Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bende tnc xp kullanıyorum ama bir sorunum var geri dönüşüm kutusunu yanlişlıkla sag tıklayıp sil dedim ve nerede olduğunu bulamıyorum bir yardım ederseniz sevinirim

bultar adlı üyenin hazırladığı reg kaydı var onu kullan arat bulursun

ben şuanda tnç xp kullanıyorum . cd'yi bir bilgisayarcıdan aldım cd yi kuraraken içinde birçok puroğramların olduğu gözüküyor. ben sadece vindowsu kurabiliyorum o puroğramları nasıl kuracam? cevap verirseniz sevinirim

1 cd içeriği sistemlerdir hiren boot cd tncxp winpe(livexp) boottan kuracaksın ve 3 basacaksınız kurulumun anlatımı forumda mevcut

Şimdiye kadar bir çok modifiye XP ve tabiki TNCXP kurudum sayısını hatırlamıyorum, (siteyle de bu vesile ile tanıştım) ama geçen berbat bir sorun oldu bir tane acer marka laptop getirdiler, TNCxp kurmak istedim, HDD formatlayıp dosyaları kopyaladıktan sonra yeniden başlattığında mavi ekran geliyor, elimdeki diğer modifiye xp leri de denedim aynı hatayı verdi; ümitsiz olarak orjinal SP2'li xp vardı onu kuruyum dedim, sorunsuz kurdu; kurma işlemi bitince formatlayıp Tnc kurmak istedim yine mavi ekran; ne biçim bir sorun anlamadım gitti başına böle bir problem gelen oldu arkadaşlar? sorun nerde acaba?

Şimdiye kadar bir çok modifiye XP ve tabiki TNCXP kurudum sayısını hatırlamıyorum, (siteyle de bu vesile ile tanıştım) ama geçen berbat bir sorun oldu bir tane acer marka laptop getirdiler, TNCxp kurmak istedim, HDD formatlayıp dosyaları kopyaladıktan sonra yeniden başlattığında mavi ekran geliyor, elimdeki diğer modifiye xp leri de denedim aynı hatayı verdi; ümitsiz olarak orjinal SP2'li xp vardı onu kuruyum dedim, sorunsuz kurdu; kurma işlemi bitince formatlayıp Tnc kurmak istedim yine mavi ekran; ne biçim bir sorun anlamadım gitti başına böle bir problem gelen oldu arkadaşlar? sorun nerde acaba?

donanım hakında bir bilgi versen daha ii olur+hata kodunu söylesen yardımcı olabılırız?

benim sorunum bu konu içinde yazıldı mı bilmiyorum ama 117 sayfaya tek tek bakmak çok zaman alır.. tncxp yeni kurdum ilk başlarda çok güzel gidiyordu ama bu gün bilgisayar açıldıktan sonra dondu ve hiç bir işlem yapamadım ayrıca yazılarıda nedense çok geç algılıyor ama o kdar önemli deil bu.. bilgisayarın donmasına engel olabilirsem bana yeter.. inş. konuyu bilen biri olur

benim sorunum bu konu içinde yazıldı mı bilmiyorum ama 117 sayfaya tek tek bakmak çok zaman alır.. tncxp yeni kurdum ilk başlarda çok güzel gidiyordu ama bu gün bilgisayar açıldıktan sonra dondu ve hiç bir işlem yapamadım ayrıca yazılarıda nedense çok geç algılıyor ama o kdar önemli deil bu.. bilgisayarın donmasına engel olabilirsem bana yeter.. inş. konuyu bilen biri olur

bu sorunla bende karsılastım bios update yaptıktan sonra geçti

sadece biostar anakartlarda bunu gördüm

donanım hakında bir bilgi versen daha ii olur+hata kodunu söylesen yardımcı olabılırız?

