Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tncxp kurdum kurulum bitti pc açıldı ama ekran ses kartlarıvb. şeyler kurulmadı neden _?_?

çünkü az yer kaplaması ıcın ayıklanmıs bu yüzden creative in olmadığını gördüm ses kartı olarak

yamaha sigmatel soundmax realtek felan gördüklerim var idi

creative nın olmamasının nedenı heralde çok yer kaplıyor olması

Edited by hose_antonio

rarlı dosyaları indirdim hatalı arşiv diyor dosyalar mı boozuldu acaba... (uploadınız bozuk demiyorum.dururken rar dosyaları bozulur mu onu sormak istedim...)

Edited by by7nci

• Administrator

rarlı dosyaları indirdim hatalı arşiv diyor dosyalar mı boozuldu acaba... (uploadınız bozuk demiyorum.dururken rar dosyaları bozulur mu onu sormak istedim...)

Bozuk çekmişsinizdir. Bozuk partları tekrar çekin.

eline sağlık çalışm aolmuş, sistemi kurdum ama bir problem oldu. harddiskim 2 ye bölük durumdaydı c ve d, sşstemi kurdukdan sonra c yi d - d yide c yaptı. açılışda hangi xp den açayım diye sorar umuyordum ama sormadı. eski xp den açmak istiyorum. bir yolu var mı?

• Administrator

kardeş acaba tnc xp yi cafede kullanan oldumu sabahtan bari imaj hazır yarın sabah ve gece dağıtacağım umarım pişman olmam değil mi varmı bi dez avantajı biraz acele pls !!! bu arada çok güzel bi çalışma gerçekten helal size.

:) İstanbulda onlarca kafede kurulu gördüm tncxp'yi.

:) İstanbulda onlarca kafede kurulu gördüm tncxp'yi.

yalnız gözüme çarpan ve rahatsızlık veren bişey var sürekli herşeyi iilk not defteri ile açmaya çalışıyor video dosyalarını falan ancak birlikte açtan düzeltiliyor.ve sağ tuşta da var not defteri ile aç acaba bu neden konuldu bi amacı varmı ??????

bu arada ben zaten 3-4 müşteriye kurdum adamlar hasta oldu menülerin falan açılış hızına görselliğe her şey çok güzel aline sağlık .

yani sen böle bişey yapınca tek tek cafe oyunu kurmaya üşenir oldum bide oyunları topla bari :D:) şaka

• Administrator

yalnız gözüme çarpan ve rahatsızlık veren bişey var sürekli herşeyi iilk not defteri ile açmaya çalışıyor video dosyalarını falan ancak birlikte açtan düzeltiliyor.ve sağ tuşta da var not defteri ile aç acaba bu neden konuldu bi amacı varmı ??????

bu arada ben zaten 3-4 müşteriye kurdum adamlar hasta oldu menülerin falan açılış hızına görselliğe her şey çok güzel aline sağlık .

yani sen böle bişey yapınca tek tek cafe oyunu kurmaya üşenir oldum bide oyunları topla bari :) :) şaka

Birşey hiçbirşey ile açılmıyorsa notepad ile açmak mantıklıdır (bana göre).

Öncelikle selamlar. ilk çıktığı zamandan beri büyük bir memnuniyetle tncxp kullanmaktayım. şimdiye kadar birbirinden farklı birçok mikanaya kurulum yaptım. ancak daha önce 2 farklı dell inspiron 6400 e sorunsuz kurulum yapmama rağmen, 3. bir dell inspiron 6400 e kurulum yapamıyorum. dosyalar yüklenip boot ettikten sonra kurulum ekranı gelince disk okuma hatası veriyor. temiz bir cd ye yeniden denediğim halde sorun tekrarlandı. ne yapmam gerekir? saygılar...

Slm ghost ile kurulan 400 küsür mb lik xp var elimde. Bunun kurulumunu desktop pclere yaptığımda bir sorun yok. ancak Notebook a kurunca klavye ile ilgili bir sorun var :) sanırım xp yi kırparken biraz fazla kırpmışsınız :) Sorun şu normalde notebooklarda Mavi renkli FN tuşu ile basıldığında bağzı harflere koyulmuş üst karakterler çıkar. Ama bunda hep FN tuşuna basılıymış gibi sürekli bu extra karakterler çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

tncxp iyi güzle hoş gayet güzel olmuş ama nedense ben AMD işlemci pc de randıman alamadım intel işlemcilerde fevkalade güzel ama AMD de o şekilde verimli olmadı hatta windows xp vista ultimate sürümüğnü de burdan indirdim onda da ynı sorun

Soruma hala kimse cevap veremedi, Arasıra eski windowsumu açmam gerekiyor. Bunun bir yolu olmalı. Ama ne?

HDDyi partlara bölün ve diğer parta istediğiniz işletim sistemini kurun. İstediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Slm ghost ile kurulan 400 küsür mb lik xp var elimde. Bunun kurulumunu desktop pclere yaptığımda bir sorun yok. ancak Notebook a kurunca klavye ile ilgili bir sorun var smile.gif sanırım xp yi kırparken biraz fazla kırpmışsınız tongue.gif Sorun şu normalde notebooklarda Mavi renkli FN tuşu ile basıldığında bağzı harflere koyulmuş üst karakterler çıkar. Ama bunda hep FN tuşuna basılıymış gibi sürekli bu extra karakterler çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kendi driverlerinizi yükleyiniz. Touchpad ve function key driverlerini yükleyiniz.

Öncelikle selamlar. ilk çıktığı zamandan beri büyük bir memnuniyetle tncxp kullanmaktayım. şimdiye kadar birbirinden farklı birçok mikanaya kurulum yaptım. ancak daha önce 2 farklı dell inspiron 6400 e sorunsuz kurulum yapmama rağmen, 3. bir dell inspiron 6400 e kurulum yapamıyorum. dosyalar yüklenip boot ettikten sonra kurulum ekranı gelince disk okuma hatası veriyor. temiz bir cd ye yeniden denediğim halde sorun tekrarlandı. ne yapmam gerekir? saygılar...

Optik okuyucuda sorun var büyük ihtimalle. USBden bir optik okuyucuyla deneyiniz.

HDDyi partlara bölün ve diğer parta istediğiniz işletim sistemini kurun. İstediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Kendi driverlerinizi yükleyiniz. Touchpad ve function key driverlerini yükleyiniz.

zaten iki parçaya bölünmüş durumdaydı, c'de xp vardı, d'ye tncxp yi kurdum, tnc açıldığında d harddiskim c, c harddiskimde d olmuştu, ve açılışda hangi sistemden açmak isterseniz seçeneği gelmiyor.

başlat-çalıştır diyin ve msconfig yazın entere basın.

Gelen ekranda boot.iniyi seçin ve ilk açılmasını istediğiniz sistemi yukarı taşıyın ve öncelik verin. Bu kadar.

başlat-çalıştır diyin ve msconfig yazın entere basın.

Gelen ekranda boot.iniyi seçin ve ilk açılmasını istediğiniz sistemi yukarı taşıyın ve öncelik verin. Bu kadar.

yardım pls !!!

arkadaşlar tncxp kurdum cafeye herşey çok güzel müşteriler çok beyendi pclerdeki hız artışını hemen fark ettiler

ama oyunlarda mavi ekran çıkmaya başladı nasıl düzeltebilirim acele arkadaşlar yardıma ihtiyacım var :)

Edited by 07genclik