Jump to content

Pardus 2009 Rc2 Yayınlandı!

pc_insect

Recommended Posts

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Sistemi bende indirip kurdum.İşte sizlere kurulum aşamasından masaüstüne kadar birkaç ekran görüntüsü...

59811318.jpg

21392726.jpg

87264478.jpg

42365892.jpg

66330289.jpg

34767517.jpg

25519854.jpg

35172152.jpg

21600437.jpg

65383448.jpg

49981502.jpg

Biraz kurcaladım ve gerçekten çok karışık geldi.Ama masaüstü duvarkağıdı geçişi hoş olmuş.İstediğiniz zamanda resim otomatik değişiyor.Windows'ta ki bazı özelliklerin yerini bulmak biraz zaman alıyor.Ekran çözünürlüğünü ayarlamak için bayağı uğraştım :D Sistem Türkçe yüklenmesine rağmen bazı kısımlar İngilizce... Buna bir anlam veremedim...

Pardus 2008 pek istedigim gibi değildi . 2007 çok daha kararlıydı bence . 2009 sürümüde 2008 den kalır yanı olmayacak çünki kde 3.5 artık pardusta yerleşmişti kde 4 nasıl olacak bilmiyorum Esasen kde karısık zaten :D Gnome faforim. Hızlı sade daha ne diyebilirim ki :D Linux bağımlılık yapıyor . Gerçekten özgur hissediyor insan kendini. Windowsta sankı tıkılıp kalmısım gibi bir his uyandırıyor bir sure kullandıktan sonra linuxu.. Ama zor elbette.. Şahsi fikrim Windowsu ögrenmek için harçadıgımız çabayı hatırlayalım derim. İlk bilgisayarla tanışma vs : ) Linuxde öyle aradakı fark bilgisayara aşinayız sadece . Tamamen farklı çünki Windows ile linux .

Windows 7de bu özelliklerin kopyalaması var artık :D microsoft kendi sisteminin kötü olduğunu anladı linuxün ve appleın yıllardır kullandığı özellikleri windows a ekledi.

Ben Pardus Alpha 2009 kullandım görsellik olarak çok güzel ama hız için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Makinemi çok kasıyordu bende dayanamadım siLdim :(

ben alpayı sanala kurdum hiç mi hiç kasmadı.Tam sürümü çıksın laptopa kurup deniyeceğim.

Windows 7de bu özelliklerin kopyalaması var artık :) microsoft kendi sisteminin kötü olduğunu anladı linuxün ve appleın yıllardır kullandığı özellikleri windows a ekledi.

o özellikler ne acaba hocam appledan ve linuxtan çalınan?

ekran görüntüsü:

ekrangrnts2z.png

ilk başta pek ısınamadım ama sonradan alıştım.

Tabiki var Sistem ayarlarından açılış yöneticisine gelip ayarlayabilirsin

win mi pardustayken mi?biraz ayrıntı verebilir misn?

ulusal işletim sistemi mükemmel olacak

yeterince destek vermiyoruz herhalde

TNC-TR bünyesinde bu konulardan anlayan bir çok insan var. ama pek te yardımcı olduklarını sanmıyorum. hiç olmadı windows xp de olduğu gbi bişi leri değiştirip daha kullanışlı hale getirerek Türkiye'ye katkıda bulunabilirler.

bende full sürümü bekleyip indireceyim beğenirsem sürekli onu kullanırım

''yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı''

ekran görüntüsü:

ekrangrnts2z.png

ilk başta pek ısınamadım ama sonradan alıştım.

Tabiki var Sistem ayarlarından açılış yöneticisine gelip ayarlayabilirsin

biraz daha detaylı bilgi verebilir misin?

Bir sorum olacak arkadaşlar, 2007 sürümünü kullandım eskiden fakat dosya sistemi ( fat32 & ntfs ) değildi, bu yüzden ikincil ( verilerimi depoladığım ) harddiskin dosya sistemini değiştirmeden erişim yapamiyorum. Bu sürümde fat32 veya ntfs desteği var mı ?

windows ile aynı harddiskte kurulduğunda açılışta önceliği alıyor.windowsun öncelikli açılmasının yolu var mı?

evet var pardus açtıktan sonra ayar yöneticisinden giriş yöneticisini öncelikli açılmasını istediğin sistemin yanındaki kutuyu işaretliyosun işte bu kadar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...