Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

2 Xp Kurulumu ve Bu Kurulumlarla İlgili Görüşler:

İki kurulumu da dün gerçekleştirdim.. Birinde 19:40 da başladım. Bölüm sildim oluşturdum derken, tahini rakamını o anki saate eklediğimde 20:30 civarlarında bitmesi gerekiyordu.

İlk cd sorunsuz bitti, 2. cd de yaklaşık %60-70 programı seçtikten sonra nod32 ünlemi (ki restart gerekliliğinden dolayı) ile biraz heyecanlanırken, Fireworks çarpısı ile kendimize geldik. Hta dosyasında bir script hatası verdi ve seçenek olarak "Devam yada İptal" i gösterdi. Devam dedim ama hiçbir ilerleme gözükmüyordu. Görev Yöneticisini açarak PC'yi yeniden başlat komutuna bastım. Açıldı ve kaldığı görevlerden tekrar başladı. Tekrar Hta script hatası verdi, Bu sefer İptal'e bastım. Yine bir hareketlilik yoktu. Tekrar yeniden başlattım. Sonunda bitirdi, Son kez yeniden başlattım. Sorunsuz açıldı. Cd'den Fireworks'u yükledim.

Aygıtlarda problem yoktu. (sadece usb kamerayı tanıyamamıştı. dandirik kodegenlerden)

Haricinde bir sıkıntı da gözükmüyordu.

Sistem kurulumdanki teorik hesaplamada Xp kurulumu 20:30 da bitecek diye yazarken +3 yeniden başlatma işi ve 2.cd deki programların da kurulumu ile bütün iş 20:40 gibi bitti.

Takriben 1 saatte iyi iş çıkarılmış gözükmekte idi. (tam bir detaylı da neler var neler yok inceleme fırsatım olmamıştı, hemen pc'yi paketleyip gönderdim)

Gelelim 2. kuruluma:

Bu kurulum benim emektar Pcye olacaktı.

celd266 + 1gb ram+itel101ggc+128pci+asusdvd.. Gerisi hep onboard

yedeğimi bitirdikten Sonra sistem cd si ile açıp c'deki progfiles, docandsetttings ve windows dizinlerini sildim. ve c'deki dosya artıklarını.

Sonra kuruluma geçtim : 11:43, ilk resete kadar 9 dakika geçti. Sonraki reset ise 00:50'de oldu.. neden bu kadar zor oldu bilemedim, ama kımıl kımıl ilerledi.

Pc yeniden açıldı ve 2. cd yi istedi. Taktım ve programlardan;

acdsee, adobe reader, firemark, kazaa, nod32, office, winamp, photoshop, passware,fireworks, messenger, flashget ile font paketi haricindekileri seçtim.

Kuruluma başladı, Şıkır şıkır ilerledi ve bitirdi. Birkaç ayar sonrası program Files'te "K-Lite Codec Pack" dizinin aradım, bulamadım, tüm pc'de "mplayerc.exe" yi aradım, yine nafile. Avi dosyasını açamadım.

tekrar arşivden paketi yükledim, kısmen başarlı oldu.

Pdfyi açmaya çalıştım, Bu da olmadı. (cs2 açardı sanırım ama denemedim.) Tekrar adobe kurdum.

hızlı başlattaki nero yazısındaki express beni çılgına çevirdi, Neyseki burning room'da varmış. Ama malesef içeriğinde ImageDrive'nin olmaması çok eksi bir dezavantaj...

2.cd içeriğinde gelirsek; acrobat readeri yeni farkettim. "herşeyi harf sırasına göre yapan şeker, buna iyi bir numara çekip read yazmış.. Pehh

Ama K-Lite Codec Pack i göremedim, farkdemedim. Seçili olduğu halde de yüklenmedi.

Birde bu Mozilla Fireworks, sitedeki google reklamalrından indirdiğimizden farklı mıdır ? Çünkü çarpılar her tabın hemen sonunda, Oysa öncesinde tab çubugunnu en sağında yer alırdı.. Alışkanlıktan kurtulmak gerçekten zor.