hata kodunu tam olarak hatırlamıyorum da tipik mavi ekran hatalarında gelen kodu bilirsiniz, son kısmı 7 ile bitiyordu. nette o zamanlar ne anlama geldiğini filan araştırmıştım ama pek bişi bulamamıştım açıkcası

arkadasım kusura bakma bende bu sorun var

bılgısayarıma sızın ve bu sıtenın cıkarttıgı tn xp yı yukledım gercekten emegı gecenlere tesekkur ederım ama cozemedıgım bır sorun var ne yaptımsa olmadı

pc mde skaystar2 tv kartı var ben bu donanımın surucusunu ne zaman yuklemeye kalksan pc kılıtlenıyor bu donanımı yukleyemıyorum acaba tn xp bu donanımı desdeklemıyormu acaba

lutfen bana acıl olarak yardımcı olursan gercekten cok sevınırım

kusura bakma saygılar

arkadasım

bılgısayarıma sızın ve bu sıtenın cıkarttıgı tn xp yı yukledım gercekten emegı gecenlere tesekkur ederım ama cozemedıgım bır sorun var ne yaptımsa olmadı

pc mde skaystar2 tv kartı var ben bu donanımın surucusunu ne zaman yuklemeye kalksan pc kılıtlenıyor bu donanımı yukleyemıyorum acaba tn xp bu donanımı desdeklemıyormu acaba

lutfen bana acıl olarak yardımcı olursan gercekten cok sevınırım

kusura bakma saygılar

Arkadaşim her şeyden once emegine Sağlik. Benim bi problemim var acil yardima ihtiyaçim var

benim 25 pc olan bir internet cafem var tnc xp yi kurdum fakat ağ dan başka bi bilgisayara girerken şifre istiyor

bunu şimdilik ben bilgisayarim>yönet>yerel kullanıcılar > users ten şifre ekleyerek şifre girerek aça biliyorum fakat muşteriler ağdan bi yere girmek istediklerinde problem cikartiyolar ve benim başimi ağirtiyolar ya bu şifre olayını ben nasıl kaldıra bilirim arkadaşim şimdiden sagol

• Administrator

Klasör Seçeneklerinden basit dosya paylaşımını açın.

@rehagalip

Skystar da böyle bir problem var diyorlar. tncxp.iso'yu ultraiso ile açıp driver klasörünü içindeki lan klasörünü silip kaydedin. iso dosyasını tekrar cd'ye yazdırın.

Klasör Seçeneklerinden basit dosya paylaşımını açın.

@rehagalip

Skystar da böyle bir problem var diyorlar. tncxp.iso'yu ultraiso ile açıp driver klasörünü içindeki lan klasörünü silip kaydedin. iso dosyasını tekrar cd'ye yazdırın.

arkadasım yardımcı olmussun ama yazdıklarını acarsan ben daha rahat cozebılırım sorunu klasor secenegını anladım ve uyguladım ama dıger yazdıklarını anlamadım kusura bakma

tnxp iso dosyası nerdedır ultra ıso ile nasıl acılır yanitnxp cd sini tekrar mı olusturmam lazım::yahoo:(((

tekrar tnxp yı kurmamlı gerekıyor acaba

Edited by rehagalip

• Administrator
arkadasım yardımcı olmussun ama yazdıklarını acarsan ben daha rahat cozebılırım sorunu klasor secenegını anladım ve uyguladım ama dıger yazdıklarını anlamadım kusura bakma

tnxp iso dosyası nerdedır ultra ıso ile nasıl acılır yanitnxp cd sini tekrar mı olusturmam lazım::yahoo:(((

tekrar tnxp yı kurmamlı gerekıyor acaba

Klasör seçeneklerini sana yazmadım.

tncxp.iso tncxp'yi indirdiğin zaman cd'ye yazdırdığın dosyadır. ultraiso'yu forumdan indir. Aç menüsünden tncxp.iso'yu aç. Zaten gerisini göreceksin. Eğer elinde iso yoksa Ultraiso içinde CD'den kalıp oluşturma özelliği var. Cd'den iso oluşturup düzenleyebilirsin.

indirdiğiniz ultraiso adlı programla açın. Açtığınızda göreceğiniz driver dosyasının içine girip lan klasörünü delete'e basarak silin. Sonra kaydet diyip kaydettiğiniz yeni tncxp dosyasını cdye yazıp tekrar bilgisayarınızı formatlayın.

