Jump to content

Trendyol'dan Aldığım Güç Kaynağı Sıkıntı Yaratır Mı?

adam4
 Share

Recommended Posts

https://ty.gl/9on30wtz4f

Merhaba.Bu güç kaynağını aldım.Daha sonradan öğrendim kutu açık deforme olarak satılıyormuş.Ürün bana ulaştı.Görüntü olarak sıkıntılı değil.Kutu açılımlarına baktım aynı güç kaynağı.Deneme fırsatım olmadı yarın deneyeceğim , çalışacağını düşünüyorum.Ben indirimle 223₺ye aldım psuyu.Ama içimde bir kurt yeniği var acaba güç kaynağının içi farklı mı.içini değiştirmiş olabilirler mi vs. Diye.Sizce nasıl anlayabilirim.Nasıl bir yol izleyeyim.İade edeyimmi yada.

ambalaj yoksa ürün sorunlu olur kargoda git gel baya hasar oluşur bu yüzden dış kutu yırtıldı hasar aldı kutuyu geçtim güç kaynağının üzerinde jiletini olması lazım bu da yoksa 2.ele girer ben ve pc arkadaşım yıllardır platoon kullanırız everest 2 kere alıp sorunlu çıkınca iade vs edemeyince platoon dan başka almıyor şansına kalmış artık deneyip görecen satıcı yorumlarını boş verin orjinal kulaklık baktım yorumlarda süperdi kare kodu var kontrol edebiliyorsun 100 de 100 orjinal yazınca aldım sonra içime sinmedi ama aldım 100 de 100 çakma geldi kötü yorum da yazdırmıyorlar hemen onaylanmadı milleti kazıklamayı sever bu insanlar kulaklığın kendi mağazasına gidip dedim abi sizde bu üründen varmı çinde satılan yan ürünler internette bulursu bizdeki 2 model var 3. yeni yapıldı dedi gidin alış veriş merkezindeki mağazaya alın nette dolaşan çoğu ürün çakma ve yansanayi yoruma aldanıp aldım yorumları şişirmişler bilginize kötü yorumu yazdım onaylamadılar küfür etsem mahkemeye giderler neyse

şansına inşallah iyi çıkar uzun bir süre kullanırsın kolay gelsin iyi forumlar 

• Like 1

Merhabalar,

Satıcı açık ve net şekilde açıklama kısmında ürünün durumunu belirtmiş: "AUTLET (Yenilenmiş Ürün) : İlk satıldığında Sıfırından arızalı çıkan ürünler yetkili servis tarafından arızaları giderilerek tekrardan satışa sunulan ürünlerdir "

Ürün bir nevi 2nci el. Tekrar aynı veya başka arıza yapar mı orası bilinmiyor. Naçizane tavsiyem PSU alırken mümkün olduğunca paradan kısmayıp gerçek değerleri olan 80+ Gold almaya veya en azından 80+ Bronze almaya özen gösterin. Çünkü bir çok kullanıcı sadece wattı dikkate alıp parayı oradan kısabiliyor ama PSU'ya bir şey olursa tüm sistemin risk altında olduğunun farkında olmuyor maalesef! 

• Like 3

alias007, 20 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Satıcı açık ve net şekilde açıklama kısmında ürünün durumunu belirtmiş: "AUTLET (Yenilenmiş Ürün) : İlk satıldığında Sıfırından arızalı çıkan ürünler yetkili servis tarafından arızaları giderilerek tekrardan satışa sunulan ürünlerdir "

Ürün bir nevi 2nci el. Tekrar aynı veya başka arıza yapar mı orası bilinmiyor. Naçizane tavsiyem PSU alırken mümkün olduğunca paradan kısmayıp gerçek değerleri olan 80+ Gold almaya veya en azından 80+ Bronze almaya özen gösterin. Çünkü bir çok kullanıcı sadece wattı dikkate alıp parayı oradan kısabiliyor ama PSU'ya bir şey olursa tüm sistemin risk altında olduğunun farkında olmuyor maalesef! 

Outlet ürün ambalajı hasarlı veya açılmış olan tamir görmüş olanların ki refurbished denir.

İlk mesajımda yazdığım gibi rampage sıkıntıli marka ,uyduruk marka psu almayın sistemin en önemli bileşeni psu dur. Fsp ,high power ,corsair ,thermaltake gibi kaliteli ürün markalarından alın.

Edited by avis

@avis Ben yanlış bilgi vermedim.  @adam4 ün vermiş olduğu linkte satıcının açıklamasını alıntıladım. Lütfen linke tıklarsanız tırnak içerisinde yazdığım yazıyı siteden alıntıladığımı görürsünüz. 

Edited by alias007
  • Like 1

alias007, 17 dakika önce yazdı:

@avis Ben yanlış bilgi vermedim.  @adam4 ün vermiş olduğu linkte satıcının açıklamasını alıntıladım. Lütfen linke tıklarsanız tırnak içerisinde yazdığım yazıyı siteden alıntıladığımı görürsünüz. 

Anladım ve mesajımı düzenledim.Yanlış bilgi veren satıcıymş. Tamir görmüş 2.el ürün kesinlikle alınmamalı.

• Thanks 1