Genel bir çalışmadan ziyade özel bir çalışma izlenimi vermekte, Çünkü çok ince ayarlar mevcut.

Bu Unlocker'e de bir anlam verebilmiş değilim.

Not Defteri ile aç görevinin de çok özel bir ayar göstergsi olduğunu belirtir,

Görselliğin güzel, ama bazı yerlerin daralması, ve bu minikleşmeden dolayı ortaya çıkan alanın büyüklüğü karşısında kendimi garip hiassetmekteyim. (sanki 19 inç kullanır gibi oldu bir anda)

haricnde +- bir durum yoktur.

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Birde bu Mozilla Fireworks, sitedeki google reklamalrından indirdiğimizden farklı mıdır ? Çünkü çarpılar her tabın hemen sonunda, Oysa öncesinde tab çubugunnu en sağında yer alırdı.. Alışkanlıktan kurtulmak gerçekten zor.

Tezat kardeş cd nin içindeki Firefox 2.0 da o yüzden çarpılar her tabın sağ köşesinde..:)

Senin dediğin önceki sürümlerdeki özellik..

Tnc xp 1. cd yi en düşük hızda yazdırdım. Aygıt bileşenlerini yüklerken 34 te kalıyor ve mavi ekran çıkıyor. Ben de bu sorunu başka bir xp cd si ile çözmüştüm ama güncelleme yaprken bir hata oluştu. Yeniden aynı ekran çıktı. Kapatıp açtığımda belirli bir süre sonra yeniden bu ekran beliriyor kapatıp açmam gerekiyor bir kez daha mı yazdırayım diyeceğim ama herhalde bu 6. cd olacak. Sorun nedendir acaba? Selametle

@skyman

Dvdden Direk Kurulum Mümkün sk8er_boi yakın zmanda anlatacak

@lightmoon

şu an deniyecegim hepsinin son versiyonlarını....

Birde Nasıl Bir Hata Alıyorsunuz Kurulumlarında ?

--------------------

Edit : İki Programda Sorunsuz Kuruluyor [ SolidWorks 2007 ve Autocad 2007 ]

ilgilendigin icin tesekurler. ben kurulumda dosya eksik hatasi aliyorum. bunun icin uc secenek cikiyo karsima retry, cancel ve ignore(.eski işletim sistemindede bu sorunu veriyodu ancak kurulup calisiyodu)ben ignore deyip kurdum ancak program acilmadi ve programi tekrar yukleyin diye hata verdi..sorun kurulumda mi bilmiyorum? ozel bi kurulumu var mi acaba.tekrar tesekkurler...

selam arkadaslar ve sk8er_boi kardes ilk önce bu güzel çalismaniz için sonsuz tesekkürler ben cd leri indirdim ve kurdum buraya kadar hiç sorun yasamadim fakat kurulumdan sonra internetin açilis sayfasindaki sizin sitenin ismini degistiremiyorum yani açilis sayfasi ismi degismiyor bunu regedit dende denedim yine olmadi degistirilemiyor diyor bunun nedeni nedir? acaba yada bir engelmi koydunuz? eger bilinen bir yöntemi varsa bir zahmet açiklarsaniz sevinirim birde siz eger ayni kisisiniz muhtemelen malum baska bir boardda yine bu cd lerin bir önceki sürümünü sizler vermisdiniz dogrumu? çünkü isminiz ayni ama su an siteleriniz farkli reklamda gerçi vardir bir bildiginiz neyse sorunumu dile getirdim bundan sonraki çalismalarinizdada simdiden basarilar dilerim saygilar

