Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator

Selamlar işletim sisteminizi kurdum sorunsuz gibi görünüyor şimdilik. Teşekkürler. Yalnız "ATItool 0.26" yükleyip çalıştırdıktan sonra mavi ekran geldi ve sistemi yeniden başlatmamı istedi. " sonsuz döngüye girdi " gibi bir şeyler yazdı. Sorun ne olabilir. Bir de ide to sata çevirici kart ile bağladığım dvd yazıcıyı görmüyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İlk sorun ekran kartı sürücüsü ile alakalıdır. İkinci sorunun tncxp ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bir soru daha "WindowsXP-KB927891-v3-x86-TRK.exe" dosyasını yükledim. Sistem açılırken mavi ekran çıktı ve "onarılamaz sistem hatası" yazdı. Ben de sistemi "çalışan en son yapılandırma" ile tekrar başlattım. Açıldığında bir hata kutucuğu çıktı onu kapattım. Şimdi normal görünüyor. Hata sebebi ne olabilir?

Sistem: Anakart Ga P35 DS3L, İşlemci Intel E6750, RAM Kingston 1+1 GB DDR2 800, VGA Sapphire Ati Radeon 2600 XT ayrıca biri satadan biri ideden bağlı 2 adet HDD

Teşekkürler

• Administrator

Bir soru daha "WindowsXP-KB927891-v3-x86-TRK.exe" dosyasını yükledim. Sistem açılırken mavi ekran çıktı ve "onarılamaz sistem hatası" yazdı. Ben de sistemi "çalışan en son yapılandırma" ile tekrar başlattım. Açıldığında bir hata kutucuğu çıktı onu kapattım. Şimdi normal görünüyor. Hata sebebi ne olabilir?

Sistem: Anakart Ga P35 DS3L, İşlemci Intel E6750, RAM Kingston 1+1 GB DDR2 800, VGA Sapphire Ati Radeon 2600 XT ayrıca biri satadan biri ideden bağlı 2 adet HDD

Teşekkürler

"WindowsXP-KB927891-v3-x86-TRK.exe" dosyasını yüklemen olabilir. Herşey olabilir. Düzeldiyse sorun yok. Takma herşeyi.

s.a

arkadaşlar benim derdim biraz daha başka.

genelde herkez proğramı indirmeyle ilgili poblemlerini yazmış.

ben bu xp cd'sini bi arkadaştan aldım sadece birinci cd vardı

onu kurdum bilgisayara ve hiç problemim olmadı kurulurken.ama

internetim feci şekilde yavaşladı.ne ettiysem düzeltemedim.

benim durumumda olan varmı bilmiyorum.eğer bu konuda yardımcı olursanız sevinirim,yoksa yeniden format atmak zorunda kalacağım.

iyi günler....

===================================================

sorun şu şekilde çözülüyor.

internet explorer özelliklerine gir geçiçi internet dosyaları için 100mb ,geçmiş tutulacağı gün 10 gün yapın.

selam arkadaşlar ben bu sistemi yeni tanıdım ve benim sistemim p4 3,06 128fx 5200 ektran kartı msı 6728 i865 pe neo2 bord ve 1 gb pc400 rem var bu siistemin sağlıklı çalışması için yeterlemi acaba birde cd ye yazdırmak için sıkıştırılmış dosya zaten 690 mbt bunu actuğımda normal 1 cd ye sığması zor ğibime geliyor veri cd si olarak dvd yazsam sorun olurmu yardımınız için teşekkürler :):)

• Administrator

selam arkadaşlar ben bu sistemi yeni tanıdım ve benim sistemim p4 3,06 128fx 5200 ektran kartı msı 6728 i865 pe neo2 bord ve 1 gb pc400 rem var bu siistemin sağlıklı çalışması için yeterlemi acaba birde cd ye yazdırmak için sıkıştırılmış dosya zaten 690 mbt bunu actuğımda normal 1 cd ye sığması zor ğibime geliyor veri cd si olarak dvd yazsam sorun olurmu yardımınız için teşekkürler :):)

CD'ye sığmayacak olsaydı 2.CD demezdik.

• Administrator

teşekkürler biraza sıkboğaz gibi olacak ama sistemim yeterlimi acaba birde sistemde 3 hdsk var herhalde istediğime kurma imkanım vardır :)

Çok uyuz bir işletim sistemi yaptık. 3 Hdd'li sistemlere kurdurmuyoruz. En az 15 Hdd bağlamanız gerek kurdurmak için. Onların da 7'si sata. 3 tanesinin de birbiri arasında raid olması gerek. Başka imkansız kuramazsınız. :)

arkadaşlar tnc xpyi çok beyendim ve yükledim ancak bir sorunum var bendeki bilgisayar 1.6 intel mobil işlemcili 128 paylaşımlı ekran olan 1gb rami olan kn1 datron notebook ilk başlarda gayet iyi ancak şu an bilgisayarın ekranı komple ya gri bir renk yada pembemsi bir renk alıyor ve hiç bişey görünmüyor hardisk çalışıyor ama görüntü olmadığı için bişey yapamıyorum.resetleyip yeniden açınca düzeliyor yardımlarınızı bekliyorum. :)

Selamlar, işletim sisteminizi kullanıyorum ve genel olarak stabil çalışıyor. Yalnız dün "avafind" programını kullanmak istediğimde programın silinmiş olduğunu gördüm. Daha önce bir kez daha yüklemiştim o zamanda "Microsoft Office" silinmişti.

