Jump to content

Iss Değiştirme Hakkında

oguz_45
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar adsl Türk Telekom 16 Mbps kadar kullanıyorum. Bu ayın 22'nde taahhüt bitiyor. Hattım 81 Mbps destekliyormuş TT dedi. Netspeed geçiş yapacam ama adsl olarak geçersem hızım yükselmeyeceğini söylediler türk telekomdan VDSL pakete geçin en azından hızlı işlemleriniz yapılır dendi. Ne yapmam lazım bana fikir verebilir misiniz ?

Modem Vodafone (Sercomm) H300S

Edit 1 : Türk telekomdan vdsl portuna geçiş yaptım. Paket ve taahhüt değiştirilmeden yapıldı. Fakat mahallemiz eski olduğu için binalarda altyapı yok sadece mahallede 2 tane telefon direği var. İnterneti telefon direklerinden alıyoruz . Netspeed ile görüştüğümde ev telefon paketlerimiz yok ve firmamıza geçiş yaparken ev telefon numaranız iptal olucak dediler. Ev telefonu iptal olursa internet hizmetini alabilirmiyim ?

Edited by oguz_45
Konuyla ilgili güncellemeler

oguz_45, 45 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar adsl Türk Telekom 16 Mbps kadar kullanıyorum. Bu ayın 22'nde taahhüt bitiyor. Hattım 81 Mbps destekliyormuş TT dedi. Netspeed geçiş yapacam ama adsl olarak geçersem hızım yükselmeyeceğini söylediler türk telekomdan VDSL pakete geçin en azından hızlı işlemleriniz yapılır dendi. Ne yapmam lazım bana fikir verebilir misiniz ?

Modem Vodafone (Sercomm) H300S

Modeminiz Vdsl destekli o tamam , vdsl e geçebilmeniz için tarife değiştirtecek Telekom size büyük ihtimal yada bana hızım herşeyim aynı kalsın vdsl ye geçirin diyebilirsiniz bi arkadaşım da 16 kullanıyor adsl idi vdsl ye geçirin dedi müşteri hizmetleri bir iki görüşmede geçirmişti.
Lakin burada dikkat etmeniz gereken husus tamam vdsl ye geçiriyoruz şu tarife ye yada tamam vdsl ye geçiriyoruz deyip taahüt sürenizi 2 yıl daha uzatmasınlar dikkat edin.

Edited by neskali

Netspeed'in tavrı bana çok ilginç geldi. Zaten geçiş için dolduracağınız evrakta tarife seçmenizi istiyor. Bu tarife de sizi ADSL'den VDSL'e terfi etmenizi sağlıyor. Sizlere tavsiyem diğer ISS'lere de benzer talep ile danışmanız.  Ben Turknet ADSL'den Netspeed VDSL'e geçiş yapmıştım.

Merhabalar,

Ben de geçen ay TTNET'in son ayı olması sebebiyle baya bir araştırma yapıp TURKNET'e karar kıldım. Onda da Netspeed gibi bana 95 Mbps alabildiğimi gösteriyordu ve şu an 93 Mbps indirme ve 7.3 Mbps yükleme değerleri alıyorum.

Modeminiz VDSL'i destekliyor sanırım. Netspeed'e geçerseniz 16 Mbps'ye 76 TL vermek yerine en azından 35 Mbps 86 TL vermek daha mantıklı. Tabii imkanınız varsa 75 Mbps 94 TL ye geçebilirsiniz. 

TTNET'e gelecek olursak maalesef eski müşterilere pek te aman aman bir indirim sağlanmıyor. Ben 24 Mbps'i sıkıntısız kullandım. Bana yetiyordu. Bana kalmam için hattımı dondurmamdan tutun devretmeme kadar hatta düşük fiyat için 16 Mbps kullanmamı önerdiler. Yıl 2022'ye dayanmış bize halen ADSL'i ve en az VDSL'i + kotayı hak görüyorlar. Ondan sonra araştırmalar da Türkiye ortalaması 24 Mbps çıkıyor! Neden acaba?!!

TTNET'te VDSL'e geçiş yaparsanız muhtemelen 2 yıllık yeni taahhüt ve eski müşteri olduğunuz için yeni müşteriye göre yüksek fiyat ödeyebilirsiniz. Örneğin Sınırsız 24 Mbps için 120 TL civarı. Fiyatı ve taahhütü müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Good, 48 dakika önce yazdı:

Netspeed'in tavrı bana çok ilginç geldi. Zaten geçiş için dolduracağınız evrakta tarife seçmenizi istiyor. Bu tarife de sizi ADSL'den VDSL'e terfi etmenizi sağlıyor. Sizlere tavsiyem diğer ISS'lere de benzer talep ile danışmanız.  Ben Turknet ADSL'den Netspeed VDSL'e geçiş yapmıştım.

Netspeed müşteri hizmetleri "bize adsl olarak geçersiniz ama vdsl geçmek için 1 ya da 2 hafta beklersiniz port durumuna bağlı türk telekomdan vdsl geçerseniz direk vdsl olarak geçişinizi yapacağız" dediler. Türk telekom online işlemlerden paket değişikliği sayfasından 20 mbps geçsem vdsl mi olucak ?ve 2 yıl taahhüt imzaladıktan sonra netspeede geçsem cayma bedelini ödermiyim ?

