve gelip 2 saat sonra stok rom atıp telefonu çalıştırmayı başardım.

Lakin tek bir şeyi uyanamadım. P2 yi aldığım kişi bile bile arızalı telefonu bana kakalamış. Düzensiz aralıklarla restart atıyor sürekli programlar duruyordu. Niye boşuna kendim uğraşıp olayı anladıktan sonra geri vermeyi düşünmedim?  2 yıl sonra parça niyetine sattım. Sattığım telefoncu anakart değişirse düzelir dedi ama ben inanamadım. Çünkü aynı problemi yaşayan tecrübeli kişiler bu sorunun çözümü olmadığını yazmış. Boşuna para vermektense satıp kurtulayım yenisini alayım diye düşündüm. Ve öylede yaptım.  Çünkü 2.el olsada 1100 TL ye alınabilecek böyle bir telefon yok. Keşke serisi çıksaydı ama Lenovo telefon işini neredeyse bıraktı galiba.

abdulhey_ kardeşim aynı model telefonu eşim ve kızım da kullanıyor. Ancak torunlarım her iki telefonada internetten gerekli gereksiz oyun yükleyip oynuyorlar ve birde whatsapp video ve reimleri hafızada boş yer bırakmadığından aynı sizdeki şikayetlet oluyordu. Bizde çözümü gereksiz oyun ve whatsapp resim ve videoları sistemden temizlemekte bulduk. Ancak temizlik yapıldıktan sonra google play güncellemeleri düzgün yapıyor...

Merhaba birçok çözüm önerisi gelmiş ama benim önerimde aurora store olacak.Google play i tüm verilerini temizleyip devre dışı bırakın aurora storede tüm uygulamalar mevcut mail girişi yapmadanda kullanılıyor.Ayrıca huawei nin storeside altarnetif olarak kullanılabilir.Aurora store ile ilgili videoyada bir göz atın.

https://www.youtube.com/watch?v=VnQGJOMptUc

• Thanks 1

Galiba sıfırlayacağım telefonu. Reset vardı bir de hard reset vardı. Reset sıfırlama oluyor galiba Hard reset e tuş kombinasyonu ile giriliyordu bootloader mıydı? Orada üç dört önemli başlık vardı hepsini sıfırlasam zararı olurmu? Bootu silince yada temizleyince boot zarar görüp telefon açılmama riski var diye hatırlıyorum.

Elimde son sürüm romlar var eski P2 ile uğraşırken kalmıştı. Ama bu telefonda yüklü olan orjinal Türkiye romu onu kaybedersem bulunmuyor. ? Evet reset atma konusunda önerilerinizi rica ederim.

SoNKraL_, 5 saat önce yazdı:

faruk reisin çözümü tüm sorununuzu çözecektir p2 artık midadını doldurmuş bir model :) Bu tarz hatalar normal

5 yıllık telefon yahu 🙂 kalp pili mi bu? Yani öyle bir işlevi varda bu kadar sürede değiştirilmesi gerekiyorda onun için 5 yılda bir telefon mu değiştireceğiz? Yada fiziksel değilde yazılımsal değişim gerekiyor ve yazılımla düzelen konu ise stok rom ile de halolmuyormu?

abdulhey_, Bir saat önce yazdı:

5 yıllık telefon yahu 🙂 kalp pili mi bu? Yani öyle bir işlevi varda bu kadar sürede değiştirilmesi gerekiyorda onun için 5 yılda bir telefon mu değiştireceğiz? Yada fiziksel değilde yazılımsal değişim gerekiyor ve yazılımla düzelen konu ise stok rom ile de halolmuyormu?

Yazılımsal bişi olduğunu sanmıyorum çünkü lgnin aynı tarihlerde 2 tane telefonu bırakın playstorede böyle hata vermesini telefon ve mesajlar uygulaması bile google.process bilmem ne durduruldu diye çalışmıyor.Mecburen root ve ardından rom attım bu seferde cihazın donanım patates olduğundan telefon kendinden geçti baktık iş görmüyor emekliye ayırdık.Giriş seviyesi cihazlar olduğu için snapdragon 200 işlemcili yani satsak parada etmiyor :) En iyi çözüm rom atmak bence stock rom güncellenmediği için her türlü arızayı çıkarmaya elverişli zaten

• Like 1

SoNKraL_, 28 dakika önce yazdı:

Yazılımsal bişi olduğunu sanmıyorum çünkü lgnin aynı tarihlerde 2 tane telefonu bırakın playstorede böyle hata vermesini telefon ve mesajlar uygulaması bile google.process bilmem ne durduruldu diye çalışmıyor.Mecburen root ve ardından rom attım bu seferde cihazın donanım patates olduğundan telefon kendinden geçti baktık iş görmüyor emekliye ayırdık.Giriş seviyesi cihazlar olduğu için snapdragon 200 işlemcili yani satsak parada etmiyor :) En iyi çözüm rom atmak bence stock rom güncellenmediği için her türlü arızayı çıkarmaya elverişli zaten

Olay bu yani? Evet doğrudur. Yalnız P2 o kadar giriş seviyesi değil. zamanının bir numaralı fiyat performans cihazı, İlk pil şampiyonu efsane telefon. sürüm güncellemesi çıkartmasalarda arada böyle sorunları toplayıp yama çıkarmaları gerekmezmi?  Yani windows 10 un hatta çıkacak olan 11 in bile sistem gereksinimleri Xp den bu yana pek farklı değil.