Sorun ne olabilir. Teşekkürler.

arkadaşlar tnc xpyi çok beyendim ve yükledim ancak bir sorunum var bendeki bilgisayar 1.6 intel mobil işlemcili 128 paylaşımlı ekran olan 1gb rami olan kn1 datron notebook ilk başlarda gayet iyi ancak şu an bilgisayarın ekranı komple ya gri bir renk yada pembemsi bir renk alıyor ve hiç bişey görünmüyor hardisk çalışıyor ama görüntü olmadığı için bişey yapamıyorum.resetleyip yeniden açınca düzeliyor yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran kartınızın driverini güncelleyiniz.

Selamlar, işletim sisteminizi kullanıyorum ve genel olarak stabil çalışıyor. Yalnız dün "avafind" programını kullanmak istediğimde programın silinmiş olduğunu gördüm. Daha önce bir kez daha yüklemiştim o zamanda "Microsoft Office" silinmişti.

Sorun ne olabilir. Teşekkürler.

Avafindın başka bir sürümünü ve farklı bir kırakını deneyiniz. Tehlike sezip virüs programı silmiş olabilir.

Ben admine özel mesaj attım ancak cevap gelmedi..Benim sıkıntım şöyle tnctr xp yükledim bilgisayara ancak görünüm simge şeklinde bunu ben döşeme olarak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Her defasında görünümden döşemeyi seçiyorum dry.gif ...... bi cevap yazın lütfen :D

• Administrator

Ben admine özel mesaj attım ancak cevap gelmedi..Benim sıkıntım şöyle tnctr xp yükledim bilgisayara ancak görünüm simge şeklinde bunu ben döşeme olarak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Her defasında görünümden döşemeyi seçiyorum dry.gif ...... bi cevap yazın lütfen :D

Bu soru defalarca cevaplandı. Simge durumuna geçin. Klasör ayarlarına girip ayarları tüm klasöre uygula diyin.

selam arkadaşlar bende sistemimi tnc xp ile değiştirdim format atıp sorunsuz bir şekilse kurulumu tamamladım sistem yeniden başladığında bana nldr dosyasıı esik yeniden başlat hatasını vareyor xorun ne olabilir acaba sistemi yeniden format latıp denicem umarım düzelir

selam arkadaşlar bende sistemimi tnc xp ile değiştirdim format atıp sorunsuz bir şekilse kurulumu tamamladım sistem yeniden başladığında bana nldr dosyasıı esik yeniden başlat hatasını vareyor xorun ne olabilir acaba sistemi yeniden format latıp denicem umarım düzelir

Acaba Herhangi Bir Tema Vs Yukledinizmi...

sadece birinci cdyi indirip windows kurulumunu tamamlayabilir miyiz?

2. cddeki programlara ihtiyacı olmayan arşivinde olan biri olarak soruyorum bunu.

(ayrıca kotalı kullanıcı olmam da bu soruyu sormama sebep :lol: )

Evet...

Edited by ByKonfizik

diyorum rahatsız etmiyim yoğunlardır

kendim araştırıyorum sorunu ama ulamıyınca mecburen soruyorum

kullanıcı hesaplarımdan admin hesabıma giriyorum başka bi hesap açmadım hiç sdc admin hesabıma parola koydum ama kaldırmak istiyorum parolamı kaldır seçeneği yok admin hesabımda =S ??

ne yapabilirim rica etsem yardımlarınızı ?

• Administrator

diyorum rahatsız etmiyim yoğunlardır

kendim araştırıyorum sorunu ama ulamıyınca mecburen soruyorum

kullanıcı hesaplarımdan admin hesabıma giriyorum başka bi hesap açmadım hiç sdc admin hesabıma parola koydum ama kaldırmak istiyorum parolamı kaldır seçeneği yok admin hesabımda =S ??

ne yapabilirim rica etsem yardımlarınızı ?

Normalde de yok öyle bir seçenek. Parola değiştirden yeni şifreyi boş şifre koyun.

Herşeyden önce teşekkür ederim.Emeğinize sağlık ama ben dosyaları indirdim boot cd si olarak da kaydettim.Biostan CDRUMLA başlat olarak başlattım ancak yanlış dos versiyon mesajı veriyor.Diskimi hem fat32 ve hemde NFS olarak formatşladımsada bir türlü kuramadım.Her seferind yanlış Dos Versiyon mesajı veriyor.Kuran arkadaşlar nasıl yapıldığını yazarsa çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler

• Administrator

Herşeyden önce teşekkür ederim.Emeğinize sağlık ama ben dosyaları indirdim boot cd si olarak da kaydettim.Biostan CDRUMLA başlat olarak başlattım ancak yanlış dos versiyon mesajı veriyor.Diskimi hem fat32 ve hemde NFS olarak formatşladımsada bir türlü kuramadım.Her seferind yanlış Dos Versiyon mesajı veriyor.Kuran arkadaşlar nasıl yapıldığını yazarsa çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler

Boot cdsi olarak kaydettim derken, direk kalıp yazdır'dan yazdırdınız değil mi? Nero'nun açılışlı cd yapma fonksiyonunu kullanmadınız umarım.