Please register to see this content.

oguz_45, 12 dakika önce yazdı:

Netspeed müşteri hizmetleri "bize adsl olarak geçersiniz ama vdsl geçmek için 1 ya da 2 hafta beklersiniz port durumuna bağlı türk telekomdan vdsl geçerseniz direk vdsl olarak geçişinizi yapacağız" dediler. Türk telekom online işlemlerden paket değişikliği sayfasından 20 mbps geçsem vdsl mi olucak ?ve 2 yıl taahhüt imzaladıktan sonra netspeede geçsem cayma bedelini ödermiyim ?

Evet cayma bedeli çıkartırlar. Taahhüt verdiğiniz için paketle birlikte ama ne kadar çıkar orasını müşteri temsilcisine danışmanız lazım.

Edited by neskali

neskali, 40 dakika önce yazdı:

Evet cayma bedeli çıkartırlar. Taahhüt verdiğiniz için paketle birlikte ama ne kadar çıkar orasını müşteri temsilcisine danışmanız lazım.

TT "Cayma bedelini şuanlık söyleyemeyiz ama cayma bedeliniz çıkar. Bölgenizde vdsl geçilmiş ama hattınızı kaç mbps desteklediğini göremiyorum." böyle dedi. Netspeed ile konuştum onlarda "hattı kapatmayınız aksi takdirde boş port bulamayabilirsiniz. Adsl olarak geçiş sağlayalım. Vdsl port gözüktüğünde vdsl geçişinizi sağlarız." ve netspeed bana evrakları attı imzalayıp göndericem. Sizce bu konu hakkında bilmem gereken herhangi bir şey var mı?

• Haha 1
  • Sad 1

oguz_45, 4 dakika önce yazdı:

TT "Cayma bedelini şuanlık söyleyemeyiz ama cayma bedeliniz çıkar. Bölgenizde vdsl geçilmiş ama hattınızı kaç mbps desteklediğini göremiyorum." böyle dedi. Netspeed ile konuştum onlarda "hattı kapatmayınız aksi takdirde boş port bulamayabilirsiniz. Adsl olarak geçiş sağlayalım. Vdsl port gözüktüğünde vdsl geçişinizi sağlarız." ve netspeed bana evrakları attı imzalayıp göndericem. Sizce bu konu hakkında bilmem gereken herhangi bir şey var mı?

Bana 5 aylık cayma bedeli 630 Tl. çıkardılar.Aylık faturam 134 Tl idi

kilicmuhsin, 8 dakika önce yazdı:

Bana 5 aylık cayma bedeli 630 Tl. çıkardılar.Aylık faturam 134 Tl idi

benim anlamadığım konu kullandığın kadar mı ödüyorsun yoksa 24 ayın 1 ayını kullandın kullanmadığın 23 ay parasını mı ödüyorsun ?

oguz_45, 21 saat önce yazdı:

IB6IHS bu kod ile başvurursanız size 5 ₺ indirim yapılacak her ay faturanıza :) Katkımız olsun düzenli fatura ödüyen 3 yıllık netspeed müşterisiyim

Detaylı bilgi için:

Edited by SoNKraL_

turknet kadar rezil kepaze bir firma daha olabilir mi derken netspeed çıktı. en rezil en kepaze firmadır uzak durunuz. 2 yıllık abonelikten sonra iss değişmek için gerekli belgeleri gönderdiğim halde haftalarca evrak eksik numarası yapıldı ve tekrar belge göndermem istendi. gerekli yerlere şikayet edilince nasıl oluyora eksik evrakları cinler periler tamamlandı ve geçiş sağlandı. sözün özür sahtekar bir firmadır netspeed.

Türknette birkaç sorun yaşadık bu sebeple.Milenicoma geçtim şu an çok rahatım 2 yıldır.

35mbs 76 tl. Ancak bana verilen hız 41 mbs ve 6 mbs de yükleme.TTnet gibi ksımak yerine fazlasını veriyor.Sözlşme yok.

Ayrıca Eylüle kadar kampanya var. Çekilişle 10 yıl ücretsiz internet hakkı veriyor.Aylık kotam 700/800 Gb buluyor.

0A508DCE kodu ile kayıt olursan 1 ay bedava çıkarsa 10 yıl ücretsiz.

Edited by AdemYakups

oguz_45, 03.08.2021 - 23:48 yazdı:

Netspeed hiç kullanmadım malesef , o tarafta nelere dikkat etmeniz gerektiği kısmına kullan arkadaş varsa netspeed daha sağlıklı cevap verir. İmzalayıp göndermekten başka seçeneğiniz yok zaten geçebilmek için lakin adsl olarak başlatmamalarına dikkat edin , geçiş tamamlandığın da bence evraklar ulaştı mesajı geldiğinde arayıp vdsl vdsl diye ısrar edin gerçi 35 mpbs ve üzeri bi hıza geçiş yapıyorsanız isteseler de adsl veremezler zaten. 

Umarım hakkınızda hayırlısı olur fazla sıkıntı olmadan güzel günlerde kullanırsınız. 

Edited by neskali
  • Like 1