• Administrator
selam arkadaslar ve sk8er_boi kardes ilk önce bu güzel çalismaniz için sonsuz tesekkürler ben cd leri indirdim ve kurdum buraya kadar hiç sorun yasamadim fakat kurulumdan sonra internetin açilis sayfasindaki sizin sitenin ismini degistiremiyorum yani açilis sayfasi ismi degismiyor bunu regedit dende denedim yine olmadi degistirilemiyor diyor bunun nedeni nedir? acaba yada bir engelmi koydunuz? eger bilinen bir yöntemi varsa bir zahmet açiklarsaniz sevinirim birde siz eger ayni kisisiniz muhtemelen malum baska bir boardda yine bu cd lerin bir önceki sürümünü sizler vermisdiniz dogrumu? çünkü isminiz ayni ama su an siteleriniz farkli reklamda gerçi vardir bir bildiginiz neyse sorunumu dile getirdim bundan sonraki çalismalarinizdada simdiden basarilar dilerim saygilar

Anasayfayı değiştirmeye bir engel koymadım. Eğer spy sweeper kurduysanız anasayfayı değiştirmeyi engelliyordur. Onun ayarlarını kontrol ediniz. Evet diğer cd'yi de ben yaptım.

DVD için buraya bakın:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=12011

Merhabalar,

Dün gece kurdum, TNCXP'yi, aygıtları yüklerken bayağı bir takıldı, ancak sorunsuz kurulum bitti. Yalnız 2. CD istediğinde 2. CD'yi taktım ancak hiçbirşey kurmadı. Daha sonra cd içinden kurulum menüsünü tekrar çalıştırdım ondan sonra yükledi.

Çok önemli problemler değil bunlar, yalnız office'i bir türlü kurmuyor. Manuel olarak ilgili office.exe'yi çalıştırmama rağmen yükleniyormuş gibi görülüyor, ancak kurulum bitince office ile ilgili hiçbirşey bulamıyorum HDD'de, bunun bir çözümü var mıdır acaba? :)

Teşekkürler... :D

Anasayfayı değiştirmeye bir engel koymadım. Eğer spy sweeper kurduysanız anasayfayı değiştirmeyi engelliyordur. Onun ayarlarını kontrol ediniz. Evet diğer cd'yi de ben yaptım.

DVD için buraya bakın:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=12011

selam ilginiz için tesekkürler bende simdi sorunu çözdügümü yazacaktimki siz cevap vermissiniz ilginiz için tekrar tesekkürler saygilar

• Administrator
Merhabalar,

Dün gece kurdum, TNCXP'yi, aygıtları yüklerken bayağı bir takıldı, ancak sorunsuz kurulum bitti. Yalnız 2. CD istediğinde 2. CD'yi taktım ancak hiçbirşey kurmadı. Daha sonra cd içinden kurulum menüsünü tekrar çalıştırdım ondan sonra yükledi.

Çok önemli problemler değil bunlar, yalnız office'i bir türlü kurmuyor. Manuel olarak ilgili office.exe'yi çalıştırmama rağmen yükleniyormuş gibi görülüyor, ancak kurulum bitince office ile ilgili hiçbirşey bulamıyorum HDD'de, bunun bir çözümü var mıdır acaba? :)

Teşekkürler... :D

Dos ekranı gelmesi lazım ilk diyalog bittikten sonra. Yeşil yazıyla Office kuruluyor yazar. O geliyor mu?

Dos ekranı gelmesi lazım ilk diyalog bittikten sonra. Yeşil yazıyla Office kuruluyor yazar. O geliyor mu?

Dos ekranını hatırlamıyorum, sanırım çıkmadı, ancak manuel olarak office.exe'yi tıkladıktan sonra bar çıkıyor ve office'i kuruyor gibi görülüyor, 3-4 dakka sürüyor barın tamamlanması...

• Administrator
tncxp de usb aygıtlarını otomatik algılattıramadım

usb yazıcısını tanımıyor. Yardım edersen sevinirim

Aygıt yöneticisinden elle tanıtmayı deneyin. Olmazsa anakart sitesinden anakart sürücülerini çekip güncelleyin.

ßeyler Harikasınız tek kelimeyle çok xp denedim ama bunun kadar uğraşılmaz kaliteli görmedim saolsun serkan arkadşımız gereken desteği gösterdi cd işini hallettik lakin kuruluma başlarken "1386\asms." dosya hata veriyor bende orjinal xp takıp orayı atlatıyorum acaba sorn yaratırmı???