Ama her gün boşunamı telefon çıkartıyorlar desene.. Ama normalde en az 7 yıl sorunsuz çalışabilecek bir üretim kuralı olması gerekir. Bazı kişilerde görüyorum 10 yıllık belki daha fazla zamanının popüler bir Sony modelini kullanıyor. Hala onumu kullanıyorsun diyorum herhangi bir sorun yokki diyor. Tabiki vardır bir kere 4g yoktur. Adam a yetiyor olmalı. Bazı samsung modellerinide kullananlar var böyle. Adam face falan kullanıyorda yani aktif kullanmıyor. donmuş kasılmış durum güncellenmiş pek umurunda da değil. Teşekkür ederim.  

Şimdi o zaman resmiyeti bozmamak adına  gerçi sorun olmuyor ikinci el bir Tablet aldım alırken aldığım çocuk abi root atıp öyle göndereyim dedi. sorun olmaz çok daha iyi dedi. banka uygulamaları uyarı veriyor ama sorumluluğu sana bırakıyor mesela.

Yani son olarak resmiyeti bozmamak için hard reset mi yoksa P2 için yapılmış özel iyi bir rommu?

Hard resette atsanız stock rom olduğu için bir süre kullanımdan sonra aynı sorunları yine yaşayacaksınız. Yukarıdaki verdiğim rom u inceleyin bence. Android 9. Ve sorunsuz. Yaklaşık 3 senedir kullanıyorum ve tekrar söylüyorum hiç bir sorun yaşamadım bu zamana kadar.

• Like 1

abdulhey_, 9 saat önce yazdı:

Olay bu yani? Evet doğrudur. Yalnız P2 o kadar giriş seviyesi değil. zamanının bir numaralı fiyat performans cihazı, İlk pil şampiyonu efsane telefon. sürüm güncellemesi çıkartmasalarda arada böyle sorunları toplayıp yama çıkarmaları gerekmezmi?  Yani windows 10 un hatta çıkacak olan 11 in bile sistem gereksinimleri Xp den bu yana pek farklı değil.

P2 o kadar giriş seviyesi değil diyorsunuz aldığı antutu puan 112k şuanki giriş seviyesi telefonlarda bile bu kadar düşük rakamlar yok 150-200 hatta daha üstünü alan telefonlar var.Evet bi dönemin pil şampiyonuydu hatta fiyat/performans şampiyonuydu fakat 5 yıl geçmiş cihaz vaadini doldurmuş beni güncelle yoksa problem çıkartırım diye bağırıyor.
Windows mekanizması android gibi çalışmıyor işte kaldıki Sistem gereksinimleri xpden bu yana farklı değil diyorsunuz xp 64 mb ramle 8 mb ekran kartıyla çalışabilen sistemken
win 11 en az 4 gb ram(ddr3 olacak) , tpm2.0 destekli anakart,Quad core(yani çift çekirdekli) yüksek frekansa ulaşabilen işlemci istiyor.Nasıl farklı değil aradaki fark 10 katına çıkmış nerdeyse.
Android sistemindeki uygulamalarda güncellendikçe bu kendi uygulamaları olsun 3.parti olsun üretici olsun daha fazla sistem gereksinimi istiyorlar hani nasıl desem oyun mantığıyla düşünün oyunlar nasıl yeni sürüm çıkardıkça sistem gereksinimleri artıyor aynı mantık

Kıssadan hisse
2 tane çözüm var
1-Stock rom'a veda edip by_faruk kardeşin dediği rom'a geçmek
2-Telefonu emekliye ayırmak
Android malesef ki ios mantığıyla çalışmadığından eski  telefonlarda belli yerden sonra sürekli sorun çıkarmaya başlıyor.
Stock rom'da kalma ısrarınızı anlıyorum modifiyeli romlara güvenemiyorsunuz fakat ne kadar sıfırlasanızda bi yerden sonra gene aynı problemleri yaşatacak o olmasa başka sıkıntı çıkaracak
Ayrıyetten günümüzdeki akıllı telefonların en babasınıda alsan ortalama ömrü 3 yıl zaten sonra beni değiştir diye bağırıyor.7 yıl dayanacak cihaz için f/p değil amiral gemisi çok iyi özelliklere sahip cihazlara bakmanız lazım kaldıki onlar bile 5 yıl verebilir size sonrası için onlarda problem çıkarır her cihaz gibi onlarda eskidikçe sorun çıkarmaya başlar.
Maddi durumunuzu bilmiyorum ama ben olsam napar eder telefonumu daha üst versiyona geçirirdim maddi imkanım yoksada android olarak geçirip gittiği yere kadar gitmesini sağlardım

• Like 1