Arkadaşim her şeyden once emegine Sağlik. Benim bi problemim var acil yardima ihtiyaçim var

benim 25 pc olan bir internet cafem var tnc xp yi kurdum fakat ağ dan başka bi bilgisayara girerken şifre istiyor

bunu şimdilik ben bilgisayarim>yönet>yerel kullanıcılar > users ten şifre ekleyerek şifre girerek aça biliyorum fakat muşteriler ağdan bi yere girmek istediklerinde problem cikartiyolar ve benim başimi ağirtiyolar ya bu şifre olayını ben nasıl kaldıra bilirim arkadaşim şimdiden sagol

klasor seceneklerinden basit paylaşimi sectigimde ağ erişeilemz diyor

Paylaştırdığın klasörün paylaşımını kaldır, basit paylaşım açıkken tekrar paylaştır.

dediklerini yaptim gine ağa erişilemez diyor

• Administrator

klasor seceneklerinden basit paylaşimi sectigimde ağ erişeilemz diyor

Paylaştırdığın klasörün paylaşımını kaldır, basit paylaşım açıkken tekrar paylaştır.

dediklerini yaptim gine ağa erişilemez diyor

Ağınla alakalı başka bir problem var. Ben bunu birçok internet kafeye kurdum.

arkadaşlar benim bir sorunum var lütfen yardım edin tnc xp de vidoe izlerken belli bir zaman sonra video görüntüsü yeşil oluyor tamamen media player da ama ses geliyor .

yani video görüntüsü yok ama ses var devam ediyor.görüntü penceresi tamamen yem yeşil oluyor lütfen acil yardım

Yapanların ellerine sağlık cok güzel bi çalışma olmuş ilk defa dün Tncxp kurdum herşey güzel hoş ta Firefox ile dosya indirince %100 gelip takılıyor bir iki defa denedim aynı sorun bir çözümü varmı acaba

Sende Ya İnternet Expoler yada

Flaşget adlı indirme programını dene!..

bu sorunla bende karsılastım bios update yaptıktan sonra geçti

saolasın yardımın için ama ben bios update nasıl yapılır pek bilmiyorum windowsun güncellemelerini çalıştırsam bu seferde tamamen ortalık karışır çünkü orjinal olmayan baya bi prog. var.. ben cevabından sonra anakartın cd taktım ve ordan ekran kartının driver ini tekrar kurdum.. şimdilik olay geçti ama bu bios update nasıl yapılır nerden açacağım o update olayını.. ikide bi bios update çıkıyor karşıma belkide yapsam hiç bir sorunum kalmayacak.. bilen birisi varsa yardımcı olsun mümkünse

arkadaşlar benim bir sorunum var lütfen yardım edin tnc xp de vidoe izlerken belli bir zaman sonra video görüntüsü yeşil oluyor tamamen media player da ama ses geliyor .

yani video görüntüsü yok ama ses var devam ediyor.görüntü penceresi tamamen yem yeşil oluyor lütfen acil yardım

codec yükle yada mediaplayeri yükselt (güncelle)

arkadaşlar bir çok arkadaşıma TNCXP yi sorunsuz kurabilmeme rağmen kendi bilgisayarıma kurmayı beceremedim.

sis marka anakart , seagate marka hdd var ama kur dosyaları kopyalarken tüm denemelerim de mavi ekranda kalıyor.

yardımcı olursanız sevinirim.

tncxp kurdum usb portlar aygıt yöneticisinde var görünüyor. takılan usb belleklerin ışığı yanıyor ama hiç bir usb cihaz çalışmıyor. format çekip temiz xp kurdum ama yeni sistemde de usb artık çalışmıyor. bios a bişey mi ? oldu.